Skocz do zawartości

Logowanie do komputera usunięte konta użytkownika i administratora


DadaD

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma takich możliwości, by dorobić nowe konto z poziomu środowiska zewnętrznego. Natomiast:

- jeśli ostało się jakieś wyłączone wbudowane konto, są triki z aktywaniem + przekształceniem tego konta z poziomu płyty startowej (PC Login Now / Offline NT Password & Registry Editor)

- są różne sposoby wejścia na sam dysk (płyty typu "Live" oparte na silnikach Windows czy Linux) w celu ratowania określonych plików.

- oprogramowanie do odzyskiwania danych

 

Pytanie mętne. Jaki właściwie masz problem / czy to pytanie czysto teoretyczne, co chcesz odzyskać?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że pytanie zadałem precyzyjnie, ale doprecyzuję.

Problem powstał gdy porównywałem możliwości zarządzania kontami oraz grupami w Windows XP, Vista oraz Seven.

Jeżeli w tych dwóch ostatnich są mocne mechanizmy zabezpieczające przed usunięciem kont administracyjnych, a dokładnie to konta są mocno ukryte, to w Windows Xp konto administracyjne można bez problemu usunąć, co osobiście uczyniłem i niestety po restarcie utraciłem możliwość logowania do systemu.

Próbowałem uruchamiać system przez konsolę ale niestety konto zostało prawdopodobnie trwale i nieodwołalnie usunięte.

 

Teraz popatrzyłem w panel Użytkownicy i grupy (oczywiście na innym komputerze) i na pewno nie usunąłem konta Pomocnik prawdopodobnie również SUPPORT oraz Gość.

 

Moje pytanie czy dam radę zalogować się i oczywiście uzyskać prawa administracyjne poprzez konto Pomocnik lub ewentualnie SUPPORT?

 

Aby rozwiać wątpliwości to uczę się obsługi tych systemów dlatego psuję i staram się naprawiać ;)

 

pozdrowienia

 

PS z linkami zaraz zapoznam się

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...