Skocz do zawartości

Strona startowa qooqlle w przeglądarkach


Rekomendowane odpowiedzi

witam dopiero sie zarejestrowałem ,pierwszy raz pisze na forum ,wiem ,że był ten temat i jest tego dużo w sieci ,ale nic nie kumam był bym wdzięczny jak by mnie ktoś pokierował .

qooqle mam już pare miesiecy ale jakoś nigdy sie nad tym nie zastanawiałem co to i wog. - nie przeszkadzało mi to .

do dziś...

wszystko wporządku ,poraz kolejny wieczorem odpalam przeglądarke i na tych qooqle wyskakuje mi strona z jakimiś swinstwami! nawt patrzec sie na to nie da już niewiem co mam zrobić!!! usuwałem przeglądarke i zainstalowałem ,zmieniałem strone startową ,skanowałem pc , i nic ! prosze niech mnie ktoś pokieruje... HELP!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

sop90 zaczynam się trochę denerwować ponieważ nie wygląda na to, że przeczytałeś uważnie wszystkie podane linki. W linkach tych jest napisane:

 

- Zamiast pisać dwa posty pod rząd, gdy nikt jeszcze nie odpisał, należy poprawić swój własny post opcją Edytuj. Dopiero gdy ktoś odpowie tworzy się nowy post. Posty powyżej łączę.

- Jest podane jak wstawić pliki tekstowe do prezentacji (Załączniki forum)

- Nie przyśpieszysz odpowiedzi postem o treści "halo". Odpowiedź się pojawia gdy ktoś jest i ma czas. Należy cierpliwie czekać na odpowiedź ... zbędny post kasuję.

Odnośnik do komentarza

Przypominam: używaj opcję Edytuj, by poprawić post przed pojawieniem się cudzej odpowiedzi. Znów łączę....

 

 

ale nadal nie wiem jak pokazać otl.( nie moge sie skoncentrowac przez ten problem) czy mam wstawic załącznik "wybierz plik"

 

Logi już wstawiłeś w Załączniki. I o to mi chodzi.

 

 


Oceniając logi: jest tu infekcja Qooqlle, ślady podpinania zarażonego urządzenia USB, uszkodzony Winsock oraz masa śmieci sponsoringowych (paski zamontowane w przeglądarkach). Przechodząc do naprawy (wczytuj się dokładnie w instrukcję podaną niżej i wykonuj wszystko po kolei jak opisane w tej kolejności):

 

1. Uruchom OTL i w pustym oknie Własne opcje skanowania / skrypt wklej treść podaną niżej:

 

:OTL
SRV - File not found [On_Demand | Stopped] --  -- (NMIndexingService)
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (MyWebSearchService)
IE - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1004\..\URLSearchHook: {00A6FAF6-072E-44cf-8957-5838F569A31D} - Reg Error: Key error. File not found
O2 - BHO: (no name) - {00A6FAF1-072E-44cf-8957-5838F569A31D} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {07B18EA1-A523-4961-B6BB-170DE4475CCA} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {09ec805c-cb2e-4d53-b0d3-a75a428b81c7} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {C84D72FE-E17D-4195-BB24-76C02E2E7C4E} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {07B18EA9-A523-4961-B6BB-170DE4475CCA} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {A057A204-BACC-4D26-C39E-35F1D2A32EC8} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [Readar_sl] C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Readar_sl.exe (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com"))
O4 - HKLM..\Run: [TunesHelper] C:\Documents and Settings\All Users\TunesHelper.exe ()
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1004..\Run: [ALLUpdate]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1004..\Run: [RGSC]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1004..\Run: [Windows System Devices Manager]  File not found
O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} "http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/polarbear/ultrashim.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Files
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Readar_sl.exe
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Dealio
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\OpenCandy
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\PriceGong
C:\Documents and Settings\ANETKA\Dane aplikacji\Dealio
C:\Documents and Settings\ANETKA\Dane aplikacji\PriceGong
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Wru
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{B7D3E479-CC68-42B5-A338-938ECE35F419}
C:\WINDOWS\System32\6528F8E465.sys
netsh winsock reset /C
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\Documents and Settings\User\Moje dokumenty\Downloads\Facebook-Picture187290.JPG (1).exe"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Wybierz przycisk Wykonaj skrypt. Skrypt zostanie przetworzony, system zostanie zrestartowany, po restarcie automatycznie otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Następny krok to deinstalacje śmieci, w dwóch miejscach:

