Skocz do zawartości

W7 Deutsch -> Polish


Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie link zostal zmieniony:
http://www.mydigitallife.info/download-windows-7-mui-language-packs-official-32-bit-and-64--bit-direct-download-links/
to byl pierwszy, a stamtad dotarlam tu:
http://www.mydigitallife.info/windows-7-sp1-language-packs-original-mui-download/
Ale juz jest ok.wink.gif
Mam dobry plik.smile.gif

EDYCJA

OK. smile.gif
Wszystko sie powiodlo, ale mam miszmasz w znakach pozaliterowych wink.gif, zmieniac na klawiature niemiecka?

PS. Laty mialam zawsze, SP1 dodalam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Witam smile.gif

Dodalam SP1 przed instalacja polskiej wersji jezykowej, oczywiscie zgodnie z instrukcjami samej glownej wiedzmy wink.gif (wiedzma, to ta, ktora WIE wink.gif ),
pobralam pozniej ta wlasciwa wersje, dla SP1.
A miszmasz, to po prostu niezgodnosc rozmieszczenia znakow osiagalnych z pomoca klawisza shift lub fn na klawiaturze ,z tymi ktore pojawiaja sie po ich nacisnieciu. smile.gif

Odnośnik do komentarza

oczywiscie zgodnie z instrukcjami samej glownej wiedzmy wink.gif (wiedzma, to ta, ktora WIE wink.gif )

 

No ja nie jestem taki błyskotliwy. Czy to ma być nawiązanie do jakiejś gry, filmu itp? Bo nie gram i nie oglądam.

 

A miszmasz, to po prostu niezgodnosc rozmieszczenia znakow osiagalnych z pomoca klawisza shift lub fn na klawiaturze ,z tymi ktore pojawiaja sie po ich nacisnieciu. smile.gif

 

Powtarzam. Napisz konkretnie co nie jest zgodne. DOKŁADNIE.

Jak masz ustawione w panelu sterowania -> Region i język

 

I dalej - Lokalizacja oraz Klawiatury i języki -> Zmień klawiatury -> Ogólne -> ma być klawiatura Polski (programisty).

Odnośnik do komentarza

@Flavius na znikanie pliku jest prosty sposób - rozpakowanie w katalogu ze zdjętymi uprawnieniami do kasowania.

 

mały automat który zrobi to z małą pomocą setacl i posprząta:

 

cls
@cd .\
@echo off
@setlocal
@set Lang_File=windows6.1-kb2483139-x64-pl-pl.exe

@md tmlp

@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:grant" -actn setprot -op dacl:p_nc;sacl:p_nc -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:delete,del_child;s:y;m:deny"

::@move /Y %Lang_File% .\tmlp
@copy /Y %Lang_File% .\tmlp

@cd tmlp
@call %Lang_File%

@cd ..\
@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:set"
@move /y .\tmlp\lp.cab .\lp-x64-pl_pl.cab

@rd /s /q tmlp

@endlocal
@echo.
@echo Press any key to exit
@pause>nul 

 

dla niezorientowanych - w "Lang_File" ustawiamy naszą nazwę pliku, także zamiast "lp-x64-pl_pl.cab" możemy ustawić co nam odpowiada albo zostawić puste (wtedy zostanie standardowy lp.cab).

 

I wersja łącząca powyższe z samym procesem integracji (w trybie online).

 

cls
@echo off
@setlocal
@set Lang_File=windows6.1-kb2483139-x64-fr-fr_0f18e2a244dd9ff04664112a82776d2bd2177798.exe

@md tmlp

@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:grant" -actn setprot -op dacl:p_nc;sacl:p_nc -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:delete,del_child;s:y;m:deny"

::@move /Y %Lang_File% .\tmlp
@copy /Y %Lang_File% .\tmlp

@cd tmlp
@call %Lang_File%

@cd ..\

@Dism /image:c: /Add-Package /packagepath:.\tmlp\lp.cab
@REGEDIT /S setlang.reg

@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:set"

@rd /s /q tmlp

@endlocal
@echo.
@echo Press any key to exit
@pause>nul 

 

zamiast zabawy w rejestrze można w trybie offline (np z winpe) wydać komendę:

 

Dism /image:c: /Set-SKUIntlDefaults:pl-pl

 

 

To nam ustawi automatycznie wszystko co potrzebne (łącznie z klawiaturą).

