Skocz do zawartości

Miganie monitora + firefox się "rozjeżdża"


Saimonse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od paru tygodni mam taki problem. Po włączeniu komputera, po jakimś czasie (w sumie nie ma reguły czy komp chodzi 10 min czy 1 h) monitor jakby gaśnie na 1 sec i włącza się z powrotem. I tak co jakiś czas. Oprócz tego co jakiś czas przeglądarka internetowa (firefox) się "rozjeżdża" - tzn pojawiają się czarne trójkąty na pół ekranu a reszta jest rozmazana i nieczytelna. Po zresetowaniu przeglądarki jest ok na jakiś czas i później znowu to samo. Ciekawa sprawa, że gdy zamknę przeglądarkę ekran jest "normalny", jedynie miganie monitora jest niezależne od uruchomionego programu. Ostatnio zauważyłem, że te zdarzenia występują coraz częściej. Nie mam pojęcia czy to problem sprzętowy czy może wina jakiegoś wirusa. Dlatego zamieszczam tutaj. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

 

Na wszelki wypadek :

 

OTL

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podaj jeszcze specyfikacje komputera.

 

PRC - [2009-08-29 08:00:12 | 000,966,656 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Szymon\Local Settings\Apps\F.lux\flux.exe

 

nie podoba mi sie ten wpis

Zresztą, wykonaj logi jeszcze raz zgodnie z zasadami działu https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wazne-zakladanie-tematu-obowiazkowe-logi/

Do tego log z GMERA

 

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

Zasady działu Malware: KLIK. A konsekwencje to np. wprowadzanie w błąd:

 

nie podoba mi sie ten wpis

 

KLIK / KLIK

 

 

Saimonse

 

Log z OTL niepełny (brakuje Extras - nie przestawiłeś "Rejestr - skan dodatkowy" na "Użyj filtrowania") i robiony na połowicznie nieprawidłowych warunkach (sekcje ustawione na Wszystko a ma być "użyj filtrowania"). Dołącz prawidłowe.

 

Póki co, objawy mi raczej pasują do sterowników grafiki / monitora per se a nie "wirusów".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OTL + EXTRAS

 

Ten post był edytowany przez picasso dnia: Wczoraj, 20:48

Powód edycji: A gdzie log z GMER? //picasso

 

Myślałem, że nie mam zwracać uwagi na post Belfegora.

 

GMER

 

 

btw - dziś przy rozruchu komputera pojawił się BSOD :

 

klik

 

 

po ponownym uruchomieniu już się nie pojawił ale jest to niepokojące..

 

 

edycja :

 

Jeszcze jedna , bardzo denerwująca mnie sprawa :

 

Mianowicie co chwilę w przeglądarce otwiera mi się ta strona :

 

http://megapanel.gem.pl/1679-c6af1f2a/q.php?o=20&id=LkKzaw6cSWZxstgLw7FnaPv7&c=0&v=0&xc=A7E3B9E1

 

nie brałem udziału w tej ankiecie, nie wiem dlaczego mi się ona pojawia i nie wiem jak to wyłączyć : |

Odnośnik do komentarza

Tylko drobny komentarz, jest tu nie usunięty do końca program ZoneAlarm, widać ten sterownik:

 

DRV - [2007-11-14 18:05:16 | 000,394,952 | ---- | M] (Zone Labs, LLC) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\vsdatant.sys -- (vsdatant)

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz polecenie sc delete vsdatant

 

Ogólnie z logów nic nie wynika, nie widać w nich nic co mogłoby produkować te efekty:

 

 

Po włączeniu komputera, po jakimś czasie (w sumie nie ma reguły czy komp chodzi 10 min czy 1 h) monitor jakby gaśnie na 1 sec i włącza się z powrotem. I tak co jakiś czas. Oprócz tego co jakiś czas przeglądarka internetowa (firefox) się "rozjeżdża" - tzn pojawiają się czarne trójkąty na pół ekranu a reszta jest rozmazana i nieczytelna.

