Skocz do zawartości

Radeon 6970 - podłączanie dwóch monitorów


Adamuss3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z podłączeniem dwóch monitorów do kary ati radeon hd 6970

Chodzi o to, że działa jakby tylko jedno złącze Dvi, to przy hdmi, patrzcie na zdjęcie

 

radeon-6970-ports.jpg

 

Obydwa monitory mają wyjścia VGA, podłaczyłem przejsciówki dvi i na jednym slocie działa jeden monitor, a na drugim… Nic się nie dzieje. W ccc tez nie mogę znaleźć drugiego monitora. Nie wiem co robić czy grafa jest do d…, czy musi być to jakas inna przejsciówka? Gdzieś czytałem że na drugi slot dvi musi iść złącze "dvi-d 24-1". O CO CHODZI??? POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obydwa monitory mają wyjścia VGA

[...]

Gdzieś czytałem że na drugi slot dvi musi iść złącze "dvi-d 24-1".

Złącze DVI-D przenosi tylko sygnał cyfrowy, więc nie ma przejściówek z VGA (sygnał analogowy) na DVI-D a jedynie DVI-I (przenosi sygnał analogowy i cyfrowy) - innymi słowy sygnał analogowy musi być obecny na złączu DVI. Poza tym DVI-D wepniesz do DVI-I, ale nie odwrotnie. Karta z fotki ma złącza DVI-I.

Jeśli faktycznie musi to być złącze dvi-d (czy też raczej sygnał cyfrowy) - to być może pozostaje Ci jedynie wypróbować konfigurację na monitorach, które mają złącza DVI (za wyjątkiem DVI-A).

Odnośnik do komentarza

Obydwa monitory mają wyjścia VGA, podłaczyłem przejsciówki dvi i na jednym slocie działa jeden monitor, a na drugim… Nic się nie dzieje.

Zamieniałeś monitory - tzn czy przepinałeś działający monitor pod drugie gniazdo?

Zobacz czy pojedyńczy monitor działa na obu gniazdach (oczywiście przy wyłączonym zasilaniu).

Czy karta jest właściwie zasilana - czy podpiąłeś oba kable zasilające?

 

A wogóle jaki to system i czy sterowniki zainstalowane.

Odnośnik do komentarza

"O ja głupia gąska. Karty nie wyjąłem nawet z pudełka bo myślałem, że jest zasilana bezprzewodowo. Sterowniki? Jakie sterowniki? Co to takiego? Czy to się je?"

Ludzie proszę was, jak napisałem, że działa jedno gniazdo to tak jest i wykonałem już 1500 konfiguracji podłączenia. Nie pytajcie mnie kolejny raz czy w ogóle, podpinałem monitory i komputer do zasilania, bo jak to czytam do dostaje apopleksji. Przy okazji dziękuję za wypowiedź "300" to jedyna osoba która powiedziała mi coś konkretnego ze wszystkich forów.

Odnośnik do komentarza

Konsolę też posiadam i akurat z nią nigdy nie miałem problemów. Właśnie szukam konkretnej POMOCY a nie głupich porad. Nie lubię jak robi się z ludzi debili... "Och pewnie nie podłączyłeś kabla albo nie jest włączone zasilanie". Wystarczy przeczytać treść mojego problemu ze zrozumieniem, POWTARZAM BO CHYBA NIE KUMASZ ZE ZROZUMIENIEM (klasy I-III szkoła podstawowa) i nie zaśmiecać forum poradami które nic nie wnoszą. Poza tym problem już mam rozwiązany, karta nie obsługuje dwóch monitorów z vga. Jeden musi być na dvi-d-. Jeżeli już ktoś chce pomagać niech robi to konkretnie.

Odnośnik do komentarza

No to jak się gimbusie (taki poziom obecnie reprezentujesz) wypowiedziałeś to żegnamy z rozkoszą. :lol: Zapamiętaj sobie raz na zawsze: " nie wiemy z kim piszemy" jarzysz dlaczego?

 

@3oo

 

Złącze DVI-D przenosi tylko sygnał cyfrowy, więc nie ma przejściówek z VGA

jeśli już to "NA" VGA nie "Z", nie zapomnij że "odbierasz" sygnał z karty, a nie podajesz, po drugie wystarczy zwykła przejściówka, karty graficzne muszą być kompatybilne w tył, stąd na śledziu jest DVI-I, a nie tylko DVI-D, nie bez kozery dodają do pudełek przejściówki do analogów.

Odnośnik do komentarza

Skoro zostałem wywołany do tablicy to pozwolę sobie krótko skomentować.

 

Nie lubię jak robi się z ludzi debili... "Och pewnie nie podłączyłeś kabla albo nie jest włączone zasilanie". Wystarczy przeczytać treść mojego problemu ze zrozumieniem,

Próbowałem zrozumieć ale skoro ktoś pisze w pierwszym poście:

 

Obydwa monitory mają wyjścia VGA

i nie informuje, że jest specem od hardware'u to raczej należy zadawać podstawowe pytania.

Treścią postów zrażasz sobie ludzi, którzy kiedyś mogliby pomóc.

 

Przed założeniem tematu należało przeczytać ze zrozumieniem manuala do karty i nie zaśmiecać forum - to też cytat.

 

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...