 

W winpe można też przeprowadzić całą operację, należy tylko pamiętać, że jeżeli chcemy z automatu wypakować plik musimy użyć winpe w wersji bitowej odpowiadającej wersji tego pliku, w przypadku wersji wstępnie rozpakowanej nie ma to znaczenia, trzeba też ustawić przez "set temp=ścieżka" katalog tymczasowy na partycję z ilością miejsca wystarczającą dla operacji:

 

@Dism /image:c: /Add-Package /packagepath:lp.cab

@Dism /image:c: /Set-SKUIntlDefaults:pl-pl

 

 

i wersja dla winpe z rozpakowywaniem (dla przykładu niemiecka):

 

cls
@cd .\
@echo off
@setlocal
@set temp=e:\tmp
@set tmp=e:\tmp
@set LANG=de-DE
@set Lang_File=windows6.1-kb2483139-x64-de-de_4f4ce6bd38530b4a02199172863b21a0cba13773.exe

@md tmlp

@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:grant" -actn setprot -op dacl:p_nc;sacl:p_nc -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:delete,del_child;s:y;m:deny"

::@move /Y %Lang_File% .\tmlp
@copy /Y %Lang_File% .\tmlp

@cd tmlp
@call %Lang_File%

@cd ..\

@Dism /image:c: /Add-Package /packagepath:.\tmlp
@Dism /image:c: /Set-SKUIntlDefaults:%LANG% 

@setacl -on .\tmlp -ot file -actn ace -ace "n:S-1-1-0;p:full;s:y;m:set"

@rd /s /q tmlp

@endlocal
@echo.
@echo Press any key to exit
@pause>nul 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie ustawienia na jezyk polski i klawiature polski programisty. Nie chodzi tu zamiane y na z, choc jest to de facto klawiatura typu qwertz ;)

Klawiszy ze znakami pozaliterowymi jest okolo 30, bodajze 29, a znakow uzyskiwanych z kombinacji ctrl+klawisz lub fn+klawisz jest jeszcze wiecej, wiec nie wyobrazam sobie abym je tu wszystkie wymieniala.

Przypominam, ze to niemiecki (robiony na rynek niemiecki ) komputer i klawiature ma pewnie typowa jak inne na tym rynku laptopy, wiec chyba w tym jest problem.

Mnie chodzi tylko o to, czy da sie korzystac z tych klawiszy zgodnie z oznaczeniami na nich i jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie ustawienia na jezyk polski i klawiature polski programisty. Nie chodzi tu zamiane y na z, choc jest to de facto klawiatura typu qwertz wink.gif

 

Czy nadal masz qwertz mimo klawiatury Polski programisty po zalogowaniu? Pamiętaj, że do momentu zalogowania masz mimo wszystko klawiaturę niemiecką.

Można to zmienić odpowiednim wpisem w rejestrze ale w tej chwili nie pamiętam klucza.

 

Przypominam, ze to niemiecki (robiony na rynek niemiecki ) komputer i klawiature ma pewnie typowa jak inne na tym rynku laptopy, wiec chyba w tym jest problem.

 

Takie wpisy sobie daruj. To wynika z tematu.

 

Mnie chodzi tylko o to, czy da sie korzystac z tych klawiszy zgodnie z oznaczeniami na nich i jak to zrobic?

 

A to przetłumacz na polski. Bo ja odczytuję ten wpis jako: korzystasz z klawisza niemieckiej klawiatury a chcesz uzyskać efekt polskiej.

Rozwiązanie to wymiana klawiszy lub użycie naklejek.

Odnośnik do komentarza

Mnie chodzi tylko o to, czy da sie korzystac z tych klawiszy zgodnie z oznaczeniami na nich i jak to zrobic?

 

IMHO najprostszym rozwiązaniem byłoby ustawienie w systemie klawiatury 'polski (maszynisty)' (zamiast programisty), która ma podobny układ do klawiatury qwertz. Jeśli dobrze widzę to najlepiej w układzie PL-214, bo ta zgodna z PN-87 ma przestawione klawisze S i D. A różnic albo się nauczysz, albo naklejki...

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klawiatura_maszynistki

http://pl.wikipedia.org/wiki/QWERTZ

Odnośnik do komentarza

Piszac qwertz mialam na mysli uklad fizycznych klawiszy, oczywiscie ustawiajac polski programisty y z z zamienilo sie i wirtualnie jest to qwerty.

No i rzeczywiscie, aby sprawnie korzystac z tej fizycznej klawiatury w laptopie, chcialabym aby klawisze wystukiwaly to co jest na nich nadrukowane, o ile to mozliwe.

Naklejki, wymiany klawiszy to ostatecznosc.

