Skocz do zawartości

Oprogramowanie szpiegowskie czy fałszywy alarm?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeskanowałem MBAM w trybie szybkim komputer i wyskoczyło, że wykryto oprogramowanie szpiegujące, potem zrobiłem szybkie skanowanie DrWebCureit, wirusów nie wykrywał ale wyskoczył komunikat, że plik HOSTS został zmieniony prawdopodobnie przez infekcje i czy przywrócić jego domyślną wartość - zaznaczyłem tak.

Ponowne skanowania oboma programami już nic nie wykryły ale wolałbym mieć pewność czy był to fałszywy alarm czy tez faktycznie jakaś infekcja.

Zrobiłem dodatkowo skanowanie Ad-Remover.

 

mbam-log-2011-11-08 (22-51-14)a.txt

gmer.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Ad-Report-SCAN1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Jeśli to te wyniki w MBAM masz na myśli (bo żadnego innego odczytu nie ma):

 

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

 

To nie jest infekcja (i zwykle do zignorowania), tylko zawiadomienie od strony programu, iż zaistniała "potencjalnie niepożądana modyfikacja" polegająca na wyłączeniu powiadomień Centrum zabezpieczeń XP. Program nie umie określić jej pochodzenia i oczywiście nie zdoła wykryć, że robił to użytkownik własną ręką lub tweaker systemowy. Przeprowadziłeś akcję usuwania tych wpisów, więc teraz się spodziewaj powrotu tarcz do zasobnika systemowego.

 

2. W raportach nie widać żadnych oznak infekcji. Tylko sobie zaktualizuj te programy:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{E633D396-5188-4E9D-8F6B-BFB8BF3467E8}" = Skype™ 5.1

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 5.0.5 (Full)

"Mozilla Firefox (3.0.19)" = Mozilla Firefox (3.0.19)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...