Skocz do zawartości

Zawieszajacy się explorer po kliknieciu PPM nie za każdym razem


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilkunastu dni mam problem z powłoką systemową explorer.exe posiadam 64 bitową wersje Windowsa 7 problem polega na tym że wchodzę do dowolnego folderu na dowolnej partycji dowolnego dysku klikam PPM na jakimś pliku czy folderze i w tym momencie zawiesza mi się Eksplorator Windows, a co zauważyłem to mogę wejść do tego folderu gdy ten sam uprzednio otwarty folder jest zawieszony i nic się nie zawiesza mogę przeprowadzić operacje kopiowani/przenoszenia pliku aż do momentu uruchomienia komputera ponownie myślałem że to może być problem z elementami menu kontekstowego "Context menu handler" ale wywaliłem te podejrzane rozszerzenia wspominanego typu ale dalej się zawiesza. Sam już nie wiem co może być przyczyną tego zawieszania się Explorera

 

Edit

 

Zapomniałem dodać że ShellExView używam w wersji 64 bitowej ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
problem polega na tym że wchodzę do dowolnego folderu na dowolnej partycji dowolnego dysku klikam PPM na jakimś pliku czy folderze i w tym momencie zawiesza mi się Eksplorator Windows

 

Wykonaj test na rozszerzenia powłoki (bardziej ogólny niż tylko "menu kontekstowe"). Uruchom ShellExView (pobierz wersję x64), posegreguj za pomocą kolumny producenta wszystkie różowe w jednym bloku, z wciśniętym CTRL zaznacz hurtem i wyłącz. Zatwierdź restartem systemu. Zdaj relację, czy widzisz nadal defekt.

 

 

EDIT:

 

Nic tu nie mówiłeś o używaniu ShellExView. Pytam się: czy test był robiony na wszystkie nienatywne rozszerzenia (a nie tylko "Context menu handler")? No i dorzuć standard, czyli log z OTL (wlącznie z Extras).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Testy robiłem tylko na rozszerzeniach "Context menu handler" a dlaczego a bo tylko przy kliknięciu PPM na folderze lub pliku albo w pustym polu w folderze Eksplorator Windows się zawieszał.

 

To wcale nie jest dowodem, że problem stanowi Context Menu Handler, rozszerzenia różnych typów mogą sprzęgać się z określonymi partiami pozornie nie związanymi. Ja znam nawet przypadki, gdzie to ... kodeki mogą powodować zawieszenia menu kontekstowych. Proszę wykonaj test na wszystkie nienatywne rozszerzenia powłoki. Możesz też dodać log z ShellExView co tam jest w spisie wtórnych rozszerzeń.

 

 

Powtarzałem skan i za każdym razem mi nie robi logu Extras.txt

 

Problem z czytaniem tongue.gif. Wszystkie sekcje mają być ustawione na "Użyj filtrowania". OTL uruchomiony więcej niż raz przestawia "Rejestr - skan dodatkowy" na "Brak", co ręcznie należy przestawić, by pozyskać Extras.

 

EDIT: Dodałeś Extras. Wyciąg z Dziennika przedstawia ten błąd w bezpłciowy sposób, brak danych na temat potencjalnego modułu przyczynowego:

 

Error - 2011-09-10 15:03:19 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Application Hang | ID = 1002

Description = Program Explorer.EXE w wersji 6.1.7601.17567 zatrzymał interakcję

z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej

informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania

Centrum akcji. Identyfikator procesu: 434 Godzina rozpoczęcia: 01cc6fcb2c1a4264 Godzina

zakończenia: 34 Ścieżka aplikacji: C:\Windows\Explorer.EXE Identyfikator raportu:

d1594753-dbde-11e0-80cc-001167c3fa82

 

Popatrz jeszcze w oryginalne Dzienniki zdarzeń, czy nie ma tam nagranych dodatkowych wystąpień błędu z większą ilością detali.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
O to chodzi że Dziennik zdarzeń nic więcej nie pokazuje

 

A tu (cytując z błędu powyżej): "Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum akcji."?

 

 

I czy sprawdziłeś to:

 

 

Proszę wykonaj test na wszystkie nienatywne rozszerzenia powłoki.