 

Na moment mnie zastanowił ów Flu.x, w kontekście wpływu na zmiany ekranu, ale efekty w Firefox do tego mi nie pasują .... Moim zdaniem to wygląda na problem sprzętowy. W związku z tym przenoszę temat do działu Hardware. Dział wymaga innego typu danych: KLIK.

 

 

Mianowicie co chwilę w przeglądarce otwiera mi się ta strona :

 

http://megapanel.gem...v=0&xc=A7E3B9E1

 

nie brałem udziału w tej ankiecie, nie wiem dlaczego mi się ona pojawia i nie wiem jak to wyłączyć : |

 

Nasuwa się, że odwiedziłeś stronę www która ma dołączone otwieranie tego badania. Pewne podejrzenie budzi także stary Tlen w Autostarcie (wykonuje połączenia reklamodawcze). Po prostu wybierz na tej stronie link "Nie pokazuj mi tej ankiety" i postąp zgodnie ze wskazówkami. Tam jest zresztą napisane:

 

Rezygnacja z udziału w badaniu Megapanel PBI/Gemius

Ankieta wyświetla się tylko na tych stronach www (lub w efekcie aktywności tych komunikatorów), których administratorzy wyrazili na to zgodę. Jej wypełnienie jest całkowicie dobrowolne.

 

Szanujemy prawo każdego Internauty do odmowy wypełnienia kwestionariusza. Rozumiemy też, że możesz nie życzyć sobie, aby wyświetlał się on na Twoim komputerze. W związku z tym proponujemy kilka sposobów, abyś nie musiał(a) oglądać go więcej na swoim ekranie.

 

Mechanizm wyświetlania ankiety działa tak, że gdy wylosowana do badania osoba nie wypełni jej od razu, to ankieta pojawi się ponownie - maksymalnie kilka razy.

 

Losowanie do badania opiera się na tzw. cookies. Każde cookie reprezentuje jeden komputer (a dokładniej: jeden profil przeglądarki) i bierze udział w losowaniu. Jeśli na komputerze działa program, który je usuwa albo użytkownik komputera kasuje je "ręcznie" lub też w ustawieniach przeglądarki nagrywanie cookie jest zablokowane, wtedy przy każdej kolejnej wizycie na stronie nadawane jest nowe cookie.

 

Nowe cookie sprawiają, że dany komputer bierze udział w losowaniu w nieskończoność. Możliwość ponownego wylosowania jest w takim wypadku bardzo duża. Pliki cookies są więc zabezpieczeniem przed wielokrotnym wyświetlaniem się kwestionariusza!

 

Istnieje możliwość nadania dodatkowego cookie blokującego wyświetlanie ankiety. Jeśli chcesz z niej skorzystać, pobierz cookie blokujące kwestionariusz. Będzie ono aktywne, dopóki nie zostanie usunięte z dysku.

 

Kwestionariusze badania Megapanel PBI/Gemius wyświetlają się użytkownikom przeglądarek Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trochę późno ale miałem wyjazd. Więc tak :

 

 

## SIW raport HTML

 

 

 

 

## Zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza :

 

 

XNTWw.jpg

 

 

 

## Cały czas dzieje się to samo co napisałem w pierwszym poście. Co ciekawe owe "rozjeżdżanie" ma miejsce tylko kiedy korzystam z przeglądarki firefox (przeinstalowywałem ją - nie pomogło).

Dziś, kiedy otworzyłem obudowę żeby zrobić zdjęcie TZ zasilacza, zamknięciu obudowy i odpaleniu kompa znowu pojawił się BSOD (2 tygodnie temu również się pojawił ale po ponownym uruchomieniu zniknął). Teraz musiałem uruchamiać kompa kilkukrotnie ale w końcu się udało odpalić. Poniżej zdjęcie BSOD :

 

klik

 

 

## Nie wiem czy to ma znaczenie ale jakieś 2,5 - 3 lata temu wymieniałem wentylator do procesora. Od tamtej pory gdy uruchamiam komputer na początku słychać głośny "pisk". Po ok. 1 sek pisk ustaje, tak jakby było to zależne od obrotów wentylatora. Jest to wentylator pentagram, który ma regulację obrotów, ale nie ważne jak jest ustawiony i tak zawsze jest ten "pisk" (tyle że większy lub mniejszy).