 

  • Otwórz Panel sterowania i w module Dodaj / Usuń programy odinstaluj: Babylon toolbar on IE, Conduit Engine, DAEMON Tools Toolbar, DVDVideoSoftTB Toolbar, Free_Lunch_Design Toolbar, MediaBar 2.0, pdfforge Toolbar v4.5, ToggleEN Toolbar, Winamp Toolbar.
  • Otwórz Firefox, przejdź do menedżera dodatków / rozszerzeń i odinstaluj: 4shared.com Toolbar, Babylon, iMesh MediaBar, DAEMON Tools Toolbar, DVDVideoSoftTB Toolbar, Free Lunch Design Toolbar, Winamp Toolbar.

3. Po przeprowadzeniu wszystkich zalecanych deinstalacji wytwórz nowe logi: OTL z opcji Skanuj jak poprzednio (ale Extras już nie potrzebuję) oraz log z AD-Remover z opcji Scan. Te dwa logi oraz log z wynikami usuwania z punktu 1 masz dołączyć w taki sam sposób jak poprzednio, czyli via Załączniki forum. Log z wynikami usuwania ma rozszerzenie *.LOG i należy zmienić nazwę pliku na *.TXT, by raport się dołączył.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Log z wynikami usuwania ma rozszerzenie *.LOG i należy zmienić nazwę pliku na *.TXT, by raport się dołączył.

 

By widzieć rozszerzenia plików, należy dopasować opcję w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików.

 

 

EDIT:

 

a mozesz mi wyjaśnić " oraz log z AD-Remover"?

 

Podałam Ci wszystko przecież, link do programu i jaką opcję użyć:

 

log z AD-Remover z opcji Scan

 

Log wstaw opcją Edytuj w poście powyżej.

 

 

a qooqle jest nadal..

 

A o której przeglądarce mowa? Skrypt do OTL może czyścić tylko IE i Firefox (ale nie Google Chrome), pewne wpisy w IE wróciły na miejsce i zaraz to poprawię. Tylko: zapomniałeś jeszcze odinstalować Babylon Toolbar, po tym dostaw mi log z AD-Remover w poście wyżej, a dopiszę tu nową instrukcję i już z kolejnymi danymi będziesz odpowiadał pod moim postem.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
właśnie używam chrome... a siostra firefoxa

 

Po usunięciu procesów Qooqlle zapobiegających zmianom konfiguracji przeglądarek (już tu wykonane) Google Chrome należy ręcznie sobie skonfigurować wzrorując się na tym temacie: KLIK (przestaw stronę startową oraz skonfiguruj wyszukiwarkę).

 

 

Babylon Toolbar mi mnie pokazuje

 

A ja to widzę na liście Dodaj / Usuń w Twoim logu:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"BabylonToolbar" = Babylon toolbar on IE

.... i ostatni podany log z OTL pokazuje, że ten pasek jest nadal w systemie.

 

 

Poza tym masz jeszcze zrobić log z AD-Remover....

 

 

.

Odnośnik do komentarza

witam skanuje juz półtorej godziny(chyba coś nie tak) niestety musze wyjść i wył. pc niewiem o której wróce mam nadzieje ,że niedługo. w każdym bądz razie napewno bede tu wieczorem.

 

 

 

a co problemu to qooqle nie wyskakuje, ale cały czas po odpaleiniu pc wyskakuje info o aktualizacjach proces jqs obciąza procesor ok 88 00 k a np u znajomego jet ok 20 00 k

Ad-Report-SCAN1.txt

Odnośnik do komentarza
skanuje juz półtorej godziny(chyba coś nie tak)

 

To na pewno opcja Scan a nie Clean? Jeśli tak długo to trwa, rzeczywiście coś jest nie tak. W przypadku kolejnych trudności spróbuj zastartować Windows do Trybu awaryjnego (logując się na swoje konto) i ponowić opcję Scan w AD-Remover.

