Skocz do zawartości

Przeglądarka bardzo wolno działa, cały komputer wolno chodzi


angelika

Rekomendowane odpowiedzi

system to windows vista home premium

model to HP Pavilion dv9500 Notebook PC

typ systemu 32-bitowy

na dysku C mam wolnych tylko 68,9 GB na 142 GB i naprawde nie wiem co mi tak duzo zajmuję miejsca, nie posiadam żadnych filmów, ton zdjęć i nie wiadomo ilu programow. co z tego że regularnie w miare jak umiem czyszcze za pomocą oczyszczania dysku czy programów takich jak CCleaner czy Odkurzacz.

przegladarke mam Google Chrome.

antywirus to Avast, chodz jak dobrze pamietam miałam chyba jeszcze Norton Antivirus.

i jest jeszcze taka sprawa, że nie moge uruchomic bezpośrednio panelu sterowania, moge na niego wejsc tylko poprzez moj komputer potem odinstaluj lub zmien programy i tam dopiero moge przejsc na cos innego z panelu sterowania. i np jeszcze mam taka iknoke na dolnym prawym pasku i najezdzajac na nia wyswietla sie ze 'system windows nie może wyszukac aktualizacji' i np tez nie moge jej uruchomic plus jeszcze program windows movie maker nie chce sie uruchomic, klikam koleczko sie obraca, cos porbuje ale i tak nic, system nie reaguje, a ten program juz byl, czyli tak jakby systemowe rzeczy nie dzialaja. pamietam ze z dwa lata temu mialam tez problem bo wyswietlal sie ten niebieski ekran, ale niestety nie pamietam o co dokladnie chodzilo, z forum jakiegos ktos mi pomogl.

aha i niestety za pozno przeczytalam tutaj zeby programu combofiz nie uzywac gdy sie nie jest o to poproszonym, gdzie na forum wczesniej jak szukalam tyle osob go polecalo, i nie pisalo tak ze jakas osoba prosi konkretna o uzycie, tylko bylo duzo opini jak to ich komputery smigaja po jego uzyciu, tak wiec tez uzylam.

aha wiem, przy uruchamianiu( pomijajac tego ze wlacza sie 10 minut) uruchamia sie jakis komunikat ze system nie moze otworzyc pliku czy cos takiego, tylko nie wiem jak mam to tutaj wkleic, moge to przepisac i dolaczyc pozniej jezeli to jest istotne.

jezeli chodzi o 'Oprogramowania emulujące napędy' mialam kiedys alcohol, aczkolwiek usunelam go juz wczesniej(mam nadzieje ze calego) a innych podanych raczej nie mam, przynajmniej na znalazlam w 'odinstaluj lub zmien programy', a niestety instaluje duzo rzeczy, na wlasna reke z interenetu typu nagrywarki cd-dvd, programy typu bearshare, emule; programy do obrobki video i obrazow i orzerozne jakies narzedzia, zdarzy mi sie z 5 prorgramow jak ostatnio do odzyskiwania danych zainstalowac a bo to jeden nie pomogl to instaluje nastepny i tak naraz byle zeby otrzymac to co chciec.

aha jeszcze jedna sprawa, bardzo czesto rozlacza mi sie polaczenie z inetrenetem a dokladnie z moja siecia bezprzewodowa i nie moge juz pozniej nawiazac polaczenia, trzeba resetowac, i tylko mi tak w domu sie dzieje.

mama nadzieje ze wszystko jest zgodne z regulamienem i podałam jak najwiecej tresci, jak i bedzie ktos uprzejmy ktos mi pomoze:)

niestety logu OTL nie wygeneruje poniewaz nie chce sie uruchomic probowalam wszystkie trzy exe. com. oraz scr.

hmm chciałam sprawdzić czy mam aktualna wersje avast i wyłaczyc antywirusa bo tak jest zalecane przed zastosowanie GMER, i niestety nie dam rady, nie wiem co jest grane a z pół godziny temu uruchomiłam go.

kurcze, ja nie wiem co jest grane ale aplikacja GMER również nie chce działać.

to jais zart bo ta trzecia Security Check tez nie dziala.

pisze to na biezaco.

cos mi sie wydaje ze czeka mnie calkowite czyszczenie.

zamieszczam to co mam.

log combofix.txt

Edytowane przez picasso
Raport z Avast nie jest potrzebny. Usuwam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat raczej do działu Vista a nie Malware, gdyż nie widzę tu żadnych czynności infekcyjnych na razie.

 

 

niestety za pozno przeczytalam tutaj zeby programu combofiz nie uzywac gdy sie nie jest o to poproszonym, gdzie na forum wczesniej jak szukalam tyle osob go polecalo, i nie pisalo tak ze jakas osoba prosi konkretna o uzycie, tylko bylo duzo opini jak to ich komputery smigaja po jego uzyciu, tak wiec tez uzylam.

 

Już wiesz, że to nie było sprytne, a narzędzie Ci nie pomogło w niczym, prawda? Nie przyniosło żadnych korzyści i jeszcze są tu mocne wątpliwości czy wszystkie wykonane kasacje są prawidłowe. Nie słuchaj takich opinii, osoby które to mówią nie mają najmniejszego pojęcia o procedurach ComboFix, a że im pomogło to całkiem inna sprawa (widocznie były to osoby zainfekowane czymś konkretnym co ComboFix usuwa i w ciemno bez żadnej wiedzy próbują podsuwać narzędzie innym osobom z całkowicie innymi problemami!). ComboFix to nie jest narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów jak leci. Problemy należy diagnozować, by mieć podstawy w ogóle do uruchomienia narzędzia.

 

Raport z ComboFix jest także filtrowany w określony sposób, nie mam wielu danych które dostarczają inne raporty. Raportu tego nie usuwaj, by było wiadome co narzędzie zbroiło. Ale potrzebne są tu również logi z OTL + GMER, o tym dalej.

 

 

na dysku C mam wolnych tylko 68,9 GB na 142 GB i naprawde nie wiem co mi tak duzo zajmuję miejsca, nie posiadam żadnych filmów, ton zdjęć i nie wiadomo ilu programow. co z tego że regularnie w miare jak umiem czyszcze za pomocą oczyszczania dysku czy programów takich jak CCleaner czy Odkurzacz.