 

Jeśli to nie wykaże poprawy:

- podejrzenia może budzić także Norton Internet Security i kolejny test to wstrzymanie wszystkich osłon.

- również sprawdź czy problem się ujawnia na czystym rozruchu (KB929135).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W Centrum akcji mam tylko skonfiguruj kopie zapasową i nic poza tym

 

Tak jak wyłączę wszystkie rozszerzenia za wyjątkiem tych które zrobił Microsoft to jak dojdę który powoduje problem?? o to chodzi że problem się zaczął zanim zainstalowałem kodeki. Wyłączam w ShellExView po kolei te zaznaczone na różowo rozszerzenia jak się przestanie zawieszać to mam winowajce jak dalej będzie problem to dalej będę szukał teraz np nic się nie zawiesza a uruchomię komputer ponownie wejdę do jakiegoś folderu kliknę PPM na dowolnym pliku i się zawiesi

Odnośnik do komentarza
W Centrum akcji mam tylko skonfiguruj kopie zapasową i nic poza tym

 

Czy Ty na pewno sprawdzasz raporty (a nie pierwszy ekran)? Mam na myśli przegląd sekcji "Zarchiwizowane komunikaty" oraz Rozwiązywanie problemów > Historia.

 

 

Tak jak wyłączę wszystkie rozszerzenia za wyjątkiem tych które zrobił Microsoft to jak dojdę który powoduje problem??

 

Chodzi mi o test, czy po wyłączeniu wszystkich hurtem i restarcie system poddany obserwacji na dłuższą metę (przedzielone restartami) wyprodukuje ten efekt. Wtedy zaczynasz się cofać: włączasz grupami tego samego producenta + restart i obserwacja. To jest czasochłonne.

 

 

o to chodzi że problem się zaczął zanim zainstalowałem kodeki.

 

Kodeki podałam tu tylko jako luźny przykład, by wypunktować że "Context Menu Handler" wcale nie musi być przyczyną dla wieszania menu kontekstowych. Dlatego do testu zadałam wyłączanie wszystkich rozszerzeń oraz NIS.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mam czegos takiego jak "Zarchiwizowane komunikaty" czy Rozwiązywanie problemów > Historia przynajmniej tego nie widzę

 

Ja rozumiem tylko ja chce się za to zabrać nieco inaczej z góry założyć że te rozszerzenia których używałem na 32 bitowym systemie Windows 7 tj 7 zip WinRAR nie powodują zawieszeń Exploratora Windows a wyłączyłem rozszerzenia programów które instalowałem zaraz po złożeniu komputera i zainstalowaniu systemu

Odnośnik do komentarza
Nie mam czegos takiego jak "Zarchiwizowane komunikaty" czy Rozwiązywanie problemów > Historia przynajmniej tego nie widzę

 

W pasku adresów Windows Explorer wklej ścieżkę Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Rozwiązywanie problemów i ENTER. Czy w Historii cosik jest?

 

 

z góry założyć że te rozszerzenia których używałem na 32 bitowym systemie Windows 7 tj 7 zip WinRAR nie powodują zawieszeń Exploratora Windows a wyłączyłem rozszerzenia programów które instalowałem zaraz po złożeniu komputera i zainstalowaniu systemu

 

Ejże, co to za "zakładanie"? Takich rzeczy się nie robi przy diagnostyce, bo każda konfiguracja jest niepowtarzalna. Na dodatek Ty mi tu jeszcze wzmiankujesz kompletnie inne bity.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem co Ty za koncepcję tu próbujesz tworzyć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic tam nie ma co by mogło naprowadzić na rozwiązanie problemu.

 

A jak się robi w diagnostyce raczej szuka się po kolei a nie wyłącza wszystko i się wtedy testuje a jakie potem wyciągnąć wnioski jakiego programu w przyszłości unikać? teraz się nie zawiesi to ok bede testował tak z kilka dni jak bedzie dobrze to rozwiązałem problem zawiesi się to będę szukał dalej jak mówiłem aż się skończą możliwości i nie będzie co wyłączyć bo zostaną same systemowe rozszerzenia i tak to czasochłonne i tak to co to za różnica czy wyłączę teraz wszystkie nie systemowe czy po kolei będę wyłączał

Odnośnik do komentarza
A jak się robi w diagnostyce raczej szuka się po kolei a nie wyłącza wszystko