Odnośnik do komentarza

Piszac qwertz mialam na mysli uklad fizycznych klawiszy, oczywiscie ustawiajac polski programisty y z z zamienilo sie i wirtualnie jest to qwerty.

 

Pisałem o klawiaturze 'polski maszynisty', o ile to dla Ciebie jakakolwiek różnica. Najprawdopodobniej jest to układ 'polski (214)' - i ten wypróbuj. To co da się wystukać to się da... reszta to nalepki, albo pamięć.

Odnośnik do komentarza

@Anna

Jak już uporasz się z klawiszkami i będą na właściwych miejscach to sprawdź to co poniżej.

Może Cię spotkać taka Kinderniespodzianka. Dotyczy podobnych spolszczeń systemu.

Scenariusz:
1. Masz zainstalowane spolszczenie niemieckiej wersji systemu ponieważ pierwotnie taki był zainstalowany.
2. Wszystko działa poprawnie.
3. W którymś momencie zapragniesz ustawić hasło logowania do systemu w sytuacji kiedy jesteś zalogowana.
4. Załóżmy, że hasło to "mysza" i zostało zmienione.
5. Robisz restart systemu i nie możesz się zalogować wpisując "mysza" bo faktycznie wpisujesz "mzsya".
6. Powodem jest niewłaściwa klawiatura ładowana przy starcie systemu (pierwotna związana z językiem instalacja - w tym przypadku niemiecka).
7. Pisałem o tym w poście #32:

 

Czy nadal masz qwertz mimo klawiatury Polski programisty po zalogowaniu? Pamiętaj, że do momentu zalogowania masz mimo wszystko klawiaturę niemiecką.
Można to zmienić odpowiednim wpisem w rejestrze ale w tej chwili nie pamiętam klucza.

 

8. Jestem prawie pewien, że masz ten problem. Sam go przerabiałem na W2k.

Aby się pozbyć problemu (lub upewnić) sprawdź to:

Założenie dotyczy klawiatury polska programisty.

1. Uruchom -> regedit -> Enter.
2. Wyszukaj klucz: HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload.
3. W prawym panelu w pozycji "1" powinna być wartość: 00000415 (polska programisty) - obstawiam, że masz 00000407 (niemiecka).
4. Jeżeli jest 00000407 to zmień ją na 00000415. W moim przypadku 1 = 00000415. 2 = 000000409 (us), 3 = 00000415.

Dodatkowo sprawdź wartość pozycji "1" w poniższych kluczach:

HKEY_USERS\S-1-5-18\Keyboard Layout\Preload
HKEY_USERS\S-1-5-19\Keyboard Layout\Preload
HKEY_USERS\S-1-5-20\Keyboard Layout\Preload
HKEY_USERS\S-1-5-21-2770815805-885671136-569752161-1000\Keyboard Layout\Preload


Też powinno być 00000415 .
Oczywiście tak jak pisałem wcześniej dotyczy klawiatury polski programisty.
Dla maszynistki ta wartość "1" powinna być równa 00000214.

Odnośnik do komentarza

To ciekawe co napisales, zaraz sprawdze i przy okazji czy edycja postu spowoduje nastepne powiadomienie o odpowiedzi, zakladam, ze nie, a przydaloby sie, bo to uzyteczna rzecz ;)

 

EDIT:

 

Dla default mam:

 

1.415

2.407

3.409

4.409

5.415

 

dla nastepnych trzech kluczy mam nieustalona, a dalej mam dwa klucze o innych symbolach, ale tez nieustalona.

Co to sa za konta?

Odnośnik do komentarza

@Anna

 

Jak już uporasz się z klawiszkami i będą na właściwych miejscach to sprawdź to co poniżej.

 

Może Cię spotkać taka Kinderniespodzianka. Dotyczy podobnych spolszczeń systemu.

 

Scenariusz:

1. Masz zainstalowane spolszczenie niemieckiej wersji systemu ponieważ pierwotnie taki był zainstalowany.

2. Wszystko działa poprawnie.

3. W którymś momencie zapragniesz ustawić hasło logowania do systemu w sytuacji kiedy jesteś zalogowana.

4. Załóżmy, że hasło to "mysza" i zostało zmienione.

5. Robisz restart systemu i nie możesz się zalogować wpisując "mysza" bo faktycznie wpisujesz "mzsya".

6. Powodem jest niewłaściwa klawiatura ładowana przy starcie systemu (pierwotna związana z językiem instalacja - w tym przypadku niemiecka).

