Skocz do zawartości

Problem z urządzeniami USB


karol40

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem ze swoimi portami USB, po ostatnim formacie, niepotrzebnym zresztą...

Nie działa mi czytnik kart SD (wbudowany w laptok.....), oprócz tego nie działa touchpad...., poza tym, błąd w MU:

 

beztytu%C5%82u100___jpg_300x300_q85.jpg

 

Coś z moim dyskiem zewnętrzym, po USB...(brak odczytu, a raczej odczyt w standardzie 1.1 a nie 2.0....(to urządzenie może działać szybciej....)) Tyczy to dysku, jak i czytnika sdhc, po USB, fizyczny sd-nie działa.....:-(

 

Prawdopodobnie dysfunkcja portów USB stwarza te problemy...

 

Drivery niby instalowałem ale nie pomogło....

Mam je na partycji E .....

Brat stwierdził, że antywirusy mogły uszkodzić sterownik....

Na tenczas mam antywirus od microsoftu....

 

XP SP3, Amilo A1650

 

Proszę o poradę

 

Pozdrawiam,K.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje oczyszczony / skompaktowany, by uwypuklić posty relatywne do problemu. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tyle że sterowniki do chipsetu nic nie poradzą bo obsługa USB jest zaszyta w Windowsie. Bodajże SP2 wprowadzał pełną obsługe USB 2.0

Ja nie bardzo rozumiem jaki autor ma problem bo 1 post jest dla mnie nie czytelny. :)

Jeśli chodzi o czytnik kart SD to drivery na stronie producenta. Touchpad? powinien działać "sam z siebie". Nie zablokowałeś go czasem jakimś przełącznikiem czy cuś.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przepraszam za tak długą absencję.

 

Instalowałem już z płyty,dołączonej do laptoka,(drivers&utilities), ze strony supportu (choć nie wiedzieć dlaczego, u mnie na operce-adres zablokowany:-( )???

Nie poprawiło to sytuacji. Może coś robię źle, nie tak jak trzeba...???

 

Nie mam zielonego pojęcia czym spowodowany jest ów błąd z MU, i czy skutkiem tegoż (zapewne) są moje problemy... Być może potrzebujecie jakieś dodatkowe zrzuty ekranu, chętnie podeślę, o ile poinstruujecie z jakich programów,czy zakładek....:-( Oczywiście, o ile nie pojawi się znów komunikat: "błąd podczas uzyskiwania dostępu do danych ze schowka":-( (printscreen)... Czyżby to też było następstwo owego pytajnika w MU?

 

pozdrawiam,K.

Odnośnik do komentarza

W Menadżerze Urządzeń tam gdzie masz wykrzyknik - PPM -> aktualizuj sterownik i dalej typowo zezwalaj na łączenie z internetem.

Po ewentualnej instalacji robisz restart kompa.

 

Jeżeli nie zadziała:

 

Jak w pierwszym zdaniu PPM -> odinstaluj i nie zezwalasz na restart.

Następnie usuwasz plik C:\Windows\Inf\Infcache.1 i dopiero wówczas restart.

Testowo sprawdź wcześniej czy widzisz ten plik. W opcjach Eksploratora (tfu) musisz mieć widoczność ukrytych i systemowych plików.

 

@Piotreek

Zważ na czas powstania XP oraz wersję chipsetu w lapku. To inna epoka.

Dodatkowo coś mogło zostać uszkodzone w sterownikach przy innych aktualizacjach hardware`u.

 

EDYTA

I jedna ważna uwaga. Do aktualizacji systemu używaj IE a nie żadnej Operki.

Oczywiście dotyczy to opcji "Uruchom" przy pobieraniu pliku.

Odnośnik do komentarza

Szlag by trafił...,a myślałem,że już nigdy nie będę musiał "tego" odpalać.... Muszę "to" wyszukać w systemie....:-(

A jeszcze pytanie....

Czy Sandbox może wpływać na cokolwiek...? Bo Operę,czy Fx,uruchamiam w sandbox-ie,nieużywany IE,otworzył się "nagi"...,bez zabezpieczenia....

Pytam,bo skoro kazałeś mi odszukać IE,z ktorego już daaaawno nie korzystam....?

 

Co dalej...?

post-3199-0-71935100-1321046755_thumb.jpg

post-3199-0-23913300-1321046777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zadziałać tak:

1. Pobierz USBDeview + spolszczenie - http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html (oba na dole tej strony)

2. Wypakuj np. na pulpit pliki USBDeview.exe i USBDeview_lng.ini

3. Nie podłączaj jeszcze żadnych dysków USB i karty SD do czytnika. Uruchom plik USBDeview.exe

4. Wszystkie "Typ urządzenia" wykazane jako "Mass Storage" z menu kontekstowego weź " Odinstaluj wybrane urządzenia" ( będzie to wyglądać coś w ten deseń --> http://www.imagebanana.com/code/1f20nhc0/usb.png )

5. Zamknij program po czym podłącz dysk i kartę do czytnika.

Czy jeszcze pokazują się komunikaty, czy karta w czytniku działa?

