Skocz do zawartości

Brak pliku ntldr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na forum, liczę na wyrozumiałość :-)

Załączam log z combofix, proszę o odpowiedź i diagnozę co mi się do systemu przypałętało,

dodam ze się zaczął dziwnie zachowywać aż sam się nagle zaczął restartować,

w pewnym momencie nie mogłem uruchomić komputera - wyskakiwał komunikat: "brak pliku ntldr"

załączyłem combofix i wszystko wróciło do normy, ale ciekawy jestem jaki syf i skąd mi się przypałętał.

jeżeli potrzebne jeszcze jakieś informację to chętnie udzielę.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Kamil

 

podaje jeszcze dane systemu:

WIN 7, 32 bit, CPU intel celeron 2.40 GHz, 1,0 GB RAM, NVIDIA Gforce FX 5200

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Załączam log z combofix

 

To teraz przeczytaj zasady działu (KLIK) i podaj logi o które tu prosimy OTL + GMER. Log z ComboFix już zostaw, by było wiadome co robił. Na przyszłoś: ComboFix to nie jest narzędzie do użytku domowego. A jeszcze widzę, że to nie pierwsze używanie ComboFix na wariata (w raporcie starszy log z sierpnia), co też potwierdza, że nawet narzędzia nigdy tu prawidłowo nie odinstalowano.

 

 

ciekawy jestem jaki syf i skąd mi się przypałętał.

 

A otóż właśnie ComboFix nic tu nie zrobił w tym obszarze, brak jakichkolwiek wpisów od infekcji w potocznym rozumieniu. Skasował tylko nic nie znaczący folder paska narzędziowego Windows Searchqu Toolbar i małe puste wpisy (po tymże oraz MediaBar Bearshare). To tylko adware montowane własną ręką (sponsor w innym instalatorze). Na dodatek metoda kasacji robiona przez ComboFix jest mało elegancka i niedokładna (w Firefox są nadal preferencje przechwycone). To należy po prostu deinstalować normalnie przez Panel sterowania a nie brutalnie kasować..

 

Tak więc tu nie ma żadnych śladów w ComboFix o naprawie rzeczonych efektów i żadnej diagnozy z tak skromnego raportu nie osiągniesz (to raport mocno filtrowany pod określone zadania). Brak danych.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W żadnym z raportów nie widać tego co opisujesz. Na dodatek:

 

 

w pewnym momencie nie mogłem uruchomić komputera - wyskakiwał komunikat: "brak pliku ntldr"

 

Windows 7 nie bootuje via NTLDR tylko BOOTMGR. To nie jest plik startowy Windows 7 tylko plik startowy starszych systemów (np. XP). Skąd tu więc taki rodzaj błędu? Czy tu przypadkiem nie ma układu dual-boot ze starszym systemem (a jeśli tak, to na pewno logi są z właściwego systemu)?

 

 

dodam ze się zaczął dziwnie zachowywać aż sam się nagle zaczął restartować

 

Inżynieria wsteczna za pomocą punktu 5 z ogłoszenia (konkretnie: debug zrzutów pamięci): KLIK.

 

 


A temat zostanie raczej przesunięty do innego działu, bo nie ma żadnych znaków, by chodziło o infekcję. Tylko:

 

1. Doczyść sobie śmieci sponsoringowe:

 

----> Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar.

 

----> Korekta preferencji Firefox. Uruchom OTL, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co podane niżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Web Search"
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: DTToolbar@toolbarnet.com:1.1.4.0024
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://www.searchqu.com//web?src=ffb&appid=0&systemid=421&sr=0&q="
[2011-08-25 18:38:15 | 000,000,000 | ---D | M] (Searchqu Toolbar) -- C:\Users\ulalula\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2uzgi92v.default\extensions\{99079a25-328f-4bd4-be04-00955acaa0a7}
[2011-05-07 20:38:44 | 000,000,000 | ---D | M] ("DAEMON Tools Toolbar") -- C:\Users\ulalula\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2uzgi92v.default\extensions\DTToolbar@toolbarnet.com
[2011-04-03 13:45:43 | 000,002,059 | ---- | M] () -- C:\Users\ulalula\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2uzgi92v.default\searchplugins\daemon-search.xml
[2011-08-25 18:37:40 | 000,002,503 | ---- | M] () -- C:\Users\ulalula\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2uzgi92v.default\searchplugins\SearchResults.xml
[2011-08-25 18:37:40 | 000,002,503 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\SearchResults.xml
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

----> Popraw przez AD-Remover uruchomiony w trybie Clean.

 

2. Należy w prawidłowy sposób odinstalować ComboFix (co czyści też foldery Przywracania systemu), z klawiatury kombinacja klawiasz z flagą Windows + R i wklej w Uruchom komendę:

 

C:\Users\ulalula\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...