 

Jest wiele ukrytych zakamarków, których CCleaner / Odkurzacz nie zdiagnozują, bo są nastawione tylko na określony typ plików. Diagnostyką zajętego miejsca zajmiemy się potem.

 

 

hmm chciałam sprawdzić czy mam aktualna wersje avast i wyłaczyc antywirusa bo tak jest zalecane przed zastosowanie GMER, i niestety nie dam rady, nie wiem co jest grane a z pół godziny temu uruchomiłam go.

 

Avast z pewnością nie jest najnowszy, to lamus. W raporcie z ComboFix widać: ścieżki wskazujące wersję 4 (aktualna to 6 = kompletnie inny program niż wersja 4), sterowniki Avast datowane na rok 2008. Avast stąd będzie deinstalowany (to i tak jest wymagane przy wprowadzaniu najnowszej szóstki) i potem go odświeżysz.

 

 

Przeglądarka bardzo wolno działa, cały komputer wolno chodzi

 

Zacznijmy od tego, że tu jest namieszane w procesach. Od tego rozpocznę więc, od redukcji procesów i zobaczymy czy to ulży w czymś.

 

1. Jest tu niedobre połączenie Avast z Ad-Aware, za ciężka kombinacja, no i Avast stary:

 

------------------------ Pozostałe uruchomione procesy ------------------------

.

c:\program files\Lavasoft\Ad-Aware\aawservice.exe

c:\program files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

c:\program files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

c:\program files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

c:\program files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

 

S2 aswFsBlk;aswFsBlk;c:\windows\system32\DRIVERS\aswFsBlk.sys [2008-07-19 20560]

S2 aswMonFlt;aswMonFlt;c:\windows\system32\DRIVERS\aswMonFlt.sys [2008-07-19 51280]

 

Pobierz narzędzie Avast Uninstall utility, zastartuj do Trybu awaryjnego Windows i uruchom to narzędzie w celu usunięcia Avasta. Po restarcie także odinstaluj Ad-aware (o ile zdołasz) ..... Po odinstalowaniu obu nie próbuj na razie instalować nowszej wersji Avast ani innych programów zabezpieczających. To będzie dobierane na samiutkim końcu.

 

2. Po przeprowadzeniu deinstalacji w punkcie 1 wyłącz zbędniki z Autostartu. Pobierz i uruchom program Autoruns i:

 

----> W karcie Logon odptaszkuj wszystkie poniższe wpisy (wyjątek: wpis nurb poke wygląda na szczątek po infekcji typu Lop i należy go całkiem skasować a nie odptaszkować):

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Wpisy startowe rejestru   ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"WITaj!"="rem -- Anulowane uruchamianie programu WITaj! 2000" [X]

"msnmsgr"="c:\progra~1\MSNMES~1\msnmsgr.exe" [2007-01-19 5674352]

"swg"="c:\program files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe" [2008-12-27 39408]

"ares"="c:\program files\Ares\Ares.exe" [2009-02-03 1004544]

"Odkurzacz-MCD"="c:\program files\Odkurzacz\odk_mcd.exe" [2008-08-16 264704]

"Gadu-Gadu 10"="c:\program files\Gadu-Gadu 10\gg.exe" [2010-10-07 12661344]

"MediaGet2"="c:\users\Angelika\AppData\Local\MediaGet2\mediaget.exe" [2011-07-29 8156392]

.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"nurb poke"="c:\programdata\Once bows bows.ar1ot4s" [X]

"USBToolTip"="c:\program files\Pinnacle\Shared Files\Programs\USBTip\USBTip.exe" [2006-10-16 202312]

"Intense Registry Service"="IntEdReg.exe" [2002-02-01 47616]

"PCSuiteTrayApplication"="c:\program files\Nokia\Nokia PC Suite 6\LaunchApplication.exe" [2007-06-18 271360]

"UnlockerAssistant"="c:\program files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe" [2008-05-02 15872]

"HP Software Update"="c:\program files\Hp\HP Software Update\HPWuSchd2.exe" [2007-05-08 54840]

"QuickTime Task"="c:\program files\QuickTime\QTTask.exe" [2009-05-26 413696]

"AppleSyncNotifier"="c:\program files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\AppleSyncNotifier.exe" [2009-05-20 177472]

"iTunesHelper"="c:\program files\iTunes\iTunesHelper.exe" [2009-07-13 292128]

"Adobe Reader Speed Launcher"="c:\program files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe" [2009-10-03 35696]

"Adobe ARM"="c:\program files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe" [2010-09-21 932288]

"AdobeAAMUpdater-1.0"="c:\program files\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe" [2010-03-06 500208]

"SwitchBoard"="c:\program files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe" [2010-02-19 517096]

"AdobeCS5ServiceManager"="c:\program files\Common Files\Adobe\CS5ServiceManager\CS5ServiceManager.exe" [2010-02-22 406992]

"SunJavaUpdateSched"="c:\program files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe" [2010-05-14 248552]

 

----> W karcie Services odptaszkuj usługę Windows Defender (pokaże się tam pod nazwą WinDefend).

 

----> W karcie Scheduled Tasks skasuj wszystkie zadania Google.

 

3. Kolejny restart komputera i spróbuj uruchomić OTL + GMER:

 

 

niestety logu OTL nie wygeneruje poniewaz nie chce sie uruchomic probowalam wszystkie trzy exe. com. oraz scr.

 

Konkretnie: co się dzieje? Czy widzisz błąd czy program się zawiesza? Być może akcje opisane wyżej wpłyną pozytywnie na ożywienie startu programu.

 

 

kurcze, ja nie wiem co jest grane ale aplikacja GMER również nie chce działać.

 

Ma tu conajmniej jedną trudność:

 

 

jezeli chodzi o 'Oprogramowania emulujące napędy' mialam kiedys alcohol, aczkolwiek usunelam go juz wczesniej(mam nadzieje ze calego) a innych podanych raczej nie mam, przynajmniej na znalazlam w 'odinstaluj lub zmien programy'

 

Usunięcie programu Alcohol nie usuwa sterownika głównego SPTD i widać to w raporcie ComboFix, że sterownik jest:

 

S0 sptd;sptd;c:\windows\System32\Drivers\sptd.sys [2011-03-26 436792]

 

Proszę wykonaj ogłoszenie KLIK i zastosuj narzędzie SPTDinst w celu usunięcia tego sterownika + restart systemu.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Odinstalowałam Avast w Tryb Awaryjnym i potem po restarcie w Odinstaluj lub usuń programy Ad-Aware.