7. Pisałem o tym w poście #32:

 

Dlatego Wiesławie powinno się w trybie Offline użyć komendy:

 

Dism /image:c: /Set-SKUIntlDefaults:pl-pl

 

 

Ona ustawi wszystko (no może oprócz języka dla bootmanagera) prawidłowo bez dłubania w rejestrze za jednym zamachem, i masz pewność, że niczego nie pominąłeś.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

OK.

 

Dlatego napisałem aby sprawdziła jak ma w systemie.

Poczekajmy na info Anny.

Pzdr

 

EDYTA

Widzę, że edytowała posta i ma poprawnie wartość domyślną.

 

Ja bym wywalił pozycję 4 i 5 a 2 ustawił na 409, 3 na 415.

Bo 2 to nadal niemiecki (do wyboru) i należy się tego pozbyć.

 

Ale mam pytanie do @maggreg:

Czy w kluczach, które podałem nie powinno się dokonać edycji?

Nie znam dokładnie ich przeznaczenia w sensie który za co odpowiada ale chyba jeden z nich wykorzystywany jest do tworzenia nowych kont i tu może być problem.

Odnośnik do komentarza

Ale mam pytanie do @maggreg:

Czy w kluczach, które podałem nie powinno się dokonać edycji?

Nie znam dokładnie ich przeznaczenia w sensie który za co odpowiada ale chyba jeden z nich wykorzystywany jest do tworzenia nowych kont i tu może być problem.

 

Podana przeze mnie komenda wykona zmiany również w tych kluczach.

A tak dla jasności, sidy które podałeś to (za MS):

 

SID: S-1-5-18

Name: Local System

Description: A service account that is used by the operating system.

SID: S-1-5-19

Name: NT Authority

Description: Local Service

SID: S-1-5-20

Name: NT Authority

Description: Network Service

 

ostatni sid będzie inny dla każdego z komputerów i składa się z trzech sekcji wg wzoru:

 

S-1-5-21 domain- x

 

gdzie x przyjmuje różne wartości, np. 500 to administrator, 1000 i więcej to konta użytkowników danego komputera.

 

Co powinno się edytować jeżeli już bawimy się w rejestrze?

Na pewno S-1-5-18 bo z niego korzysta konto nadrzędne czyli "System" ale też mamy jeszcze dwa ustawienia z których jedno wypadałoby wczytać i wyedytować a mianowicie:

%systemdrive%\Users\Default\NTUSER.DAT bo wg tego profilu tworzone są profile nowo zakładanych użytkowników.

Drugi (który domyślnie pozostaje ustawiony na angielski/amerykański nawet po użyciu wymienianego przeze mnie rozkazu) to:

%systemroot%\system32\config\systemprofile\NTUSER.DAT

 

EDIT.

Celem uzupełnienia, ustawienie dla sid-u S-1-5-18 siedzi w pliku:

%systemroot%\system32\config\DEFAULT

 

EDIT:

A co to za tryb Offline w tym przypadku?

 

Offline to najogólniej mówiąc działanie spoza "obrabianego" systemu czyli z jakiegokolwiek innego systemu dostępnego z poziomu danej maszyny zarówno lokalnie jak i sieciowo przy czym może to być system live np. WinPE.

Oczywiście system taki musi umożliwiać wykonanie danej czynności czyli w przypadku podawanej tu komendy musi być kompatybilny z Win 7 (w przypadku WinPE wersja 3.0).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienia. Chociaż faktycznie mogłem tego sam poszukać.

 

Podana przeze mnie komenda wykona zmiany również w tych kluczach.

 

No właśnie. Albo Ona czegoś nie zrobiła albo zrobiła niewłaściwie bo zobacz to co mnie zaniepokoiło:

 

Dla default mam:

1.415
2.407
3.409
4.409
5.415

dla nastepnych trzech kluczy mam nieustalona, a dalej mam dwa klucze o innych symbolach, ale tez nieustalona.

 

Czyli:
HKEY_USERS\S-1-5-18\Keyboard Layout\Preload
HKEY_USERS\S-1-5-19\Keyboard Layout\Preload
HKEY_USERS\S-1-5-20\Keyboard Layout\Preload


@Anna

 

Ten drugi niemiecki to wyszedl z powodu moich kombinacji, aby opanowac miszmasz w znakach pozaliterowych, czyli ja go tam ustawilam.

 

Czy edytowałaś ten klucz \.Default\Keyboard Layout\Preload czy robiłaś to z poziomu Panelu Kontrolnego bo jeżeli to drugie to jesteś w błędzie.
Korzystając z Panelu wykonujesz modyfikacje w innej części rejestru.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...