 

 

EDIT:

 

Log dodany, możemy przejść dalej.

 

ale cały czas po odpaleiniu pc wyskakuje info o aktualizacjach proces jqs obciąza procesor ok 88 00 k a np u znajomego jet ok 20 00 k

 

Jakie info o aktualizacjach? Zaś proces '"jqs" to od Javy, tym zajmiemy się potem. Na razie nadal czyszczenie systemu ze śmieci w toku. Na teraz następujące instrukcje do wykonania:

 

1. Uruchom AD-Remover ponownie, ale tym razem wybierz opcję Clean. To wstępnie doczyści resztki Qooqlle w różnych profilach Firefox i inne śmieci.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]
"{00A6FAF6-072E-44cf-8957-5838F569A31D}"=-
"{E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D}"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17}"=-
"{038CB5C7-48EA-4AF9-94E0-A1646542E62B}"=-
"{07B18EA9-A523-4961-B6BB-170DE4475CCA}"=-
"{57CC715D-37CA-44E4-9EC2-8C2CBDDB25EC}"=-
"{872B5B88-9DB5-4310-BDD0-AC189557E5F5}"=-
"{EBF2BA02-9094-4C5A-858B-BB198F3D8DE2}"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar]
"{98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC}"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\2cd385c3-947f-49cf-b712-24499ccf63fe]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\32f73b3f-ca17-428f-9dc8-c9d3eb459ef4]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\b51ee85c-200f-4b75-9965-03826cd48e5a]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\c92125b9-af82-4a8e-919c-96aea88b989f]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\dec95598-b0d2-412f-ac1b-16085342b4b0]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\df38ecf8-4fe7-4895-9512-a43e37c121ed]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\e6921078-6a95-4b14-9a74-f541672f1728]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\f1b2f221-d7c7-4a9a-bb3d-e2cbdfe03fe0]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\f1de5996-23c6-402d-b77e-399dcb5cc9df]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{8375D9C8-634F-4ECB-8CF5-C7416BA5D542}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{9EC8A041-8BD6-4f3e-9FA5-F25893A6E04F}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\BabylonToolbar]
 
:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1005..\Run: [LightScribe Control Panel]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1005..\Run: [Pando Media Booster]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-515967899-1284227242-1801674531-1005..\Run: [RGSC]  File not found
 
:Files
C:\Documents and Settings\ANETKA\Dane aplikacji\Mozilla\FireFox\Profiles\pqre0j5x.default\searchplugins\search.xml
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\FireFox\Profiles\9qof9j96.default\searchplugins\search.xml
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\FireFox\Profiles\9qof9j96.default\searchplugins\winamp-search.xml
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\9qof9j96.default\extensions\{09ec805c-cb2e-4d53-b0d3-a75a428b81c7}
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\9qof9j96.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\9qof9j96.default\extensions\{57cc715d-37ca-44e4-9ec2-8c2cbddb25ec}
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\9qof9j96.default\extensions\{872b5b88-9db5-4310-bdd0-ac189557e5f5}
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\BabylonToolbar
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BabylonUpdater
C:\Program Files\BabylonToolbar
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu, ale tak jak poprzednio otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

3. Wygeneruj nowe logi do oceny: nowy OTL z opcji Skanuj + nowy AD-Remover z opcji Scan. I proszę już utwórz nową odpowiedź z tymi logami.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jakie info o aktualizacjach?

 

no, że aktualizacje są gotowe dla tego pc...

 

 

 

nie piszesz... zapomniałem coś wstawić?

 

i zauważyłem ,że odkąd zrobiłem te logi itd. to wolniej mi chodzi pc ,np włączam grę ,wczytuje się długo i tnie się jak nigdy

 

a i jeszcze po logach pokazały się pliki na pulpicie są przezroczyste jakby "wycięte"

08312011_193154.txt

Ad-Report-SCAN2.txt

OTL.2.Txt

Odnośnik do komentarza
nie piszesz... zapomniałem coś wstawić?

 

(...)

 

mógłbym prosić dokończenie tematu? chciałbym zakończyc ten temat powodzeniem ,cały czas siedze i spoglądam czy są dalsze wskazówki...

 

vs.

