Skocz do zawartości

Trojan.Agent.CK - wysokie obroty procesora i spowolnienie systemu


pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle komp zaczął mi zwalniać (wolne uruchamianie Windowsa, plików i programów, opóźnienia w odtwarzaniu dźwięku) bez konkretnych przyczyn - zwykłe przeglądanie Internetu. Procesor zaczął chodzić na 100% i spowalniać kompa. W menedżerze zadań Windowsa proces ekrn.exe (związane z Esetem) najbardziej obciążał pamięć i procesor i komputer mi zwalniał właśnie w tym czasie. Mój antywirusowy program Eset Smart Security 4 (mam system Windows XP SP3) nie wykrył niczego. Nauczony doświadczeniem z poprzedniej przygody z wirusami włączyłem Malwerbytes antymalware i zainstalowałem jego aktualną wersję wraz z aktualną bazą sygnatur wirusów. Program wykrył mi 2 infekcje Trojan.Agent.CK powiązane chyba z plikami od Eset Smart Security więc je usunąłem - załączam loga z tego działania. Ale komp dalej mi zwalnia jak wcześniej, ciągle ten proces związany z Esetem obniża płynność działania systemu. Kiedyś miałem problem z wirusami i profesjonalnie pomógł mi użytkownik Landuss. Proszę o pomoc w usunięciu złośliwego oprogramowania. Wiem, że jestem "Małomównym" użytkownikiem forum ale proszę o pomoc, chciałbym uniknąć formatowania dysku. Załączam logi z OTL, gmer i czekam na dalsze instrukcje.

mbam-log-2011-10-02 (23-52-29).txt

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER tworzony w złym środowisku, nie usunąłeś emulatora (KLIK).

 

 

Nauczony doświadczeniem z poprzedniej przygody z wirusami włączyłem Malwerbytes antymalware i zainstalowałem jego aktualną wersję wraz z aktualną bazą sygnatur wirusów. Program wykrył mi 2 infekcje Trojan.Agent.CK powiązane chyba z plikami od Eset Smart Security

 

Dla uściślenia: to crack ESET a nie pliki ESET. Poza tą (drobną) detekcją brak tu jakichkolwiek śladów infekcji i nie ma się czym zajmować.

 

 

W menedżerze zadań Windowsa proces ekrn.exe (związane z Esetem) najbardziej obciążał pamięć i procesor i komputer mi zwalniał właśnie w tym czasie.

 

To czyż nie należy przyjąć, że problemem jest po prostu ESET per se? Potwierdzenie teorii: pełna testowa deinstalacja (tylko to gwarantuje wstrzymanie wszystkich aktywności sterowników). Poza tym: daty sterowników ESET sugerują, że to jest wersja 4 a nie najnowsza 5, a jawny ślad crackowania obniża poziom żalu przy wyrzucaniu (nie wydany złamany cent na aplikację).

 

 

 

PS. Napraw drobny błąd nieuruchamiającej się usługi:

 

Error - 2011-10-02 17:58:46 | Computer Name = PAWEL | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Securom User Access for Windows 2000 and

Windows XP a technology by Sony DADC z powodu następującego błędu: %%2

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (UserAccess)

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę SC DELETE UserAccess

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, odinstalowałem i usunąłem całkowice Eset Smart Security 4 bo to on okazał się sprawcą mulenia procesora. Problem był tylko wtedy jak włączał się Windows, potem Eset włączał aktualizację bazy sygnatur wirusów i skanowanie. Nie wiem tylko czemu tak nagle się to stało, że procesor kręcił jak kombajn ponieważ wcześniej wszystko było normalnie oraz skąd te trojany wcześniej się pojawiły. Teraz mam Avast, a jaki polecasz dobry program antywirusowy (darmowy) nie obciążający pamięci i procesora?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem tylko czemu tak nagle się to stało, że procesor kręcił jak kombajn ponieważ wcześniej wszystko było normalnie oraz skąd te trojany wcześniej się pojawiły.

 

Kręcenie procesorem = Windows to tkanka płynna, nic nie jest takie samo w trakcie dłuższego użytkowania, mogły uaktualnić się jakieś komponenty tworząc sprzeczność w zasobach, trudno powiedzieć. Poza tym, krakowany program. Objawienie trojanów = MBAM mógł uaktualinić definicje.

 

 

Teraz mam Avast, a jaki polecasz dobry program antywirusowy (darmowy) nie obciążający pamięci i procesora?

 

Skoro masz Avast i nie widzę być narzekał na wydajność aktualnie, to dalsze poszukiwania nie muszą się odbywać. Jest to dobry antywirus.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...