Skocz do zawartości

Prosze o pomoc Niebieski ekran :(


hash6687

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry więc zacznę od początku. 3 Tyg temu kupiłem nową płytę główną przez tydzień było okej, lecz po tygodniu zaczął mi się pojawiać niebieski ekran, a programy takie jak GG czy tam Mozzilla ( zmieniałem na AQQ i OPERA ) po prostu się resetowały. Musiałem po kilka razy włączać żeby zaskoczyły i się nie wyłączały. Przepiąłem ramy z 1 i 3 wtyku na 1 i 2 wtyk i problem z niebieskim ekranem zniknął lecz pozostał problem tych programów. Robiłem format wielokrotnie lecz zawsze robiło się to samo. Ostatnio od 3 dni znowu pojawia się Niebieski ekran lecz teraz pisze coś w stylu "Sprawdź czy jest wystarczająca ilość miejsca na dysku aby sterowniki...." Dalej nie zdążyłem przeczytać. Do tego teraz czasami wywala mi wtyczki Adobe flash pisząc ze uległa awarii a po wyłączaniu Mozilli znowu ona działa. Czasami nie działa mi dźwięk znaczy sam się wyłącza muszę użyć komendy "services.msc" Albo co chwile się resetuje komputer ale tylko za 1 włączeniem.

 

PS. Niebieski ekran najczęściej pojawia się jak długo nie wchodzę na komputer ( w sensie parę godzin ) pierwsze 2 restarty są właśnie z tym blue Screen. Potem się włącza ale czasami jest sporadyczny restart z blue screen.

 

AHA jeszcze jedno teraz mam antyvira BitDefender Total Security 2011 ( jak miałem Kacperskiego to co chwile on się resetował pisząc ze był błąd za to avast działał ok ale wszystko mi blokował. ). Próbowałem wielu rzeczy skanowanie kompa malvabytes ( czy jakoś tak ) programy sprawdzające poprawność sprzętu, zainstalowałem również Tune up utillitis 2011.

 

Oczywiście robiłem format z rożnych płyt i od różnych ludzi ( WINDOWS XP, Vist, WINDOWS 7 PL, Windows MX ) Najbardziej stabilny jest XP

 

Proszę o wielka pomoc

 

http://imageshack.us/g/221/25109447.png/ TUTAJ DAJE WYCINKI Z TEMPERATURY I NAZWĘ SPRZĘTU JESZCZE RAZ

 

SPRZĘT

 

procesor AMD athlon 64, 1800MHZ (9x 200) 3000+

 

płyta główna Foxconn MPC61PM2MA/MPC61SM2MA/MPC61VM2MA

 

Mikro układ płyty głównej Nvidia Nforce 6100- 4xx AMX hammer

 

RAM 2 GB DDR2 Kingston i APACER tech

 

Typ Biosu Award (10/15/07)

 

Karta Graficzna Nvidia Geforce 9500 GT (512)

 

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/12000 @ Nvidia Nforce 6100-400

 

Dysk twardy 160 GB

 

Karta sieciowa Nvidia Nforce 10/100 MBPS ethernet

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

BSOD-y są w zasadzie losowe. Zacząłbym od sprawdzenia pamięci RAM. Tyle, że ten nowy zasilacz w zasadzie powinieneś odesłać tam skąd go dostałeś. Jak sądzę jest to Akyga, więc "czarna lista" > https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Sugerowałbym dla pewności podmienić zasilacz do testu na jakiś markowy. Chociaż mając na uwadze, że to nówka, więc może memtest przejdzie... (ale wymienić go powinieneś). W każdym bądź razie memtest powinien trwać kilka godzin lub do pierwszego błędu. Memtest znajdziesz w zestawie parted magic (przy bootowaniu w Extras Menu) http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads lub http://www.memtest.org/ Pobierz i wypal na sprawnym kompie. Parted Magic zawiera też MHDD, który być może przyda się do przetestowania dysku, ale o tym ewentualnie później... jak już uporasz się z memtestem.

Odnośnik do komentarza

Wiec tak próbowałem użyć tego programu "Parted Magic" lecz ściąga mi się iso i odpalam przez deamona ale nie ma tam żadnej instalki ani nic próbowałem z rożnych źródeł ściągnąć .

 

Więć użyłem "memtest" lecz ja mam 2x po 1 GB ram czyli 1024 w jednym jak włączam program to mogę wpisać max 512 to dziwne ale zrobiłem skan 2x tego 512 i wysyłam ci LOGO z tego

 

Łącznię 400% bo potem dałem stop a błędów znowu dużo 78 dokładnie

Odnośnik do komentarza

W memteście nie masz nic wpisywać, tylko uruchomić (zabootować z CD), poobserwować albo poczekać...

 

Screeny nie są potrzebne. Jeśli są błędy, to sugeruje to problem z pamięcią RAM. Możesz spróbować przetestować każdą z osobna, bo być może jedna jest uszkodzona. Nie zaszkodzi też w każdym ze slotów, by wyeliminować możliwość, że to gniazdo na płycie głównej jest uszkodzone. Ewentualnie możesz je przetestować na innym kompie (znajomych, rodziny). W każdym bądź razie test zawsze powinien trwać kilka godzin lub do pierwszego błędu.

Odnośnik do komentarza

Administrator możesz jaśniej wyjaśnić ?? Ponieważ dalej nie rozumiem. 3oo Jak nic nie wpisuje to mi nie odpala muszę wpisać 512 żeby zaczął sprawdzać a z tego co czytałem to program mamtest sprawdza co chwile do okola. Czyli mam wyjąć jedną i znowu odpalić program i potem wyjąć tamta i podpiąć druga i znowu odpalić i sprawdzić. ? Sorrka ze tak się wypytuje ale wole mieć 100% pewność a pierwszy raz z takim czymś walczę

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...