 

Odpowiedź się pojawia gdy ktoś jest i ma czas. Należy cierpliwie czekać na odpowiedź ...

 

Ja tu nie mogę siedzieć cały czas. Odpisuję wtedy, gdy jestem obecna. Zaś stworzenie odpowiedzi jest czasochłonne samo w sobie, przecież muszę obejrzeć logi i rozpisać wszystko ... stworzenie odpowiedzi to conajmniej 20 minut roboty, a im więcej muszę rozpisać, tym czas się rozciąga. Prosiłam o cierpliwość, a Ty najwyraźniej nie możesz zrozumieć, że to się nie zawsze będzie działo w trybie natychmiastowym, bo jest to fizycznie awykonalne.

 

 

i zauważyłem ,że odkąd zrobiłem te logi itd. to wolniej mi chodzi pc ,np włączam grę ,wczytuje się długo i tnie się jak nigdy

 

Moje operacje nie mogły pogorszyć stanu, gdyż prowadziłam korzystne redukcje a nie dodawanie elementów. Jeśli notujesz pogorszenie stanu, to ja tu widzę conajmniej dwa podejrzane czynniki, ale głównym jest zapewne zbyt mało miejsca na dysku (to jest pierwszy podejrzany dla potwornego spowolnienia). Poza tym, tu jeszcze nie skończyłam poprawek w systemie, bo zastrzeżenie budzi układ programów zabezpieczających. O tym zaraz.

 

 

no, że aktualizacje są gotowe dla tego pc...

 

No dobrze, ale nie rozumiem problemu. Skoro są zgłoszone "gotowe aktualizacje" to czy próbowałeś je po prostu zainstalować?

 

 

a i jeszcze po logach pokazały się pliki na pulpicie są przezroczyste jakby "wycięte"

 

To normalny skutek użycia OTL (włącza widoczność ukrytych plików). Po wykonaniu punktu 1 z poniższej instrukcji opcje wrócą do stanu domyślnego.

 

 

 


Sprawa sprzątania infekcji i adware jest ukończona. Przechodzimy dalej, do porządków i aktualizacji programowych, wykonywanych dokładnie w tej a nie innej kolejności:

 

1. Porządki po używanych narzędziach: odinstaluj AD-Remover, następnie w OTL uruchom Sprzątanie likwidujące składniki OTL (funkcja wymaga restartu).

 

2. Aktualizacja oprogramowania, istotna pod kątem łatania luk. Cytując zainstalowane aktualnie w systemie programy:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216024FF}" = Java™ 6 Update 26

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A91000000001}" = Adobe Reader 9.1

"{B4092C6D-E886-4CB2-BA68-FE5A88D31DE6}_is1" = Spybot - Search & Destroy

"Ad-Aware" = Ad-Aware

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"avast" = avast! Free Antivirus

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

"ie7" = Windows Internet Explorer 7

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 4.1.7 (Full)

"Mozilla Firefox (3.6.20)" = Mozilla Firefox (3.6.20)

"QuicktimeAlt_is1" = QuickTime Alternative 1.56

"RealAlt_is1" = Real Alternative 1.7.5

  • Oprogramowanie zabezpieczające: za dużo aplikacji. Przy Avast posiadanie Ad-aware i Spybot Search & Destroy jest bezsensowne (aktualnie nowoczesne av dedykują zagrożenia typu spyware), dlatego oba te programy definitywnie odinstaluj. Natomiast sam Avast nie wygląda na najnowszy oceniając daty sterowników, a i tak robiony techniką nakładki na wersję Avast 5. Proponuję: porządnie Avast odinstalować, poprawiając przez Avast Uninstall Utility, a następnie na czysto zainstalować najnowszą wersję Avast 6.
  • Wymagane podstawowe aktualizacje przeglądarek, Java i Adobe Flash: INSTRUKCJE.
  • Komunikatory: jest zainstalowany bezsensowny duplikat GG7 (przestarzałe, mało bezpieczne, brak pełnej obsługi własnej sieci) + GG10 (kolosalny reklamodawczy potwór wątpliwej reputacji). Rozważ wymianę programem lżejszym i z dobrą obsługą Gadu. W moim artykule Darmowe komunikatory są opisane aplikacje, które spokojnie mogą zastąpić oryginał: AQQ, Kadu, WTW, Miranda. Od siebie szczerze polecam WTW (obsługuje dobrze sieć Gadu i wszystkie ważne cechy GG10, potrafi zaimportować archiwa obu tu widzianych wersji Gadu, jest lekki i portable, żadnych reklam).
  • Kodeki: opcjonalnie możesz je zaktualizować.....