2. -odznaczyłam wpisy w karcie Logon oprócz tego nurb poke "nurb poke"="c:\programdata\Once bows bows.ar1ot4s" [X] i zauważyłam, że to jest właśnie ten plik o którym wyświetla mi sie zawsze komunikat przy stracie, że System Windows nie może otworzyć pliku Once bows bows...

-w karcie Services odznaczyłam usługę Windows Defender

-w karcie Scheduled Tasks skasowałam zadania Google, były dwa.

3.co sie dzieje? aplikację się w ogóle nie uruchamiają.

jeżeli chodzi o sterownik SPTD, to ja juz to robiłam wczoraj ale po wejściu na to forum, po przeczytaniu co trzeba zrobić wcześniej, czyli, że ComboFix użyłam wcześniej, i dlatego się wyświetla w logu, bo teraz gdy chciałam drugi raz użyc to opcja Uninstall jest juz nie dostepna, pojawia się komunikat: No SPTD version was detected.Select action to be performed. ale wtedy poprzestałam na kroku drugim. trzeciego nie moge zrobic gdyz:

 

"By dokasować całość, należy zresetować uprawnienia dla klucza odgórnego sptd i jego podklucza cfg na swoją korzyść, bazując na poniższym instrukcjach. Na różnych systemach liczba koniecznych kroków w resetowaniu uprawnień może wyglądać ciut odmiennie. "

 

więc wchodzę na tutorial i nie wiem co dalej, którą metodę mam wybrac.

 

4. udało się zrobic OTL, logi dołaczam w załączniakach. nastepnie wyłaczylam zapore systemu windows oraz windows defender i zrobiłam skanowanie GMER.

:)

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER log.txt

Odnośnik do komentarza

Wstępnie drobne usuwanie śmieci, czyli m.in. "nurb poke" + odpadki adware MyGlobalSearch + pliki-śmieci GG10. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (Nero BackItUp Scheduler 4.0)
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (aswUpdSv)
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,Local Page = "http://www.iesearch.com/"
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,Local Page Restore = "http://www.iesearch.com/"
O2 - BHO: (My Global Search Bar BHO) - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL (My Global Search)
O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (My Global Search Bar) - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL (My Global Search)
O4 - HKLM..\Run: [nurb poke]  File not found
 
:Files
C:\Program Files\MyGlobalSearch
C:\Users\Angelika\AppData\Roaming\MyWebSearch
C:\Users\Angelika\AppData\Local\Temp*.html
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zresetowany i po tym otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

 

jeżeli chodzi o sterownik SPTD, to ja juz to robiłam wczoraj ale po wejściu na to forum, po przeczytaniu co trzeba zrobić wcześniej, czyli, że ComboFix użyłam wcześniej, i dlatego się wyświetla w logu, bo teraz gdy chciałam drugi raz użyc to opcja Uninstall jest juz nie dostepna, pojawia się komunikat: No SPTD version was detected.Select action to be performed. ale wtedy poprzestałam na kroku drugim. trzeciego nie moge zrobic gdyz

 

Sterownika już nie widzę w logu z OTL, czyli SPTD został poprawnie odinstalowany. Jego klucz-szczątek został w rejestrze z pewnością, ale nie jest teraz istotny i zostaw to na razie.

 

 

odznaczyłam wpisy w karcie Logon oprócz tego nurb poke "nurb poke"="c:\programdata\Once bows bows.ar1ot4s" [X] i zauważyłam, że to jest właśnie ten plik o którym wyświetla mi sie zawsze komunikat przy stracie, że System Windows nie może otworzyć pliku Once bows bows...

 

Ten wpis jeszcze pominęłaś:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000..\Run: [MediaGet2] C:\Users\Angelika\AppData\Local\MediaGet2\mediaget.exe (MediaGet LLC)

 

Zaś "nurb poke" miałaś z prawokliku skasować w Autoruns, nie zostało to zrobione. Czy był tu jakiś problem (wpis niewidoczny w Autoruns)? To już czyszczę automatycznie powyższym skryptem OTL.

 

 

3.co sie dzieje? aplikację się w ogóle nie uruchamiają.

 

Opisz dokładnie jak to się objawia, jakie aplikacje i jaki efekt (zawieszenie / konkretny błąd), bo np. OTL teraz zdołałaś uruchomić? Czy nadal Ci chodzi o to:

 

 

i jest jeszcze taka sprawa, że nie moge uruchomic bezpośrednio panelu sterowania, moge na niego wejsc tylko poprzez moj komputer potem odinstaluj lub zmien programy i tam dopiero moge przejsc na cos innego z panelu sterowania. i np jeszcze mam taka iknoke na dolnym prawym pasku i najezdzajac na nia wyswietla sie ze 'system windows nie może wyszukac aktualizacji' i np tez nie moge jej uruchomic plus jeszcze program windows movie maker nie chce sie uruchomic, klikam koleczko sie obraca, cos porbuje ale i tak nic, system nie reaguje, a ten program juz byl, czyli tak jakby systemowe rzeczy nie dzialaja. pamietam ze z dwa lata temu mialam tez problem bo wyswietlal sie ten niebieski ekran, ale niestety nie pamietam o co dokladnie chodzilo, z forum jakiegos ktos mi pomogl.

 

 

Ponadto, tu jeszcze będzie wymagana cała aktualizacja Windows:

 

Windows Vista  Service Pack 1, v.658 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.17042)

 

... ale najpierw należy dojść do tego co się dzieje z tym "nieuruchamianiem aplikacji". Na dokładkę w Dzienniku zdarzeń jest taki błąd:

 

Error - 2011-08-11 08:09:16 | Computer Name = Angelika-PC | Source = Software Licensing Service | ID = 8193

Description = Wystąpił błąd harmonogramu aktywacji licencji (SLUINotify.dll), kod

błędu: 0x80004005

 

Dostarcz dodatkowe dane:

 

1. Zaprezentuj spis usług Windows. Uruchom OTL i wszystkie opcje ustaw na Brak+Żadne, z wyjątkiem Usług przestawionych na Wszystko i klik w Skanuj.

