Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nowego zestawu komputerowego


invok3d

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No więc pamięci przestawione według profilu X.M.P w biosie, narazie śmiga wszystko bez zarzutu, dziękuję za dodatkowe porady :)

 

Reasumując, pozwoliłem sobie odpalić Battlefielda 3, którego od czasu wydania tak wychwalają i który podobno nieźle daje sprzętowi popalić. Przy ustawieniach graficznych na Ultra, oraz ustawieniu wszystkiego co się da w opcjach na maksymalne wartości gra nawet nie jęknie, wszystko pięknie śmiga

 

Jakieś pomysły co do chłodzenia procesora? :> Możliwe że za jednym szlagiem zainwestuje już w tej dziedzinie coś :)

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc w doborze tak dobrej konfiguracji :)

Odnośnik do komentarza
raz ustawieniu wszystkiego co się da w opcjach na maksymalne wartości gra nawet nie jęknie
i masz ustawione 4xAA enabled / 16x AF enabled / HBAO enabled ???? Jakoś nie chce mi się wierzyć, spróbuj może to odpalić w rozdziałce 1920x1200 albo jeszcze lepiej 2560x1600 zobaczymy czy nie jęknie. :P

Testy na poważnych vortalach nie kłamią, przy rozdziałce 1600x1200 jest na granicy płynności, przy 1920x1200 masz już pokaz slajdów (mowa o Twojej grafice) przy 2560x1600 to nawet nie jest pokaz, nie będę się rozpisywał, zamieszczam obrazek (to przy procku i7 2600K).

 

Odnośnik do komentarza

I tu Cie zadziwię bo od początku na takich ustawieniach gram i nic "nie jęczy", no może poza przeciwnikami ;D Gra chodzi nadzwyczaj płynnie, rozdzielczość maksymalna jaką mogę ustawić i nie wiem może to wina monitora (LG Flatron E2240), poniżej SS z ustawieniami, mogę dla dodatku przesłać jakiś kilkusekundowy filmik :)

 

 

80721077543395045461.jpg

 

 

Przepraszam że tak w oknie, ale w trybie pełnoekranowym screenshot nie wychodzi jak powinien, widać tylk oczarny obraz ;P

Odnośnik do komentarza

To też zależy gdzie się mierzy tą liczbę klatek tzn czy w singlu czy w multi a jeżeli w multi ilu jest graczy - wydaje mi się że ta mapa z rzeką w mieście z 64 graczami (nazwa mapy toSeine Crossing) będzie odpowiednia do mierzenia (w singlu może w czasie pierwszej misji kiedy broni się tego przejścia nad drogą, wtedy jest dużo postaci). Zresztą jako chodzi dobrze to tylko się cieszyć (tak poza tym mogli te testy robić na trochę innych sterach czy coś - jak pokazuje Wiedźmin 1 różnica między wersją 1 a 1.3 była ogromna na takim samym sprzęcie)

Odnośnik do komentarza

@MatiK

 

Nie wiem w multi nie próbowałem, ale od kiedy zacząłem grać w single, detale odrazu na maksymalne poszły i od pierwszego uruchomienia nie zauważyłem żadnego spadku wydajności. Szczerze też mówiąc nie obchodzi mnie czy ta wydajność oscyluje w granicach 50-60 fps, czy tam 100-150 fps, ważne jest że gra non stop chodzi płynnie :) Nie wiem też czy ma to jakieś znaczenie ale ta moja grafika to wersja z fabrycznym OC

 

@marekW

 

Nie wiem jak to sie bedzie miało z frapsem, bo od początku mojej przygody z tym programem na różnych konfiguracjach lepszych i lepszych ciężko było uzyskać coś powyżej 30-35 fps, ale możemy spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...