 

W przypadku ShellExView moja metoda idzie na skróty a nie przez "cykanie" = od razu wyłączenie wszystkiego, gdyż w ten sposób jest wiadome czy problem stanowią w ogóle te rozszerzenia i czy dać temu spokój dostatecznie wcześnie. Bo jak wyłączysz wszystkie i się okaże, że problem jest, to aktywujesz wszystko jak było i porzucasz temat, znacznie wcześniej niż byłbyś przy X rozszerzeniu pojedynczym. Zawsze w taki sposób testowałam tu na forum.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znacznie łatwiej byłoby, gdybyś zareagował wcześniej na to:

 

Możesz też dodać log z ShellExView co tam jest w spisie wtórnych rozszerzeń.

 

 

Co do pytania: bwcontexthandler.dll = Bluewire Paired Devices Menu. Dostępny cały dokument opisowy MS: Devices and Printers - Microsoft. W tym dokumencie jest ustęp "What is Bluewire, and how is it related to Devices and Printers?"

 

Plik ten jest w fabrycznym obrazie Windows 7, ale ShellExView klasyfikuje go jako "niedomyślny", gdyż plik nie ma sygnatury Microsoftu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie licząc wyeliminowanego Symantec, odnosząc się do Twoich słów ""Context menu handler" ale wywaliłem te podejrzane rozszerzenia wspominanego typu" + "założyć że te rozszerzenia których używałem na 32 bitowym systemie Windows 7 tj 7 zip WinRAR nie powodują zawieszeń Exploratora Windows" testowałeś wszystkie wystąpienia Context Handler? Rozumiem też, że pozostałe typy są dopiero w toku?

 

 	  		Context Menu	Acronis True Image Shell Extensions	14,0,0,6597	Acronis True Image	C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\tishell64.dll	{C539A15A-3AF9-4c92-B771-50CB78F5C751}	*, .tib, Drive, Folder, opensearchfilefolderresult, tibfile

7-Zip Shell Extension Context Menu 7-Zip Shell Extension C:\Program Files\7-Zip\7-zip.dll {23170F69-40C1-278A-1000-000100020000} *, Directory

AlcoholShellEx64 Class Context Menu AxShlEx64 Module C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\Alcohol 120\AxShlEx64.dll {AF67B665-D752-424E-9A03-C7C218F2844F} .mdf, .mds, AlcoholImageFile, Drive

CmdLineContextMenu Class Context Menu SecuROM Context-Menu for Explorer. c:\windows\SysWOW64\cmdlineext_x64.dll {F0407C3D-349C-42B9-B83E-821E31623DF9} .exe, exefile

DaemonShellExtDrive Class Context Menu DAEMON Tools Pro C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Pro\DTShl64.dll {A5415364-784A-41A5-B47A-D452909CA8FF} Drive

DaemonShellExtImage Class Context Menu DAEMON Tools Pro C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Pro\DTShl64.dll {40966797-8FFE-46C8-9EF8-7003F33CCF0F} *

DesktopContext Class System NVIDIA User Experience Driver Component C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display\nvui.dll {A70C977A-BF00-412C-90B7-034C51DA2439}

NVIDIA CPL Context Menu Extension Context Menu C:\Windows\system32\nvshext.dll {3D1975AF-48C6-4f8e-A182-BE0E08FA86A9} Directory\Background

UnlockerShellExtension Context Menu C:\Program Files\Unlocker\UnlockerCOM.dll {DDE4BEEB-DDE6-48fd-8EB5-035C09923F83} AllFilesystemObjects, Folder, opensearchfilefolderresult

VersionsPageShellExt Class Context Menu Versions Page C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\x64\versions_page.dll {9E42900A-85F9-4E67-9778-575FBBA0A81C} *, Folder, opensearchfilefolderresult

WinRAR Context Menu WinRAR shell extension C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll {B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA} *, .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, Directory, Folder, opensearchfilefolderresult, WinRAR

 

-------------------------------------------

 

Drag & Drop Handler 7-Zip Shell Extension 9.20 7-Zip C:\Program Files\7-Zip\7-zip.dll {23170F69-40C1-278A-1000-000100020000} Directory, Drive

