Skocz do zawartości

Brak internetu po instalacji Hamachi


Misiumaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem z moim komputerem.

Wczoraj zainstalowałem program Hamachi, gdyż chciałem grać w grę .

Lecz dzisiaj włączam komputer, jest pulpit wszystko OK.

Ale nie ma internetu, ani nawet ikonki dot. internetu (monitorek z kreskami) .

Zawsze po włączeniu komputera komputer był gotowy do pracy gdy pojawił się ten monitorek i informacja dot. wygaśnięcia licencji G Daty.

 

Lecz teraz to się nie pojawia i nie ma internetu, wszystko wolno chodzi, ślamazarnie :(

Możliwe że (nie wiem dlaczego) mam chyba z 4 albo 5 połączeń :o

Chyba 2 połączenie lokalne, 1 połączenie bezprzewodowe (to internet) i Hamachi :/

 

Myślę że dlatego tak się włącza :confused: :(

Jak usunąć te połączenia nie mając dostępu do Połączeń sieciowych ?

Bo jak włączę Połączenia Sieciowe to niestety się zawiesza ://

A Hamachi nie mogę odinstalować bo deinstalator przygotowuje chyba z 5 minut i nic :(

 

Czy jest jakiś Live CD którym mogę je usunąć ew. coś poradzicie ?

Windows XP Home Edition SP2

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze: moje PW jest od czegoś innego, całkowicie igoruję prośby o rozwiązanie tematów. Takie przypominanie mnie złości, gdyż skoro temat jest na forum, a ja nie reaguję, to jest to jednoznaczne (nie mam czasu, nie mam nic nie powiedzenia).

Po drugie: tytuł tematu jest nieprawidłowy. Tu każdy ma mniej lub bardziej "wielki problem". Popraw tytuł na bardziej odpowiadający zagadnieniu.

 

 

Jak usunąć te połączenia nie mając dostępu do Połączeń sieciowych ?

Bo jak włączę Połączenia Sieciowe to niestety się zawiesza ://

 

Skoro instalacja Hamachi doprowadziła do padu sieci, zacznij to deinstalować w części "sprzętowej":

 

1. Start > Uruchom > devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. W sekcji Karty sieciowe będzie "Hamachi Network Interface", deinstalacja + restart. To jest równoznaczne z automatycznym zanikiem połączenia Hamachi w folderze Połączenia sieciowe.

 

2. Następnie wywal usługi Hamachi:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\hamachi (kierujące do C:\Windows\system32\drivers\hamachi.sys)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Hamachi2Svc (kierujące do C:\Program Files\LogMeIn Hamachi\hamachi-2.exe)

 

Metoda usuwania dowolna: komendy SC STOP + SC DELETE, menedżer serwisów typu Autoruns etc.

 

3. Na koniec wyczyść rejestr z innych softwarowych wpisów hamachi oraz zlikwiduj z dysku w/w pliki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wszystko wiem oprócz punktu nr.2

 

Metoda usuwania dowolna: komendy SC STOP + SC DELETE, menedżer serwisów typu Autoruns etc.

 

W Autoruns usuwasz w karcie Drivers usługę hamachi, zaś w karcie Services usługę Hamachi2Svc. To likwiduje usługi z rejestru, pliki do nich dowiązane należy już skasować ręcznie, o czym mówię w punkcie 3.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
A inne profile sieciowe też będę mógł usunąć ? :D

Bo korzystam tylko z 1 hehe, po starym internecie nie usunąłem profilu i te wszystkie połączenia na starcie się włączają

 

Zwracam uwagę, że tu nie ma precyzyjnych danych (hasło "po starym internecie" nic mi nie mówi) co to za połączenia i od czego, skąd więc mam wiedzieć jaką określoną metodę likwidacji dobrać. Wstępnie nieużywane połączenia można po prostu wyłączyć (lub skasować, o ile opcja będzie czynna) posługując się Panelem sterowania (o ile Połączenia przestaną się wieszać). W zależności od tego co je wygenerowało może być konieczne usuwanie tego via menedżer urządzeń.

 

 

PS.

 

Po drugie: tytuł tematu jest nieprawidłowy. Tu każdy ma mniej lub bardziej "wielki problem". Popraw tytuł na bardziej odpowiadający zagadnieniu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...