Odnośnik do komentarza

Czy wykonałeś do końca wszystko o czym pisałem w poście #5?

Ty masz problem ze sterownikami - może uszkodzone.

 

To co napisał @Bonifacy jest najprawdziwszą prawdą. Nie obawiaj się.

Ale chyba to niczego nie zmieni bo nadal będziesz miał problem z tym elementem systemu.

 

EDYTA

W temacie IE. Jeżeli aktualizujesz system to niestety niezależnie od upodobań dzieje się to tylko przez IE.

Odnośnik do komentarza

Proponuję usystematyzować temat bo się całkiem rozklekotał, karol40 - teraz poważnie, zrób i rób to o co cię ludzie proszą, napisz jasno i zwięźle czy zainstalowałeś wszystkie potrzebne drivery, chipsetu szczególnie.

Ściągnij HWiNFO32 i zrób raport sprzętowy w formacie nazwa.txt i zapodaj go tu.

 

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie, czy wszystkie gniazda USB zachowują się tak samo?

Odnośnik do komentarza

karol40 czy byłeś na stronie > http://pl.fujitsu.com/support/downloads.html w poszukiwaniu steru do czytnika ?? :)

Na pewno chodzi o ten kontroler => Texas Instruments PCI 7411 with integrated FlashMedia Controller (Onboard)

Szukaj Cardbus

Edytowane przez picasso
Link poprawiony, komentarze z tego błędu wynikające też wycięte. //picasso
Odnośnik do komentarza

Witam,

Przepraszam,ale nie ma czasu na posiedzenie przy tej piekielnie wkurzającej maszynie...:-(

 

Proponuję usystematyzować temat bo się całkiem rozklekotał, karol40 - teraz poważnie, zrób i rób to o co cię ludzie proszą, napisz jasno i zwięźle czy zainstalowałeś wszystkie potrzebne drivery, chipsetu szczególnie.

Ściągnij HWiNFO32 i zrób raport sprzętowy w formacie nazwa.txt i zapodaj go tu.

 

Zgadzam sie,przepraszam narobiłem bałaganu w temacie,ale nie złośliwie,tylko z nieporadności...

Pobrałem HWINFO32,wykonałem raport... Mam nadzieję,że znów nie schrzaniłem...:-(

 

http://wklej.org/id/631450/

 

Czy z loga z HWiNFO32,coś sensownego wynika,poza tym,że mam USB 1.1...???? :blink:

 

Do tego,sterowniki,jakie posiadam na płycie instalacyjnej,do wglądu w razie potrzeby...

 

Mam nadzieję,że to rzuci Wam trochę światła na problem,i teraz pójdzie już łatwiej :-)

 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem,bo jak widzicie,nawet z Waszą pomocą nie bardzo daję radę...:-(

Pozdrawiam,K.

post-3199-0-84506200-1321819938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Pytam,gdyż słyszałem,że nawet żle stabilizowane zasilanie dysków zewnętrznych mogło uwalić porty USB,jednakże nie podłączałem nic z własnym zasilaniem....:-(

Zamiast snuć spiskowe teorie podepnij pendrive i odpal jakiekolwiek linuksowe LiveCD, bootowalne z płyty np. Parted Magic, PuppyLinux, bądź dystrybucję Live któregokolwiek z systemów Ubuntu/Xubuntu, Mint, Fedora) - i sobie zweryfikuj czy USB bangla próbując przejrzeć zawartość podpiętego pena.

 

Instalkę chipsetu i cardbus prześlij sobie na maila, z innego kompa, jeśli nie możesz sobie poradzić ze ściągnięciem ich z netu. :P Zainstaluj, pokaż screen z menedżera urządzeń.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spróbuj zadziałać tak:

1. Pobierz USBDeview + spolszczenie - http://www.nirsoft.n...vices_view.html (oba na dole tej strony)

2. Wypakuj np. na pulpit pliki USBDeview.exe i USBDeview_lng.ini

3. Nie podłączaj jeszcze żadnych dysków USB i karty SD do czytnika. Uruchom plik USBDeview.exe

4. Wszystkie "Typ urządzenia" wykazane jako "Mass Storage" z menu kontekstowego weź " Odinstaluj wybrane urządzenia" ( będzie to wyglądać coś w ten deseń --> http://www.imagebana...f20nhc0/usb.png )

5. Zamknij program po czym podłącz dysk i kartę do czytnika.

Czy jeszcze pokazują się komunikaty, czy karta w czytniku działa?

 

 

Witam serdecznie ,po dłuugiej nieobecności...

Proszę o poprowadzenie w kwestii owej aplikacji,za dużo do wyboru... :(

 

Dziękuję za ewentualna uwagę,pozdrawiam,K.

Problemem dla mnie sa zdublowane pozycje,...(bo niby skąd,jak mam tylko 1 klawiaturę,jeden modem etc..,a wpisów po kilka... :( )

post-3199-0-82609600-1323673814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...