Skocz do zawartości

Tytuły okien na środku


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Znalazłam czas na eksperymenty.

 

1. Wymagana edycja pliku msstyles. Przyjrzałam się pierwszej z brzegu skórze, która stosuje centryczne tytuły (Aquanox) i na tej podstawie wyłuskałam gdzie idzie ta modyfikacja. Akcja wygląda następująco: kopię msstyles otworzyć w Resource Hacker, w sekcji TEXTFILE rozwinąć odpowiedni podzestaw stylu > 1033 (lub 1045), z menu Action > Save resource as binary file > wynikowy bin otworzyć w Notatniku i w sekcji [Window.Caption] (okno normalne) oraz [Window.MaxCaption] (okno zmaksymalizowane) dostawić:

 

[Window.Caption]

ContentAlignment = Center

 

[Window.MaxCaption]

ContentAlignment = Center

 

W zasobach są jeszcze sekcje: [Window.SmallCaption] (Aquanox ma to też modowane, jakoś nie zauważyłam które konkretnie okna dziedziczą to) oraz [Window.MinCaption] (Aquanox tu nic nie manipuluje, to wygląda na zminimalizowane okna w obrębie interfejsów typu MDI). Zapisać zmiany w pliku, a następnie opcją Replace resource zaimportować ten bin do podstylu z którego był eksport. Tę akcję (zapis bin > edycja > import) trzeba powtórzyć dla każdego wariantu stylu z osobna.

 

centercaptions.th.png

 

 

2. Bez edycji msstyles: pomijając jakieś alternatywne powłoki, wynalazłam tylko jeden wyrób dedykowany temu zadaniu, czyli xCap. Aplikacja jest mocno sfatygowana (rok 2003) i należy nałożyć szeroki margines na potencjalne bugi, a ja nie polecam używania.... Perfekcyjnie to też nie wygląda, otóż przy uruchamianiu okna na sekundę napis jest widoczny w stanie domyślnym i następuje "skok" pozycjonujący centralnie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...