 

2. Uruchom komendę sfc /scannow, wyniki przefiltruj do znaczników [sR] i zaprezentuj wynikowy przefiltrowany log. Instrukcje: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1.Załączam log po wykonaniu skryptu.

 

2.problem ze skasowaniem "nurb poke" w Autoruns? no nie było, myślałam, że mam zostawić, nie próbowałam go kasować, nie zauważyłam tego, że powinnam,

Jeżeli chodzi o ten wpis, który zostawiłam:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000..\Run: [MediaGet2] C:\Users\Angelika\AppData\Local\MediaGet2\mediaget.exe (MediaGet LLC)

 

co mam z nim zrobić?

 

3.Z tymi aplikacjami co pisałam, ze się w ogóle nie uruchamiają ( w punkcie 3 poprzedniego postu) chodziło o te programy OTL i GMER, ale teraz już w porządku.

Panel sterowania swoją drogą, bezpośrednio z Menu Strat się nie uruchamia tylko tak jak już wcześniej opisywałam, próbowałam teraz i wygląda to tak, że naciskam i pojawia się błyskawicznie okno zapewne panelu(sama ramka) i za chwile już go nie ma, tylko to tak w 2 sekundy.

Co do DVD maker( nie MOvie MAker jak wcześniej napisałam-pomyłka), używałam tego kiedyś dość sporo, nie wiem może ja coś zepsułam tam, skasowałam co nie trzeba, w ogóle się porostu nie uruchamia.

 

4.Dołączam spis usług Windows oraz wynikowy przefiltrowany log (jeżeli dobrze to zrobiłam).

otl.1 wlasne opcje skanowaniaskrypt.txt

otl.2 spis usług Windows.txt

sfcscannow.txt

Odnośnik do komentarza

Czy notujesz poprawę pracy systemu i przeglądarki? Nie wypowiedziałaś się wyraźnie na ten temat.

 

 

problem ze skasowaniem "nurb poke" w Autoruns? no nie było, myślałam, że mam zostawić, nie próbowałam go kasować, nie zauważyłam tego, że powinnam,

 

Napisałam:

 

 

(wyjątek: wpis nurb poke wygląda na szczątek po infekcji typu Lop i należy go całkiem skasować a nie odptaszkować)

 

Ale to już z głowy, bo skryptem OTL to usunęłam. Usuń elementy używanych narzędzi:

 

  • Odinstaluj ComboFix poprzez wywołanie kombinacji klawisz z flagą Windows + R i wklejenie w Uruchom komendy C:\Users\Angelika\Downloads\ComboFix.exe /uninstall
  • W OTL możesz teraz uruchomić Sprzątanie.

 

Jeżeli chodzi o ten wpis, który zostawiłam:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000..\Run: [MediaGet2] C:\Users\Angelika\AppData\Local\MediaGet2\mediaget.exe (MediaGet LLC)

 

co mam z nim zrobić?

 

W Autoruns w karcie Logon odptaszkować pozycję "MediaGet2".

 

 

Co do DVD maker( nie MOvie MAker jak wcześniej napisałam-pomyłka), używałam tego kiedyś dość sporo, nie wiem może ja coś zepsułam tam, skasowałam co nie trzeba, w ogóle się porostu nie uruchamia.

 

Czyli to zupełnie inny program doinstalowany ręcznie? Jeśli tak: spróbuj pobrać nowy instalator tego programu i nadinstalować nim program aktualnie zlokalizowany w systemie.

 

 

Panel sterowania swoją drogą, bezpośrednio z Menu Strat się nie uruchamia tylko tak jak już wcześniej opisywałam, próbowałam teraz i wygląda to tak, że naciskam i pojawia się błyskawicznie okno zapewne panelu(sama ramka) i za chwile już go nie ma, tylko to tak w 2 sekundy.

 

Wykonaj test czy to występuje po wyłączeniu dodanych wtórnie rozszerzeń. Pobierz i uruchom program ShellExView, poprzez klik w belkę producenta posortuj tak by wspólnie w bloku ułożyć wszystkie różowe, z wciśniętym CTRL zaznacz wszystkie różowe i z menu kontekstowego wyłącz. Zresetuj system. Sprawdź czy możesz otwierać Panel sterowania.

 

 

I podejmij się głównej aktualizacji Windows. W artykule KB935791 przejdź do sekcji "Metoda 3" i pobierz pełny instalator SP2 (32-bitowe wersje systemu Windows Vista, wszystkie wersje językowe, pakiet autonomiczny) na dysk. Spróbuj wdrożyć instalację. Jeśli się uda, uruchom Windows Update w celu wyszukania łatek i zainstaluj wszystko co jest oferowane jako krytyczne / ważne, a rundy te powtarzaj dopóki nie pokaże się brak aktualizacji. Jeśli się nie uda, wiernie przepisz błąd.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

poprawę? komputer się szybciej uruchamia, może nie jakoś strasznie ale zawsze coś, a przeglądarka, jeżeli otworzę dużo zakładek to i tak się zatnie, jak zwykle, chociaż również niewielką zmianę widzę, szybciej reaguje. no i komunikat dotyczący nurb poke się już nie wyświetla.

 

usunęłam Combofix, a w OTL zrobiłam sprzątanie.

odptaszkowałam mediaget2.

 

nie nie, tylko nazwa mi się pomyliła, DVD maker czyli ten który nie działa, nie był instalowany ręczne, systemowy jeżeli można tak powiedzieć, jest od samego początku.

 

'różowe' wyłączyłam, o ile dobrze, klikając w czerwony przycisk.

niestety po restarcie panel nie działa, jak wcześniej, ramka się błyskawicznie pojawia i znika.

 

tak wiec zaraz bede instalowac SP2, a co do SP1 który jest niezbędny, rozumiem też mam zainstalować, tak?