Odnośnik do komentarza

Najlepiej spakuj i udostępnij całą zawartość C:\Windows\Minidump - na podstawie tego "screenu" to można byłoby podejrzewać RAM = http://support.microsoft.com/kb/315335/pl

Dlatego też wykonaj memtest. Kilka godzin lub do pierwszego błędu. http://www.memtest.org/

Znajdziesz go też w pakiecie Parted Magic (przy bootowaniu... Extras menu > Memtest86+). http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Odnośnik do komentarza

Ram jak najbardziej podejrzany. Ponadto MS podaje jeszcze konflikt sterownikow NV

oraz wirusa
co wydaje sie malo prawdopodobne w kontekscie posta picasso
Póki co, objawy mi raczej pasują do sterowników grafiki / monitora per se a nie "wirusów".

.

Skupiajac sie na RAM-ie oprocz testu j/w wkleil bys zakladki CPU-Z proca oraz RAM-u (Memory i SPD). Wg informacji SIW (moze byc przeklamana) mozesz miec zle ustawione tymingi do aktualnej czestotliwosci 667MHz oraz napiecia. Jesli to prawda to test moze byc "spaczony". Dziwna sprawa, ale nie moge znalesc na stronie producenta danych tych kosci (wg info z SIW). Sa 1GB o podobnych parametrach. Tacz czy siak wrzuc scriny z CPU-Z. Podaj jeszcze prosze rewizje plyty glownej. To tez moze byc wazne. Sprawdz na laminacie.

Odnośnik do komentarza

Rewizja mobasa ok.

Na poczatek ustaw kosci pamieci wg tego zestawienia

corsairram.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Czyli ustawiasz na sztywno 333MHz, tymingi 5,5,5,17 napiecie 1.9V lub 5,5,5,15 napiecie 1.9V .

Reszty parametrow typu Commant Rate i tak na swoim mobasie nie ruszysz wiec nie ma wiecej kombinacji.

 

Teraz mobas ustawia napiecie 1.82V , a wg testow na tych kostkach wymagania maja 1.9V i wyzej. To powinno ustabilizowac RAM, ale czy jest to powodem BSOD-ow ciezko stwierdzic. Tak jak pisali inni;

- konflikt sterownikow

- zasilacz

- padajaca grafika

- dysk

- itd

 

Zacznij od ustawienia RAM-u i testow memtestem kazdej kosci oddzielnie.

Dodatkowo RAM-u to Ty za duzo nie masz, troche z tym moze byc problem. Jak ustawic plik wymiany znajdziesz na tym forum rowniez.

corsairramilosc.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Poza tym jest kilka nowych BIOS-ow http://usa.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5LD2/#download

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jesli zrobiles poprawny test RAM-u wg zalecen i wynik jest pozytywny (rozumiem, ze na ustawieniach z automatu, bo

Niestety, nie potrafię ustawić tych kości. Mój bios mi na to "nie pozwala"
Sprawdziłem kości memtestem, nie wykryło żadnego błędu.
to bierz sie za zasilacz czyli sprawdzenie napiec miernikiem pod obciazeniem, lub podmiana na inny, na probe. Wczesniej jesli sie da przeinstaluj sterowniki graficzne. Sprawdz system w trybie awaryjnym z obsluga sieci ...itd, itp czynnosci.

Kupowanie ramu jak najbardziej , + 1GB bedzie jak znalazl, ale najpierw znajdz problem. To samo z BIOS-em, w drugiej kolejnosci.

Jak pracuje na IE ? te same objawy rozjezdzania?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...