Skocz do zawartości

Win32.Worm.Downadup.Gen


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry parę godzin temu z pomocą tutejszego chłopaka odkryłem że mam uszkodzony ram. Ale dalej mam problem z wyłączającymi się programami. Musze kilka razy włączyć żeby zaskoczyło i do tego 3 anty virusy wykrywają mi svchost.exe ( Kacperski 2011, Avast 2011, BitDefender Total Security 2011 )

 

BitDefender Total Security 2011 Piszę tak \ Win32.Worm.Downadup.Gen Otwarte prze svchost.exe

Win32.Worm.Downadup.Gen Otwarte przez Accessing process

 

Proszę o sprawdzenie Logów i poradzenie coś z programami

 

SecurityCheck

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.28

Windows XP Service Pack 2 x86

Out of date service pack!!

Internet Explorer 6 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

BitDefender Total Security 2011

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

TuneUp Utilities 2011

TuneUp Utilities Language Pack (pl-PL)

Java 6 Update 29

Adobe Flash Player 11.1.102.55

Adobe Reader X (10.1.0) Adobe Reader Out of Date!

Mozilla Firefox (8.0.)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

BitDefender BitDefender 2011 vsserv.exe

BitDefender BitDefender 2011 updatesrv.exe

BitDefender BitDefender 2011 bdagent.exe

BitDefender BitDefender 2011 pchooklaunch32.exe

``````````End of Log````````````

ComboFix.txt

Extras.Txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastrzeżenia do formy podania i logów:

 

- Proszę wyraźnie w zasadach jak należy tytułować tematy, "proszę o sprawdzenie logów" wylatuje.

- Po co uruchamiałeś ComboFix (i nic Ci z tego nie przyszło), na dodatek z pominięciem środków ostrożności, to nie jest narzędzie domowego użytku i do "tworzenia logów na forum": KLIK

- Log z GMER zrobiłeś w złych warunkach, podczas aktywności sterownika emulacji napędów wirtualnych (KLIK):

 

DRV - [2011-11-18 16:36:12 | 000,691,696 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

 


Oceniając wszystkie dostarczone materiały: w logach brak śladów infekcji.

 

do tego 3 anty virusy wykrywają mi svchost.exe ( Kacperski 2011, Avast 2011, BitDefender Total Security 2011 )

 

BitDefender Total Security 2011 Piszę tak \ Win32.Worm.Downadup.Gen Otwarte prze svchost.exe

Win32.Worm.Downadup.Gen Otwarte przez Accessing process

 

To na pewno jest komunikat 1:1 i tylko tyle podane? Proces systemowy svchost.exe to nie jest właściwa docelowa forma zagrożenia w rozumieniu, że ten plik per se jest zainfekowany. Ponadto, tu są silne wątpliwości czy Ty rzeczywiście czytasz raport w prawidłowy sposób. Może antywirus nie podaje, że infekcja jest w systemie w formie rzeczywistych plików, tylko że masz krytyczne luki prowadzące do tej infekcji (wczytaj się w opis BitDefender co prowadzi do infekcji omawianym tu robakiem: KLIK). A to ma tu miejsce, gdyż:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

Tragiczny poziom zabezpieczeń Windows, system dziurawy jak sito, odcięty także od aktualizacji i wsparcia (MS nie przepuszcza XP poniżej SP3). Proszę w pierwszej kolejności wykonaj zabezpieczenia (to jest obowiązkowe i nie próbuj się z tego wykręcać):

 

- Zamknąć porty roboczawe przez Windows Worms Doors Cleaner.

- Zainstalować SP3 i wszystkie inne krytyczne łaty wydane po: INSTRUKCJE.

 

Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków można oceniać czy system jest rzeczywiście zainfekowany.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy skorzystałeś z Windows Worms Doors Cleaner?

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy ta aktualizacja która mam zrobić wpłynie zle na Nie orginalny system windows XP ??. W sensie łączy się ona z główna Firma microsoft ??

 

SP3 i IE8 zdołasz zainstalować na lewym Windows, ale prawdopodobnie nie zdołasz już niestety go zaktualizować z Windows Update (co jest wymagane, bo sama instalacja SP3 to za mało, to jest dopiero rok 2008, a po tym wydano olbrzymią liczbę łat). Aktualizacji MS nie zastąpi żaden zainstalowany program zabezpieczający.

 

Nawiasem mówiąc, nie boisz się jeździć na dziurawym XP, który zaprasza trojany (które mogą ciągnąć hasła / dane z systemu i uczynić z Twojego komputera część botnetu), ale boisz się łączenia do MS? XP to jest przestarzały system i musi być załatany na tyle na ile to możliwe. Jedyna porada jaką mogę dać, to zaopatrzyć się w legalny system, bo nie wolno na forum omawiać łamania WGA.

 

.

Odnośnik do komentarza
Ponieważ zrobiłem wszystko co powiedział Administrator a do tej pory nic się nie dzieje to temat do zamknięcia

 

"Wszystko" = czyli jaki zakres rzeczywistej aktualizacji systemu? Aktualizacje są po prostu istotne i przynajmniej muszę się dowiedzieć w jakim stanie Cię puszczam stąd.

 

PS. Co Ty tak do mnie oficjalnie :P per "Administrator", już po raz drugi na forum. Moim nickiem jest "picasso", czyli "po imieniu" do mnie a nie wg funkcji, którą tu pełnię.

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...