Skocz do zawartości

Windows host process (Rundll32) przestał działać


Barny3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu na pasku, obok ikonki Aviry mam Windows security alerts. Przy próbie otworzenia go dostaje informacje jak w temacie. Panel sterowania też nie działa, taki sam efekt. Skan Avirą nic nie znajduje. Szukałem w sieci ale znalezione metody nie zadziałały, m.in. scf /scanfile znajduje błędy ale nie potrafi naprawić, naprawa przy uruchomieniu systemu też nie pomogła.

System Vista 32

Załączam logi z OTL

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę z działu Software do właściwego działu Windows Vista.

 

 

Od jakiegoś czasu na pasku, obok ikonki Aviry mam Windows security alerts. Przy próbie otworzenia go dostaje informacje jak w temacie. Panel sterowania też nie działa, taki sam efekt.

 

Na patelni podejrzany (rozwiązywałam kiedyś taki przypadek na Vista z Panelem sterowania): Firebird (instaluje aplet w Panelu sterowania). To jest bardzo stara wersja z roku 2004, nie należy się spodziewać zgodności z platformą Vista:

 

SRV - [2004-12-13 01:05:20 | 001,527,893 | ---- | M] (The Firebird Project) [On_Demand | Running] -- C:\Program Files\Firebird\Firebird_1_5\bin\fbserver.exe -- (FirebirdServerDefaultInstance)

SRV - [2004-12-13 01:05:20 | 000,065,536 | ---- | M] (The Firebird Project) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Firebird\Firebird_1_5\bin\fbguard.exe -- (FirebirdGuardianDefaultInstance)

 

Odinstaluj kompletnie + restart systemu i zobaczymy. Panel sterowania nie działa, toteż do wyboru: wejście do apletu deinstalacji bez pośrednictwa Panelu sterowania, Tryb awaryjny Windows lub bezpośrednie uruchomienie deinstalatora Firebird (w jego katalogu powinien być plik unins000.exe).

 

 

m.in. scf /scanfile znajduje błędy ale nie potrafi naprawić

 

Nie zaprezentowałeś wyników, toteż nie można ocenić na ile warte to zainteresowania. Bazując na instrukcji przefiltruj CBS.LOG do wystąpień znaczników [sR] i podaj wynikowy log: KLIK.

 

 


Dodatkowe uwagi spoza. Śmieci w systemie. Przeprowadź następujące operacje:

 

- Skasuj z dysku te pliki:

  • C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
  • C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrchstonicla.xml
  • C:\Users\Robert\AppData\Local\Temp*.html (to śmieci GG10, sporo plików o takim modelu jest nabite na dysku)

- Przekonfiguruj stronę startową Internet Eplorer ze szkodliwego startsear.ch na pustą lub jakąś wybraną przez siebie.

- Odinstaluj adware: Conduit Engine, uTorrentBar Toolbar, facemoods Toolbar, Sopcast Ask Toolbar.

- Uruchom AD-Remover w trybie Clean.

- Na koniec zrób do oceny raport z AD-Remover z trybu Scan.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pozostała ikona "Windows security alert" na pasku.

 

Co widać po kliknięciu na nią / jaki komunikat?

 

 

scf /scanfile znajduje błędy ale nie potrafi naprawić

 

Raport twierdzi, że błędy zostały naprawione:

 

2011-10-13 20:49:16, Info                  CSI    000001bf [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:82{41}]"\??\C:\Windows\System32\LogFiles\Firewall"\[l:20{10}]"mpssvc.dat" from store

2011-10-13 20:49:17, Info CSI 000001c6 [sR] Verify and Repair Transaction completed. All files and registry keys listed in this transaction have been successfully repaired

 

Czy to znaczy, że po uruchomieniu sfc /scannow za każdym razem pokazuje się dokładnie to samo w kółko "naprawiane"?

 

 

raport z AD-Remover z trybu Scan

 

Czy na pewno odinstalowałeś uTorrentBar Toolbar? Za dużo wpisów widocznych jak na deinstalację. Wyskoczył też nowy element, którego nie było w poprzednim logu: Dealplay.

 

1. Odinstaluj Dealplay i uTorrentBar Toolbar, o ile to nie zostało tu przeprowadzone.

 

2. Ładuj poprawkę usuwającą szczątki śmieci. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]
"{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}"=-
"{d40b90b4-d3b1-4d6b-a5d7-dc041c1b76c0}"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]
"{d40b90b4-d3b1-4d6b-a5d7-dc041c1b76c0}"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar]
"{d40b90b4-d3b1-4d6b-a5d7-dc041c1b76c0}"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{BF7380FA-E3B4-4DB2-AF3E-9D8783A45BFC}"=-
"{D40B90B4-D3B1-4D6B-A5D7-DC041C1B76C0}"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EE3BE3F5-9CDD-422C-A85C-AF79C0477D43}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{7E2C5872-2E57-4A64-B1E3-FC1EA8C8575D}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{A6174F27-1FFF-E1D6-A93F-BA48AD5DD448}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem skrypt w OTL.

Co do tego Toolbar uTorrenta to go odinstalowałem, ale pozostał w Programach, myślałem że to tylko jakies pozostałości i AD-remover je usunie, ale widać nie. Teraz już nie wiem jak to wywalić, screen z próby usuwania w załączeniu.

Dealplay usunąłem, coś tam instalowałem żeby ten Rundll32 naprawić i musiało się coś przyplątać.

Co do tego scf /scanfile to pisałem że nie usuwa błędów bo cały czas miałem problem z tym Rundll32, nie wiedziałem jak log czytać.

Daje screen po kliknięciu na Windows security alert.

post-1072-0-93646800-1318781847_thumb.jpg

post-1072-0-01354100-1318781857_thumb.jpg

10162011_172927.txt

Odnośnik do komentarza
Co do tego Toolbar uTorrenta to go odinstalowałem, ale pozostał w Programach, myślałem że to tylko jakies pozostałości i AD-remover je usunie, ale widać nie.

 

Start > wpolu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\uTorrentBar Toolbar

 

Dodatkowo - nie zauważyłam tego wcześniej - i ten:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\vShare.tv plugin

 

Następnie przez SHIFT+DEL skasuj z dysku cały folder tego paska.

 

 

Daje screen po kliknięciu na Windows security alert.

 

Rzecz naturalna w rozumieniu typu alertu. A to, że nie odpowiada on stanowi faktycznemu, czyli Centrum nie wykrywa antywirusa już zainstalowanego, to się zdarza. Wykonaj uzgadnianie repozytorium WMI wg metody 2 (komenda winmgmt /salvagerepository) z tego artykułu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Start > wpolu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\uTorrentBar Toolbar

 

Dodatkowo - nie zauważyłam tego wcześniej - i ten:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\vShare.tv plugin

 

Następnie przez SHIFT+DEL skasuj z dysku cały folder tego paska.

Wykonane

 

Po wpisaniu komendy winmgmt /salvagerepository komunikat: WMI repository is consistent

Potem reset wg instrukcji i dalej wszystko tak samo tzn. Windows security alert pojawia się w dalszym ciągu.

Mam się do tego przyzwyczaić czy coś robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...