Odnośnik do komentarza
a przeglądarka, jeżeli otworzę dużo zakładek to i tak się zatnie, jak zwykle, chociaż również niewielką zmianę widzę, szybciej reaguje

 

Google Chrome: czy to jest najnowsza wersja? Co jest doinstalowane w przeglądarce, jakie rozszerzenia (w pasku adresów wklep chrome://extensions) i jakie wtyczki (w pasku adresów wklep chrome://plugins)? Czy zacina się także jeśli idzie w "Trybie incognito" (tryb prywatności, który m.in. cechuje tymczasowe wyłączenie rozszerzeń)?

 

 

'różowe' wyłączyłam, o ile dobrze, klikając w czerwony przycisk.

niestety po restarcie panel nie działa, jak wcześniej, ramka się błyskawicznie pojawia i znika.

 

Nienatywne rozszerzenia najwyraźniej nie stanowią problemu. Komenda sfc /scannow nie wykryła naruszeń w tych obszarach. Zobaczymy jeszcze co się stanie po aktualizacji Windows.

 

 

nie nie, tylko nazwa mi się pomyliła, DVD maker czyli ten który nie działa, nie był instalowany ręczne, systemowy jeżeli można tak powiedzieć, jest od samego początku.

 

Jak wyżej, może instalacja aktualizacji coś tu przetasuje. Ponadto, skoro program nie chce się uruchamiać, to jeszcze ewentualnie tu można podejrzewać kodeki ...

 

 

co do SP1 który jest niezbędny, rozumiem też mam zainstalować, tak?

 

Nie, Twój system już ma SP1:

 

Windows Vista  Service Pack 1, v.658 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.17042)

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

najnowsza wersja? nie mam pojęcia, jak to sprawdzić?

rozszerzeń nie ma żadnych, wtyczek jest 18. są w załączniku.

z trybu incognito nie korzystam. teraz jak weszłam, to nie widzę zmian, po za tym no nie ma tych rozszerzeń żadnych.

 

co do aktualizacji, pobrałam, ale nie chce się włączyć. pojawia się okno, ja daję uruchom i po chwili pojawia się komunikat: Nieokreślony błąd.

i nie więcej.

 

gdy otworzyłam WIndows Update i dałam żeby wyszukał dostepne aktualizacje, pojawiło się:

 

System Windows nie może wyszukać nowych aktualizacji.

Liczba znalezionych błędów:

Kod 8024402C

wtyczki.txt

Odnośnik do komentarza
najnowsza wersja? nie mam pojęcia, jak to sprawdzić?

 

Otwierasz Google Chrome > klik w ikonę konfiguracji > Google Chrome - informacje > pokaże się wersja. Bieżąca to 13.0.782.112.

 

 

rozszerzeń nie ma żadnych, wtyczek jest 18. są w załączniku.

 

Nie wszystkie wtyczki są najnowsze. Przeprowadź test czy coś pomoże wyłączenie tymczasowo wszystkich wtyczek po kolei z wyjątkiem "Default Plug-in". Po wyłączeniu wtyczek przeładuj Google Chrome.

 

 

co do aktualizacji, pobrałam, ale nie chce się włączyć. pojawia się okno, ja daję uruchom i po chwili pojawia się komunikat: Nieokreślony błąd.

i nie więcej.

 

gdy otworzyłam WIndows Update i dałam żeby wyszukał dostepne aktualizacje, pojawiło się:

 

System Windows nie może wyszukać nowych aktualizacji.

Liczba znalezionych błędów:

Kod 8024402C

 

Na początek wykonaj typowe kroki:

 

1. Uruchom w trybie agresywnym narzędzie Fixit resetujące Windows Update.

 

2. Uruchom Narzędzie analizy gotowości akrtualizacji systemu i przedstaw wynikowy checksur.log.

 

Oba narzędzia są zlinkowane i opisane w tym artykule forum: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wersja to 5.0.375.70, na chwile szukał aktualizacji i pojawiło się: Serwer z aktualizacja jest niedostępny (błąd 3)

wyłaczyłam te wtyczki, w sumie nie widze roznicy jak narazie, bo to nie jest tak ze ona caly czas jakos wolno pracuje jest w miare tylko czasami sie zdarza ze sie zatnie i wyswietla sie komunikat ze nie odpowiada, ale teraz moze jak mniej programow sie uruchamia przy starcie to tak nie bedzie, i tak widze poprawe w tym ze zaraz sie sie komputer uruchomi w ogole moge wlaczyc przegladarke bo wczesniej zanim sie wszystko zaladowalo, a ja sobie klikam i klikam w ikonke przegladarki, to nie reagowala w ogole, dopiero pewnie po jakich 5-10 minutach zanim sie caly system zaladowal.

przeładować Google Chrome czyli?

 

Windows Update zresetowałam, jeżeli chodzi o narzędzie analizy gotowości aktaulizacji systemu, pobieram, zaraz zrobie.

 

ale jeszcze pomyslalam ze moze to tez jest istotne, bo chcialam raz chyba zrobic kopie zapasowa, ale jako miejsce zapisania jej wybralam dysk D ale jego pojemnosc to 6.92 GB i okazalo sie ze za malo, bo wczesniej byl caly pusty ni i kopiowanie zostalo przerwane bo nie bylo miejsca, i ja nie wiem czy on mi teraz za kazdym razem probuje ja robic, bo co lwacze to sie w rogu tez pojawia ze wykonanie ostatniej kopii zapasowej nie powiedlo sie. no bo caly dysk D jest zapchany a ja nie wiem jak go oczyscic, jak usunac te zapasowe pliki. przez to strasznie czesto nie wyswietla komunukat ze malo miejsca na dysku D, costa ze kliknij zeby zwolnic no i co jak sie pojawia zwykle czysczenie, typu kosz, a przeciez kopii zapasowej tyle co sie zkopiowalo nie usunie mi.

Odnośnik do komentarza
wersja to 5.0.375.70, na chwile szukał aktualizacji i pojawiło się: Serwer z aktualizacja jest niedostępny (błąd 3)

 

1. Jak widać to jest bardzo stare Google Chrome. Proponuję założenie na czysto:

 

  • Zrób kopię zapasową zakładek (w Menedżerze zakładek funkcja Eksport).
  • Całkowicie odinstaluj to stare Google Chrome.
  • W pasku adresów Windows Eksplorer wpisz %localappdata% i ENTER, ze środka przez SHIFT+DEL skasuj folder Google.
  • Start > w polu szukania wpisz regedit > skasuj te klucze:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Google
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google
    Przy okazji skasuj z rejestru też ten klucz (nie widzę, by Firefox był tu zainstalowany):
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins
  • Pobierz najnowsze Google Chrome ze strony domowej i zainstaluj. W Menedżerze zakładek wykonaj import poprzednio wyeksportowanego pliku.

