Skocz do zawartości

Trojan Sirefef.CH


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie jestem pewien czy o to chodzi, gdyż zgodnie z instrukcją powinienem móc zrestartować komputer, a potem powinien wyświetlić się raport

 

Nie w przypadku, gdy Kaspersky nic nie robi, a temu jest równoważna akcja Skip. Tylko leczenie wymaga restartu.

 

1. Uruchom Kasperskiego ponownie i dla wyniku Rootkit.Win32.ZAccess.g wybierz akcję Cure. Zresetuj system. Po restarcie uruchom Kasperskiego ponownie i sprawdź czy coś wykrywa. Jeśli nic:

 

2. Uruchom zgodnie z wytycznymi ComboFix i przedstaw raport wynikowy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wedle raportu: ComboFix dokończył składniki rootkita, aktualnie widzę od infekcji już tylko jeden pusty folder. Ponadto, masz zainstalowanego śmiecia ConduitEngine w przeglądarkach IE + Firefox. Kolejne kroki do wykonania:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
c:\documents and settings\WIN\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\9f01bf4f
 
:Services
xsrztoeg
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

2. Przedstaw nowe logi z: OTL z opcji Skanuj oraz AD-Remover z opcji Scan. Dołącz także log z wynikami usuwania z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Zamknij przeglądarkę Firefox. Uruchom AD-Remover w trybie Clean, co wyczyści te wtręty sponsoringowe wykryte przez narzędzie.

 

2. Drobna poprawka na wpisy, których powyższy proces nie ruszy. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "XfireXO Customized Web Search"
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: engine@conduit.com:3.2.5.2
@Alternate Data Stream - 346850 bytes -> C:\WINDOWS\Temp:temp
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17}"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\038d56af-afba-40bb-8d92-712b1048af48]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\293c9e7a-b70c-4a30-89d3-9f792c673278]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\dd019259-d31c-4196-84d2-bdc6475a1868]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem pójdzie szybko i bez restartu.

 

3. Posprzątaj po używanych narzędziach, stosując tę a nie inną kolejność:

  • Odinstaluj AD-Remover.
  • Odinstaluj ComboFix w Start > Uruchom > wklejając komendę "D:\michał\Wszystko\Walka z wirusem\ComboFix.exe" /uninstall
  • W OTL uruchom Sprzątanie.

4. Przeskanuj system za pomocą Kaspersky Virus Removal Tool. W konfiguracji skanera zaznacz wszystkie obszary do skanowania. Przeklej ewentualne wyniki "Detected threats", wyniki innego rodzaju mnie nie interesują.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie czy ten trojan mógł przenieść się na pen-drive? Gdyż musiałem go użyć kiedy trojan już był na komputerze. Jeśli tak to jak go usunąć nie zarażając z powrotem komputera?

 

Nie, to nie jest ten typ. Jeśli chcesz sprawdzić nośnik, zabezpiecz system za pomocą opcji Computer Vaccination w Panda USB Vaccine, a następnie wygeneruj log z USBFix z opcji Listing.

 

 


Kończymy sprawę:

 

1. Kasperskiego możesz odinstalować, o ile już tego nie zrobiłeś.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu (to właśnie w nich Kaspersky wykrył zagrożenia): INSTRUKCJE.

 

3. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania w serwisach.

 

4. Zainstalowane oprogramowanie do aktualizacji:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{4D359945-633F-4FFC-9E17-A75D2C92D979}" = ESET Smart Security

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216016FF}" = Java™ 6 Update 20

"{9E35B051-C7EE-47CB-BA43-9A7FFD4E61DE}" = OpenOffice.org 3.1

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A92000000001}" = Adobe Reader 9.2 - Polish

"{D103C4BA-F905-437A-8049-DB24763BBE36}" = Skype™ 4.2

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"Ashampoo FireWall_is1" = Ashampoo FireWall FREE 1.20

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007

 

- Szczegóły aktualizacyjne w tym wątku: INSTRUKCJE. Zakładam, że wszystkie aktualizacje do Windows i Office są zainstalowane.

- Dodatkowo, widzę tu na liście zainstalowanych sfatygowaną zaporę Ashampoo, pomijając że słabo widać ślady w logu by to było faktycznie zainstalowane, jeśli to istnieje = wyrzuć. A sam ESET Smart Security nie jest najnowszy i wypada rozważyć aktualizację, w miarę możliwości.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Chciałem bardzo podziękować za fachową i szybką pomoc. Nie wiem jak to się stało, ale Kaspersky albo sam się odnistalował, albo jest dla mnie nie widoczny. A z tym Ashampoo to miałem same problemy. Prawdopodobnie blokował mi internet zawieszał komputer. Piszę prawdopodobnie bo po prostu nie jestem pewien tego czy to była jego wina, a po odinstalowaniu ustało aczkolwiek jak widać coś z niego zostało. Instalowałem go 2 razy i było cały czas to samo. Czy jest może jakiś inny dobry darmowy Firewall?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak to się stało, ale Kaspersky albo sam się odnistalował, albo jest dla mnie nie widoczny.

 

Toteż zaznaczyłam: "o ile już tego nie zrobiłeś". Kaspersky sam się odinstalował, najwyraźniej zamknąłeś jego okno, a to jest równoznaczne z deinstalacją. Tak działa ta wersja Kasperskiego: KLIK

 

 

A z tym Ashampoo to miałem same problemy. Prawdopodobnie blokował mi internet zawieszał komputer. Piszę prawdopodobnie bo po prostu nie jestem pewien tego czy to była jego wina, a po odinstalowaniu ustało aczkolwiek jak widać coś z niego zostało. Instalowałem go 2 razy i było cały czas to samo.

 

Zapewne był winny. I z powyższego wynika, że go odinstalowałeś, tylko pozostał szczątek na liście. Wykończ go:

 

Start > Uruchom > regedit i skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Ashampoo FireWall_is1

 

 

Instalowałem go 2 razy i było cały czas to samo. Czy jest może jakiś inny dobry darmowy Firewall?

 

Daruj sobie tę zaporę, to staroć (brak aktualizacji) i nie taka znowóż wysublimowana, zaledwie podstawowa funkcjonalność. Nowoczesne darmowe a dobre jakością zapory (mają elementy HIPS): PrivateFirewall, Online Armor Free, COMODO Firewall.

 

Z drugiej strony ... Posiadasz "ESET Smart Security", to pełny pakiet z zaporą. Czy mam rozumieć, że firewall jest zdeaktywowany? W przeciwnym wypadku nie instaluj żadnego innego firewalla, bo nagrabisz sobie duplikatem funkcji.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony ... Posiadasz "ESET Smart Security", to pełny pakiet z zaporą. Czy mam rozumieć, że firewall jest zdeaktywowany? W przeciwnym wypadku nie instaluj żadnego innego firewalla, bo nagrabisz sobie duplikatem funkcji.

 

Szczerze to nie wiedziałem, że on to ma, a teraz już wiem co znaczy aktywowana zapora osobista. Jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...