AlcoholShellEx64 Class Icon Handler AxShlEx64 Module 2.0.0.1110 AxShlEx64 Module C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\Alcohol 120\AxShlEx64.dll {AF67B665-D752-424E-9A03-C7C218F2844F} .mdf, .mds, AlcoholImageFile

IDM Shell Extension Icon Overlay Handler Internet Download Manager module 6,0,6,4 Internet Download Manager C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMShellExt64.dll {CDC95B92-E27C-4745-A8C5-64A52A78855D}

Image Catalog Shell Folder DAEMON Tools Pro 4.41.0314.0232 DAEMON Tools Pro C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Pro\DTShl64.dll {2C7DDECF-7A8E-48A5-A744-8F45D20FB1A9}

KbLogiExt Class System Logitech SetPoint Event Manager 6.30.41 Logitech SetPoint C:\Program Files\Logitech\SetPointP\kbcplext.dll {DC70C4A5-2044-4c59-B806-DEFB9AE0DF7C}

VersionsPageShellExt Class Property Sheet Versions Page 14,0,0,6597 Acronis TrueImage Home 2011 C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\x64\versions_page.dll {9E42900A-85F9-4E67-9778-575FBBA0A81C} *, Folder, opensearchfilefolderresult

WinRAR Drop Handler WinRAR shell extension 4.1.0 WinRAR C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll {B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA} .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, WinRAR

WinRAR Property Sheet WinRAR shell extension 4.1.0 WinRAR C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll {B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA} .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .exe, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, exefile, WinRAR

WinRAR Drag & Drop Handler WinRAR shell extension 4.1.0 WinRAR C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll {B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA} Directory, Drive, Folder, opensearchfilefolderresult

 

dlaczego winisz za te zawieszanie Eksploratora Windows Nortona?

 

Podejrzewam (a nie stanowczo winię), gdyż ten program (jak zresztą większość oprogramowania zabezpieczającego) nie dość że ładuje swoje moduły do powłoki, to jeszcze podczas dostępu do plików może aktywować się określona aktywność osłony rezydentnej. Te wszystkie czynności są jak najbardziej podejrzane, jeśli chodzi o wywalanie się powłoki. Rozwiązywałam już podobne zdarzenia na poprzednim forum.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wątpię aby to była wina tych rozszerzeń to pewnie Norton gdyż wersja programu 32 bitowa może źle działać na 64 bitowym Windowsie powodować zawieszanie Eksploratora Windows podczas kopiowania/przenoszenia pliku.

 

Zmieniałem Nortona na Eseta Smart Security ale i wtedy były zawieszenia Eksploratora Windows rzadsze ale jednak były.Jak instalowałem sterowniki do sprzętu to instalowałem też program od Gigabyte Easy Tune 6 on mógł tak wpływać na powlokę systemową?? bo po zamknięciu tego programu system jakby szybciej działa czy to nie ma większego znaczenia

 

Googlujac nie tylko czekając na odpowiedzi na tym forum znalazłem coś ciekawego podobno dodanie Eksplorera do wykluczeń w "Zapobieganiu wykonywaniu danych rozwiązuje problem z zawieszeniem. Tylko nie bardzo rozumiem przecież miałem wczesniej Windowsa 7 tylko że 32 bitowego teraz mam 64 bit za sprawa 6gb ramu i zaczeły sie te problemy jak juz wszystko po instalowałem to się zaczęło sypać

Odnośnik do komentarza
Zmieniałem Nortona na Eseta Smart Security ale i wtedy były zawieszenia Eksploratora Windows rzadsze ale jednak były.

 

Ponawiam pytanie (bo nie widzę żadnej klarownej odpowiedzi): czy przetestowałes wszystkie rozszerzenia powłoki (nie sugerując się, że na innym systemie rozszerzenie X było Ok)? I ponownie powiem: zalecam zbiorowe wyłączenie wszystkich rozszerzeń od ręki i obserwacja systemu. Jeśli efekt nie wystąpi przez długi okres czasu, to będziesz wiedział na pewno że problem jest w rozszerzeniach powłoki i nie szukał "rozwiązań" tego rodzaju:

 

 

znalazłem coś ciekawego podobno dodanie Eksplorera do wykluczeń w "Zapobieganiu wykonywaniu danych rozwiązuje problem z zawieszeniem.

