Skocz do zawartości

Mały problem z nazwą urządzenia w Windows 7 x64


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Klikaniem- klikasz na :

 

durnepytania.th.jpg

 

1 - czyli , odinstaluj

po czym dostaniesz pytanie czy rowniez drajwery do smietnika?

 

2- ja bym nie chcial stracic polaczenia sieciowego z drugiej karty, wiec kliknalem OK bez ptaszka przy pozycji.

 

Jak potem odzyskac, klikalem cos w kilku miejscach i wrocilo, ale nie pamietam co po kolei - serio.

Po co chcesz to wycinac, przeszkadzaja w czyms konkretnym, czy masz swira? na punkcie porzadkow :D

 

Edit@

aaaa... chyba zalapalem sama 2-jka Cie meczy. No to nie wiem, to juz bedzie ingerencja w samo serce systemu chyba, ale jak OS nie rozpozna bez tej 2-jki oco kaman to straci glowe.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj tego:

 

1. W menedżerze urządzeń włącz pokazywanie ukrytych i upewnij się, że starsze wystąpienia z #numerkami nie istnieją (a jeśli = deinstalacja).

 

2. Zresetuj przyjazne nazwy wybranych urządzeń sieciowych, Start > w polu szukania wpisz regedit i Uruchom jako Administrator > wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\{klasa}\Descriptions

 

Tych {klas} może być sporo, ale szukaj tego klucza, który ma podklucz Descriptions. W tymże skasuj te nazwy, które mają ulec resetowi.

 

3. W menedżerze urządzeń wywołaj wyszukiwanie zmian w sprzęcie, by została wystosowana nowa nazwa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wartości z rejestru z klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum tam gdzie znalazłem w nazwach #2 no i też pliki sterownika

 

Czyli to inna edycja niż podawałam (ja tylko podaję mod "Descriptions" w całkiem innym kluczu). Musiałeś naruszyć za dużo a nie tylko "nazwę". W związku z tym ja tu widzę raczej odkręcanie tego co uczyniłeś, bo brak precyzyjnych danych co poleciało:

- Ogólne Przywracanie systemu

- Lub za pomocą funkcji "Poprzednie wersje plików" zdobyć wsteczną kopię folderu C:\Windows\system32\config, następnie wyekstraktować z pliku SYSTEM wygląd wpisów rejestru sprzed modyfikacji i zaimportować ponownie do aktualnego rejestru.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przekopiuj ten SYSTEM w dowolne dogodne miejsce, Odmowa dostępu = z płyty startowej (WinRE) możesz to zrobić. I tu do wyboru:

 

1. Z poziomu płyty startowej zamień plik C:\Windows\system32\config\SYSTEM tym z RegBack (zrób kopię zapasową oryginału!).

 

2. Lub spod Windows edycja cząstkowa:

 

- Uruchom regedit na uprawnieniu konta SYSTEM (konto ma Pełną kontrolę w Enum), za pomocą psexec lub Process Hacker: KLIK

- Podmontuj kopię SYSTEM przez podświetlenie HKLM > Plik > Załaduj gałąź rejestru > nadaj dowolną nazwę roboczą, załóżmy tu że będzie to KOPIA.

- Eksportujesz do pliku REG cały klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\KOPIA\ControlSet001\Enum (i co tam jeszcze pamiętasz). zakładam, że konfig bieżący to był ControlSet001 (jeśli inaczej, dopasować sobie).

- Plik REG poddajesz edycji wymieniając hurtem frazę HKEY_LOCAL_MACHINE\KOPIA\ControlSet001 na HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet

- Z menu Plik importujesz przerobiony REG. Natomiast załadowaną KOPIĘ odmontuj podświetlając ją > Plik > Zwolnij gałąź rejestru.

- Restart systemu ... fingers crossed ...

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę dodać w edytowanego pliku reg mam blad "Nie mozna zaimportować Kopia.reg bład przy dostępie do rejestru" oczywiście regedit jest uruchamiany przez cmd.exe z uprawnieniami administratora i potem w Wierszu polecenia wklejam

psexec -s -i -d regedit

 

Edit

 

Podmiana samego pliku SYSTEM z podfolderu RegBack po uprzedniej kopii z oryginału z folderu C:\Windows\System32\config załatwiła sprawę

 

Dziękuje za pomoc problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...