Skocz do zawartości

Nagłe obciążenie internetu


babij121

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wczoraj jakby znikąd, pojawił się dziwny problem. Gdy grałem w grę przez internet, zaniepokoiły mnie straszne lagi, których inni nie mieli. Sprawdziłem ping i podchodził czasami do 1200ms, gdzie zawsze się trzymał około 40ms. Wysoki ping nie utrzymywał się ciągle, był bardzo zmienny. W czasie maksimum 2 minut potrafił zejść z 1000 do 40 i na odwrót. Administrator picasso udzielała mi pomocy przy innym problemie, ale wykryła 2 podejrzanych w tej sprawie i spróbowaliśmy się tego pozbyć. Proxifier i HotSpot. Pozbyliśmy się tych programów, lecz to nie pomogło. Dodam, że internet mam podzielony routerem, ale teraz nikt nie korzysta z innych komputerów i znajomi, mający internet od tego samego dostawcy nie mają tego problemu.

 

@edit

właśnie zobaczyłem, że skoki są większe niż myślałem:

wszedłem w wiersz poleceń > ping www.google.pl -t

 

Odpowiedź z 74.125.39.106: bajtów=32 czas=34ms TTL=51

Odpowiedź z 74.125.39.106: bajtów=32 czas=1028ms TTL=51

Odpowiedź z 74.125.39.106: bajtów=32 czas=410ms TTL=51

Odpowiedź z 74.125.39.106: bajtów=32 czas=34ms TTL=51

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wtrącę swoje 3 grosze ;)

 

Hmm nagłe lagi to i ja dzisiaj miałem (i to nie był pierwszy raz), które były spowodowane zakłóceniami na kanale na jakim nadaje router (po prostu inne osoby w okolicy nadawały w tym samym zakresie co kolidowało). Wystarczyło zmienić w ustawieniach routera kanał z 1 na np. 2 (drogą testów na najlepszy).

 

Dla próby podłącz się do routera za pomocą kabla LAN i zobacz czy nadal masz takie skoki. Dodatkowo, wiem że Hamachi potrafi mieszać, wyłącz go na próbę (jeśli poprzedni krok nic nie da).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...