2. Dodatkowo, widzę na Twojej liście zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 22

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160000}" = Java™ SE Runtime Environment 6

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160030}" = Java™ 6 Update 3

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160070}" = Java™ 6 Update 7

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A92000000001}" = Adobe Reader 9.2 - Polish

"{69FDFBB6-351D-4B8C-89D8-867DC9D0A2A4}" = Windows Media Player Firefox Plugin

 

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"ShockwaveFlash" = Adobe Flash Player 9 ActiveX

 

- Te wszystkie przestarzałe Java usunie hurtem program JavaRa. Pozostałe wyliczone ręcznie odinstaluj. Wszystko zastąp najnowszymi wersjami. Szczegóły: INSTRUKCJE.

- Dodatkowo: odinstalowałabym także wszystkie kodeki, potem uzupełnimy co potrzeba... I usuń wtyczkę medialną do nieistniejącego tu Firefox.

 

 

przeładować Google Chrome czyli?

 

Chodzi o: zamknąć + ponownie otworzyć. Nieaktualne w obliczu powyższych instrukcji.

 

 

ale jeszcze pomyslalam ze moze to tez jest istotne, bo chcialam raz chyba zrobic kopie zapasowa, ale jako miejsce zapisania jej wybralam dysk D ale jego pojemnosc to 6.92 GB i okazalo sie ze za malo, bo wczesniej byl caly pusty ni i kopiowanie zostalo przerwane bo nie bylo miejsca, i ja nie wiem czy on mi teraz za kazdym razem probuje ja robic, bo co lwacze to sie w rogu tez pojawia ze wykonanie ostatniej kopii zapasowej nie powiedlo sie. no bo caly dysk D jest zapchany a ja nie wiem jak go oczyscic, jak usunac te zapasowe pliki. przez to strasznie czesto nie wyswietla komunukat ze malo miejsca na dysku D, costa ze kliknij zeby zwolnic no i co jak sie pojawia zwykle czysczenie, typu kosz, a przeciez kopii zapasowej tyle co sie zkopiowalo nie usunie mi.

 

1. Kopia zapasowa: co widzisz w Panelu sterowania w konfiguracji kopii zapasowej?

 

2. Do analizy miejsca na dysku możesz użyć darmowego SpaceSniffer (wywołany przez Uruchom jako Administrator, a przed uruchomieniem skanu dysku ustaw z menu Edit > Configure > Show Unknown Space).

 

Na razie jednak skup się na problemie Windows Update i wyrzucaniu starych programów. Te operacje mają wpływ na zajętość miejsca na dysku / tworzenie określonych plików. Mówię oczywiście głównie o partycji systemowej, ale wspólną diagnostykę C+D przeprowadzisz potem. Na samym końcu zadam akcje czyszczące.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

dołączam checksur z analizy gotowości aktualizacji systemu.

 

Google Chrome zainstalowałam nową wersje, odpowiednie klucze pokasowałam.

Java: przestarzałe wersje usunęłam, Java SE 7 zainstalowałam.

Flash: odinstalowałam.

co do kodeków, to nie mam pojęcia które to, odinstaluję ale nie wiem co dokładnie.?

 

co do kopii zapasowej, w panelu sterowania, w centrum kopii zapasowych i przywracania jest napisane:

następna kopia zapasowa: 2011-08-14 19.00

lokalizacja zapisywania plików: HP_RECOVERY (D:)

 

uruchomiłam program SpaceSniffer oraz programy i funkcje i wyszukuje sobie co mogłabym odinstalować i pojawił się komunikat:

WARN 20:23:29 - Unable to examine C:\MSIb923b.tmp (System nie może odnaleźć określonej ścieżki. - code 3)

??

checksur.txt

Odnośnik do komentarza

Raport checksur.log nie wykazuje żadnych błędów. Wcześniej były inne operacje: sfc /scannow nic nie wykazał, sprawdzone usługi WU, zrobiony reset Windows Update, a także zostało odinstalowane oprogramowanie zabezpieczające (stanowiące zwykle przeszkodę). Czyli grunt jawi mi się jako czysty .... Próbuj ponowić instalację pakietu SP2.

 

 

co do kopii zapasowej, w panelu sterowania, w centrum kopii zapasowych i przywracania jest napisane:

następna kopia zapasowa: 2011-08-14 19.00

lokalizacja zapisywania plików: HP_RECOVERY (D:)

 

Usuń planowane kopie zapasowe, a też dysk docelowy wygląda na dobrany niefortunnie (ale nie tylko ze względu na zbyt mało miejsca), gdyż sugerując się etykietą "HP_RECOVERY" to dysk z fabrycznymi plikami. Wyłącz zadania w Harmonogramie, jak opisuje artykuł: KB927014.

 

 

uruchomiłam program SpaceSniffer oraz programy i funkcje i wyszukuje sobie co mogłabym odinstalować i pojawił się komunikat:

WARN 20:23:29 - Unable to examine C:\MSIb923b.tmp (System nie może odnaleźć określonej ścieżki. - code 3)

??

 

Nie zwracaj na to uwagi.

 

 

co do kodeków, to nie mam pojęcia które to, odinstaluję ale nie wiem co dokładnie.?

 

W Twoim spisie zainstalowanych widzę (pomijam grubsze programy które instalują własne kodeki):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Bink and Smacker" = Bink and Smacker

"VobSub" = VobSub 2.23

"WMV9_VCM" = Microsoft Windows Media Video 9 VCM

"Xvid_is1" = Xvid 1.2.1

 

Na pierwszy ogień zupełnie sfatygowany filtr VobSub, bardzo stary Microsoft Windows Media Video 9 VCM i nienajnowszy kodek XviD. Ponadto wyrzuciłabym zdezelowany SubEdit i jego "Vista Patch" i generalnie wszystkie inne programy multimedialne z których nie korzystasz, by w końcu dobrze tu uporządkować. Na samym końcu poszukamy nowoczesnych wariantów, co tu będzie potrzebne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

SP2 nadal nie reaguje.

w Harmonogramie gdy chciałam wyłączyć zadania-dokładnie jedno, bo w tym folderze są trzy, ale przy dwóch stan- pisze wyłączony, a przy tym trzecim stan-działa i tam chciałam wyłączyć ale w okienku akcje nie ma dostępnego przycisku wyłącz za to jest włącz. chociaż stan to działa.