 

Tego tu nie podałam od początku z dwóch wyraźnych powodów. To nie jest rozwiązanie tylko "obejście" (i to robione w ciemno), a poza tym to tu nie ma zastosowania, gdyż masz system 64-bit = na tej platformie wszystkie procesy natywnie 64-bitowe chodzą z DEP i nie można ich dodać do wyjątków (to się aplikuje tylko dla procesów 32-bit), czyli nie można wyłączyć DEP dla procesu 64-bit (tu explorer.exe) pojedynczo (KLIK). A by się o tym przekonać spróbuj go dodać na listę wyjątków, to zobaczysz co za błąd otrzymasz.

 

 

Tylko nie bardzo rozumiem przecież miałem wczesniej Windowsa 7 tylko że 32 bitowego teraz mam 64 bit za sprawa 6gb ramu i zaczeły sie te problemy jak juz wszystko po instalowałem to się zaczęło sypać

 

Nie wiem po co Ty porównujesz Windows 32-bit z Windows 64-bit, przecież to kompletnie inne środowisko oraz ładują się inne natywnie 64-bitowe rozszerzenia powłoki (ten sam program, ale inny moduł). To nie może być porównywane.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Za każdym razem gdy się Explorer zawiesi mam w Dzienniku zdarzeń takie dwa błędy:

 

Pakiet błędów 1907273499, typ 5

Nazwa zdarzenia: AppHangB1

Odpowiedź: Niedostępny

Identyfikator pliku Cab: 0

 

Sygnatura problemu:

P1: explorer.exe

P2: 6.1.7601.17567

P3: 4d672ee4

P4: 487e

P5: 16384

P6:

P7:

P8:

P9:

P10:

 

Dołączone pliki:

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\WERDA1C.tmp.appcompat.txt

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\WERDA9A.tmp.WERInternalMetadata.xml

 

Te pliki mogą być dostępne tutaj:

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppHang_explorer.exe_b890559212772fd5c7a4f1fbd3d7b26151fa1e60_1730f2ab

 

Symbol analizy:

Ponowne sprawdzanie rozwiązania: 0

Identyfikator raportu: 0c34118b-f770-11e0-901d-005056c00008

Stan raportu: 0

 

Program Explorer.EXE w wersji 6.1.7601.17567 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum akcji.

Identyfikator procesu: 864

Godzina rozpoczęcia: 01cc8b5f6040a2bc

Godzina zakończenia: 0

Ścieżka aplikacji: C:\Windows\Explorer.EXE

Identyfikator raportu: 0c34118b-f770-11e0-901d-005056c00008

 

A gdy kliknołem w odnośnik "Pomoc online dziennika" w podglądzie błędu w Dzienniku zdarzeń to odesłało mnie na te stronę http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh203966(WS.10).aspx

Odnośnik do komentarza

1.Te błędy nic nie mówią. Zaś "Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum akcji." = mówiłeś "Nic tam nie ma co by mogło naprowadzić na rozwiązanie problemu.". Jedyny punkt zaczepienia:

 

Dołączone pliki:

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\WERDA1C.tmp.appcompat.txt

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\WERDA9A.tmp.WERInternalMetadata.xml

 

Te pliki mogą być dostępne tutaj:

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppHang_explorer.exe_b890559212772fd5c7a4f1fbd3d7b26151fa1e60_1730f2ab

 

Spróbuj AppCrashView do przetwarzania zawartości C:\Users\Marcin\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive. Być może tak podglądnięte pliki WER dadzą więcej info (np. spis załadowanych modułów podczas wystąpienia zawieszenia i tu metodą gry w ciemno mozolna eliminacja). O ile pliki WER są jeszcze na dysku.

 

2. Chcę konkretnej odpowiedzi na zadawane już tu pytanie: czy przetestowałeś wszystkie rozszerzenia niedomyślne w ShellExView? W temacie były jedynie wątki na temat wybiórczego testowania i żadnych klarownych wypowiedzi. Ostatecznie jest możliwe, że ShellExView coś ominął, jak to się stało w tym temacie na platformie Windows XP: KLIK.

