Skocz do zawartości

win32:rootkit-gen [rtk] i win32:lovgate-aj [wrm] wykryte przez Avast'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś zaraz po uruchomieniu gry Call of Duty 4 pojawiła się informacja, że Punk Buster jest wyłączony. Wczoraj jeszcze normalnie wszystko funkcjonowało. Włączenie go w grze nic nie dało. Pomyślałem, że może trzeba go aktualizować i przy próbie aktualizacji programem pbsetup Avast poinformował mnie, że jeden z plików jest zarażony win32:rootkit-gen [rtk] i po resecie przeprowadził skanowanie (zanim uruchomił się system). Przy okazji wykrył win32:lovgate-aj [wrm] w zupełnie innej grze. Gry są oryginalne. Bardzo proszę o sprawdzenie logów. Niby Avast usunął co trzeba ale nie mam pewności czy do końca.

 

System to Windows 7 Home Premium 64 bit uaktualniany na bierząco.

Przeglądarka Firefox 6.02 + dodatki (na bierząco uaktualniane): Adblock Plus, BetterPrivacy, CsFire, NoScript, WOT. Antywirus to wspomniany wcześniej Avast 6, firewall Online Armor i piaskownica Sandboxie 3.56 (x64).

 

31769945.jpg

 

OTL

 

Extras

 

aswMBR

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie notuję żadnych śladów infekcji. I wątpię, byśmy z nią mieli do czynienia:

 

 

Pomyślałem, że może trzeba go aktualizować i przy próbie aktualizacji programem pbsetup Avast poinformował mnie, że jeden z plików jest zarażony win32:rootkit-gen [rtk] i po resecie przeprowadził skanowanie (zanim uruchomił się system). Przy okazji wykrył win32:lovgate-aj [wrm] w zupełnie innej grze. Gry są oryginalne. Bardzo proszę o sprawdzenie logów. Niby Avast usunął co trzeba ale nie mam pewności czy do końca.

 

Czuję fałszywe alarmy. To byłby nie pierwszy raz, gdy to Avast wykrywa pliki PunkBuster. Można się skontaktować z supportem Avast i podrzucić pliki do analizy.

 

 

System to Windows 7 Home Premium 64 bit uaktualniany na bierząco.

Przeglądarka Firefox 6.02 + dodatki (na bierząco uaktualniane): Adblock Plus, BetterPrivacy, CsFire, NoScript, WOT. Antywirus to wspomniany wcześniej Avast 6, firewall Online Armor i piaskownica Sandboxie 3.56 (x64).

 

Większość tych danych sprzedają mi logi.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czuję fałszywe alarmy. To byłby nie pierwszy raz, gdy to Avast wykrywa pliki PunkBuster. Można się skontaktować z supportem Avast i podrzucić pliki do analizy.

Faktycznie to może być fałszywy alarm. Poszperałem trochę w necie i znalazłem dużo przypadków gdzie Avast gryzł się z PB. Używam Avasta od niedawna więc się trochę wystraszyłem tym komunikatem o rootkicie. Identyczny przypadek znalazłem na forum Avasta - click. Po uaktualnieniu PB wszystko już działa jak należy. W sumie szkoda, że usunąłem od razu te pliki bo mogłem je wysłać do analizy tak jak mówisz.

 

Jeśli chodzi o drugi przypadek to miałem ostatnio małe problemy (których wcześniej nie było) z uruchomieniem niektórych gier z tego zestawu Midway Arcade Treasures Deluxe ale myślałem, że to przez nieodpowiednie skonfigurowanie Online Armor i później już nie miałem nawet kiedy wrócić do tego problemu. Po tym jak Avast usunął podejrzany plik wszystko jest w jak najlepszym porządku. W ogóle to może mi się wydaje ale komputer jakby nieco się ożywił.

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...