 

no i odinstalowałam trochę programów, co się dało, chociaż kurcze nie mam już tam chyba czego. miedzy innymi te kodeki tez pousuwałam.

Windows Update nadal nie chce wyszukać aktualizacji, pojawia się ten sam komunikat o błędzie.

Odnośnik do komentarza
SP2 nadal nie reaguje.

 

Czyli instalacja SP z dysku tak jak poprzednio zwraca "Nieokreślony błąd"? Skopiuj cały plik C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log na Pulpit, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do tego.

 

 

Windows Update nadal nie chce wyszukać aktualizacji, pojawia się ten sam komunikat o błędzie.

 

Ten kod 8024402C zwykle jest związany z blokowaniem dostępu przez oprogramowanie zabezpieczające / proxy .... Ale tu aplikacje tego pokroju były usuwane, prowadzony reset Windows Update zawiera komendę resetu Winsock. Hmmm, to jeszcze spróbuj wyresetować cały Internet Explorer oraz ustawienia WinHTTP:

 

1. Pobierz ponownie OTL, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co poniżej i klik w Wykonaj skrypt. Log z wynikami przetwarzania skryptu pokaż.

 

:Files
netsh winhttp reset proxy /C
 
:OTL
O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions present
O7 - HKU\.DEFAULT\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-18\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-19\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-20\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-21-1971754627-1710362692-1558115739-1000\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present

 

2. Wdróż resetowanie IE wbudowane w system posługując się tymi instrukcjami: KB923737.

 

3. Restart systemu i sprawdź czy Windows Update nadal zwraca błąd 8024402C.

 

 

w Harmonogramie gdy chciałam wyłączyć zadania-dokładnie jedno, bo w tym folderze są trzy, ale przy dwóch stan- pisze wyłączony, a przy tym trzecim stan-działa i tam chciałam wyłączyć ale w okienku akcje nie ma dostępnego przycisku wyłącz za to jest włącz. chociaż stan to działa.

 

Z prawokliku usuń wszystkie trzy zadania. Zresetuj kompa i sprawdź co widzi Centrum kopii zapasowych, czy zniknęły odczyty na temat kopii planowanej na dzisiejszy wieczór.

 

 

no i odinstalowałam trochę programów, co się dało, chociaż kurcze nie mam już tam chyba czego. miedzy innymi te kodeki tez pousuwałam.

 

Te deinstalacje nie były pod kątem instalacji SP lecz dla: wzmocnienie bezpieczeństwa (przestarzałe wersje to potencjalne luki), zmniejszenia bałaganu, zwiększenia stabilności (np. stare kodeki mogą produkować dzikie efekty w eksploratorze). Tu najwyższy czas był robić porządki. Poza tym, to wstęp przed oczekującą tu ciągle diagnostyką wolnego miejsca i końcową defragmentacją.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przy instalacji Adober Reader zainstalował się również program McAfee Security Scan Plus, jest mi potrzebny? czy go odinstalowac?

nastepnie na pulpicie mam folder, nie wiem skad sie tu wzial, nie zauwazylam go wczesniej, moze sie teraz utworzyl w ostatnich dniach, nie wiem, w kazdym badz razie nazywa sie "31788R22FWJFW" i jest w nim sporo plików i jak jest belka Typ tych plików to są między innymi Plik CFX,Plik BAD, Plik TSR, Skrypt poleceń Windows, Plik C, Plik wsadowy Windows,Plik systemowy,plik LOC, Plik E_E,Wpisy rejestru i wiele innych bardzo podobnych. co to jest,moge to skasowac?

tak dokładnie, ja daje uruchom a tu nagle nieokreslony bład, tylko tyle.

shostowany plik CBS.log http://hostuje.net/file.php?id=169b0ecf334ce90c7a85390b5f72a9b2

dołączam log z OTL

resetowanie IE zrobilam, niestety ten błąd pojawia się dalej w Windows Update.

z harmonogramu usunelam te 3 zadania a w centrum kopii zapasowych nie ma nic, jest tylko dostepny przycisk wykonaj kopie zapasowa plikow.

otllogskrypt.txt

Odnośnik do komentarza

...na pulpicie mam folder, nie wiem skad sie tu wzial, nie zauwazylam go wczesniej, moze sie teraz utworzyl w ostatnich dniach, nie wiem, w kazdym badz razie nazywa sie "31788R22FWJFW" i jest w nim sporo plików i jak jest belka Typ tych plików to są między innymi Plik CFX,Plik BAD, Plik TSR, Skrypt poleceń Windows, Plik C, Plik wsadowy Windows,Plik systemowy,plik LOC, Plik E_E,Wpisy rejestru i wiele innych bardzo podobnych...

 

Ten folder (o ile się nie mylę) powstaje w momencie deinstalacji ComboFix'a - u mnie utworzył się podobny. Pytanie: co z nim zrobić? Sprzątanie OTL nie załatwia sprawy (chyba, że źle go ustawiłem :unsure:)

 

"...przy instalacji Adober Reader zainstalował się również program McAfee Security Scan Plus, jest mi potrzebny? czy go odinstalowac?...

 

picasso napisała: ...Reader: "(nie zaznaczaj montażu sponsora)." :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Sprobuj sprawdzic czy masz ustawienia domyslne w Internet Protocol czyli IP i DNS domyslne.Czyli start-uruchom i wpisz ncpa.cpl A pozniej juz standardowo na wlasciowsci karty. .Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj karte sieciowa czy wifi(w zaleznosci od tego przez co idzie net).Moze byc tez problem ze router blokuje (sam kiedys dalem sie wyprowadzic w pole.Zaczalem od standardowych procedur a wyszlo ze na routerze blokowalo).Zrob jeszcze test http://test-ipv6.com/ i zobacz czy wszystko ok.Jeszcze dla pewnosci raz zapytam czy IE zostal zresetowany do ustawien domyslnych calkowicie czy tylko po czesci?Najbardziej chodzi mi o ActiveX Control.