 

3. Ostatnie co mi przychodzi do głowy w kwestii wieszania przy wywoływaniu menu kontekstowych to podpięte dyski bądź też zmapowane obiekty sieciowe. Znamienne, że masz także drugi problem omawiany w innym wątku forum, tzn. bardzo powolne pojawianie się pendrive w Mój komputer. Może to są sprzężone objawy i wynikają z tej samej przyczyny. Czyli pytaniem jest: gdy występuje problem wieszania kontekstowych jakie dyski są zmapowane / aktualnie widoczne w Mój komputer i czy przypadkiem nie ma tu jakiejś powtarzalności.

 

I koniec pomysłów.

 

 

Ja nie porównywałem Windowsa 32 bit do 64 gdzie tak niby pisałem? po prostu zwróciłem na to uwagę że nigdy na 32 bitowym Windows 7 takich problemów nie było.

 

Wg mnie tekst: "chce się za to zabrać nieco inaczej z góry założyć że te rozszerzenia których używałem na 32 bitowym systemie Windows 7 tj 7 zip WinRAR nie powodują zawieszeń Exploratora Windows" jest jednoznaczny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wyłączyłem wszystkie rozszerzenia powłoki w programie ShellExView zaznaczone na różowo ok zobaczę co tam w tym AppCrashView jest nt tego mojego błędu. Nie posiadam zamapowanych dysków sieciowych mam tylko dyski twarde podpięte pod płytę. Co to znaczy że ShellExView mógł coś pominąć?

 

Tu jest ten podgląd pliku wer http://wklej.org/id/608454/ Ten podgląd jest z wczoraj i nie uwzględnia aktualnie ładowanych modułów

Odnośnik do komentarza
Tu jest ten podgląd pliku wer http://wklej.org/id/608454/ Ten podgląd jest z wczoraj i nie uwzględnia aktualnie ładowanych modułów

 

Co masz na myśli z tymi modułami? Spis załadowanych modułów w momencie wystąpienia błędu jest. Odrzucając wszystko co pochodzi od Windows widoczne są te moduły:

 

LoadedModule[40]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMShellExt64.dll

LoadedModule[41]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMNetMon64.DLL

LoadedModule[162]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccL110U.dll

LoadedModule[163]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccVrTrst.dll

LoadedModule[164]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\EFACli64.dll

LoadedModule[165]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccSet.dll

LoadedModule[181]=C:\Windows\system32\nvshext.dll

LoadedModule[153]=C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Pro\DTShl64.dll

LoadedModule[169]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMBRBTN64.DLL

LoadedModule[184]=C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

LoadedModule[185]=C:\Program Files\7-Zip\7-zip.dll

 

NIS już był testowany, mówiłeś wcześniej o kompletnej deinstalacji i wymianie na ESET. Czyli zostają rozszerzenie kontekstowe nVidia, archiwizery, DAEMON Tools i IDM. W związku z tym szczególnie przyjrzałabym się tym właśnie programom.

 

 

Co to znaczy że ShellExView mógł coś pominąć?

 

W temacie, który linkuję, użytkownik twierdził że wyłączał w ShellExView menu kontekstowe i nie pomogło, dopiero szukając ręcznie w rejestrze wynalazł wpis wadliwy, co sugeruje że ShellExView czegoś nie widział.

 

 

Jak mówię, ja tu już więcej nic nie wymyślę na teraz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso z tych rozszerzeń zacytowanych przez ciebie włączyłem tylko

 

LoadedModule[40]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMShellExt64.dll

LoadedModule[41]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMNetMon64.DLL

LoadedModule[162]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccL110U.dll

LoadedModule[163]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccVrTrst.dll

LoadedModule[164]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\EFACli64.dll

LoadedModule[165]=C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\19.1.1.3\ccSet.dll

LoadedModule[181]=C:\Windows\system32\nvshext.dll

LoadedModule[169]=C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMBRBTN64.DLL

LoadedModule[184]=C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

LoadedModule[185]=C:\Program Files\7-Zip\7-zip.dll

 

Został tylko wył Deamon Tools i chyba mamy winowajce całego tego bałaganu ale żeby się upewnić po testuje kilka dni żeby mieć 100% pewności

Edytowane przez picasso
Autor potwierdził = problem stanowiły rozszerzenia DAEMON Tools. Temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...