3. W ostatnim dostarczonym OTL Extras widać krytyczny poziom pozostałego wolnego miejsca, zostało zaledwie 1,61 Gb:

 

Drive C: | 298,08 Gb Total Space | 1,61 Gb Free Space | 0,54% Space Free | Partition Type: NTFS

Na początek postaraj się odinstalować tyle nieużywanych programów ile zdołasz plus pousuwaj z dysku to co jest nieistotne. Następnie przeprowadź czynności, które kiedyś komuś rozpisywałam:

 

  • Wyczyść pliki tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner
  • Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK
  • Przez SHIFT+DEL opróżnij cały folder C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
  • Do dalszej analizy miejsca skorzystaj z programu SpaceSniffer. Korespondująco także wzorcowy temat: KLIK.

Jak już coś osiągniesz w kwestii wolnego miejsca, wykonaj defragmentację dysku. Polecam darmowy program Puran Defrag Free Edition, który oferuje też tzw. "Boot Time" defragmentację do scalania plików nieprzesuwalnych spod Windows.

 

Po wykonaniu wszystkiego zgłoś się tu z podsumowaniem sytuacji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam defragmentuje dysk już ok 7godz. a jest dopiero 33% także jutro się odezwe po zakończeniu tego procesu.

 

 

Witam operacja zakończona :) zrobiłem wszystko. lecz niestety pc nie przyśpieszył... zamulony jest strasznie... :/ wszystko długo wczytuje nawet jak wchodze do "mój komputer" to musze czekac. chyba nic mu nie pomoże jak format którego nie chce robić i prędko go nie zrobie... :(

 

 

no i z tą grą jest coś nie tak włącza sie ok 5min a jak sie włączy to się przycina... :/

Odnośnik do komentarza
zrobiłem wszystko. lecz niestety pc nie przyśpieszył... zamulony jest strasznie... :/

 

Ile aktualnie jest wolnego miejsca na dysku?

 

I może pokaż nowy log z OTL. Użyłeś Sprzątanie (to usunęło program), więc pobierz ponownie i wygeneruj zgodnie ze wskazówkami logi (Extras też = opcja "Rejestr - skan dodatkowy" ma być ustawiona na "Użyj filtrowania").

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie wykonałeś moje wskazówki, ale nie do końca uważnie. Mówiłam:

 

 

Adobe: odinstaluj wszystkie zakreślone pozycje, w zamian zainstaluj (...) (odptaszkuj przy pobieraniu instalację sponsorów).

 

A tu w logu widać McAfee Security Scan. To był właśnie ów sponsor, którego miałeś nie zaznaczać do deinstalacji. Odinstaluj ten skaner, nie jest Ci potrzebny.

 

 

miejsca jest 15gb (...) lecz niestety pc nie przyśpieszył... zamulony jest strasznie... :/ wszystko długo wczytuje nawet jak wchodze do "mój komputer" to musze czekac

 

15GB to zdecydowanie lepiej niż było (choć nadal można mieć pewne zastrzeżenia). Skoro po odzyskaniu miejsca na dysku nadal jest potworne spowolnienie, to przychodzi na myśl jeszcze:

 

1. Pracujące w tle określone procesy. Najbardziej rzucający się w oczy to Avast. Przetestuj czy wyłączenie wszystkich osłon rezydentnych Avast ma jakiś skutek. To jest tylko test (zresztą nie do końca miarodajny, bo tylko pełna deinstalacja programu daje 100% pewności). Jeśli brak wyników, to jeszcze:

 

2. O ile dysk pracuje w trybie IDE, ewentualna degradacja szybkości transferu dysku z DMA do PIO. Posiłkuj się tą instrukcją i sprawdź w jakim trybie transferu chodzi teraz dysk: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...