Odnośnik do komentarza
nastepnie na pulpicie mam folder, nie wiem skad sie tu wzial, nie zauwazylam go wczesniej, moze sie teraz utworzyl w ostatnich dniach, nie wiem, w kazdym badz razie nazywa sie "31788R22FWJFW" (...) co to jest,moge to skasowac?

 

Nie zawracaj sobie tym głowy. SHIFT+DEL i kasuj folder ComboFix.

 

 

tak dokładnie, ja daje uruchom a tu nagle nieokreslony bład, tylko tyle

 

W CBS.LOG jest zlokalizowana następująca informacja:

 

2011-08-13 20:19:34, Info                  CBS    SPI: Starting SPInstall version 6.0.6002.18005

2011-08-13 20:19:34, Error CBS SPI: (CSystem::Initialize:270)Failed to GetProductInfo GLE=0x0

2011-08-13 20:19:34, Error CBS SPI: (wmain:869)Failed to initialize system hr=0x80004005

2011-08-13 20:19:35, Info CBS SPI: SPInstall terminating, return code 0x80004005

2011-08-13 20:19:35, Error CBS SPI: (SPIRegQueryStringValue:511)Failed to query registry value: MiscString2 er=0x2

2011-08-13 20:19:35, Error CBS SPI: (CSystem::GetMachineName:348)Failed to query machine name from RAC hr=0x80070002

2011-08-13 20:19:35, Error CBS SPI: (CCrimsonLogger::Unregister:50)Crimson logger not registered hr=0x8000ffff

 

Ja tu rzeczywiście od początku w OTL widzę dziwną detekcję wersji Windows (nie pokazuje się edycja):

 

Windows Vista  Service Pack 1, v.658 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

 

1. Jaka teoretycznie ma to być edycja Windows (Home / Ultimate ..?)? I pokaż co w rejestrze jest zapisane jako wersja systemu.

 

Start > w polu szukania wklep regedit > wejdź do tych dwóch kluczy:

 

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
    Interesują mnie wartości BuildLab, BuildLabEx, InstallationType, ProductName.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows
    Tu z kolei wartości CSDBuildNumber i CSDVersion.

Najlepiej zrób zrzuty ekranu z tych dwóch miejsc rejestru, tak by było wszystko dokładnie widać.

 

2. Pytaniem jest również w jaki sposób system był aktywowany i na jakim kluczu chodzi (mam na myśli: preaktywowany przez HP, oryginalny klucz, nie zmieniano nic z kluczem)?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ustawienia domyslne? nie wiem ktore to jest dokladnie to IP tam, i jakie to sa ustawienia domyslne-nie znam sie na tym kompletnie

a czy router blokuje, czy ja wiem, moja siostra ma XP i chcialam zobaczyc czy dziala u niej Update, tylko ze u niej to jakos inaczej bo przez oficjalna strone microsof jej wyszukiwalo aktualizacje, ale wyszukale i nie bylo zadnych bledów. a z tego co zauwazylam to mi sie bardzo czesto rozlacza komputer, przerywa polaczenie i nigdy go nie moge znowu nawiaz dopiero restart komputera pomaga, i to bardzo czeto mie sie zdarza a jej nie,a pzreciez korzystamu z tej samej bezprzewodowej sieci.

ActiveX Control nie mam zielonegpo pojecia co to jest, a czy do ustawien domyslnyc czy po czesci, zrobilam tak: "Wdróż resetowanie IE wbudowane w system posługując się tymi instrukcjami: KB923737."

:)

Odnośnik do komentarza

Rozchodzilo mi sie o ustawienia we wlasciwosciach karty sieciowej (w tym przypadku wifi skoro net jest przez wifi).Co do IE to nie doczytalem wiec to juz zrobione.Wklej co zasugerowala Picasso.Nie wiem czemu ale dzisiaj czytajac jeszcze raz od poczatku historie tego problemu mam wrazenie jakby Validacja faktycznie miala problem.Pomieszanie Vista Home Premium z XP Home Edition. Pobierz z linka sprawdz i zaprezentuj

http://go.microsoft....k/?linkid=52012

Odnośnik do komentarza

angelika przez najbliższe póltora tygodnia nie mogę poprowadzić tego tematu pełną parą, ponieważ jestem na wakacjach i nie mam dostępu do żadnej Vista / Windows 7 w celach porównawczych. Ale na szybko załączę uwagi. Ogólnie to mi wygląda, że coś tu blokuje weryfikację licencji systemu (tak jakby było jakieś proxy / bariera), zresztą był ten błąd:

 

Error - 2011-08-11 08:09:16 | Computer Name = Angelika-PC | Source = Software Licensing Service | ID = 8193

Description = Wystąpił błąd harmonogramu aktywacji licencji (SLUINotify.dll), kod

błędu: 0x80004005

 

1. Gdy wejdziesz w Panel sterowania w sekcję System, co widzisz w ustępie "Aktywacja Windows", jakiś kolejny konkretny błąd? I ten raport z MGAdiag to po ludzku skopiuj w postaci tekstowej a nie widok tylko jednej karty.

 

2. Na samym początku mówiłaś: "antywirus to Avast, chodz jak dobrze pamietam miałam chyba jeszcze Norton Antivirus." To jeszcze na wszelki wypadek użyj narzędzia Norton Removal Tool. Ono nie zaszkodzi, a ewentualnie może wychwycić jakieś zagrzebane i niewidoczne resztki Symantec.

 

3. Sprawdź jakich komponentów używają połączenia sieciowe. Panel sterowania > Sieć i internet > Centrum sieci i udostępniania > Zarządzaj połączeniami sieciowymi > z prawokliku na wszystkie czynne połączenia pobierz Właściwości > zrób zrzut ekranu z karty Ogólne.

 

4. Spróbuj zresetować jeszcze ogólne ustawienia sieci. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

ipconfig /flushdns
netsh advfirewall reset
netsh winsock reset
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako RESET.BAT

 

Z prawokliku na plik BAT Uruchom jako Administrator. Po wykonaniu skryptu zresetuj system.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...