Skocz do zawartości

Nowiutki sprzęt nie startuje


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci dokładnie jak jest w manualu, kolory i oznaczenia oraz starałem się jak najdokładniej opisać problem.

 

"Dla mnie wiążąca jest numeracja slotów na płycie, nie ta jaką ty sobie ustaliłeś" - nic sobie sam nie ustalałem, napisałem dokładnie tak jak jest w instrukcji. Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem to sorry.

 

Poza tym wybacz ale ja czytać potrafię, mam też przed sobą instrukcję dostarczoną wraz płytą i jest dokładnie to samo.

 

Aktualizacja BIOS też nic nie dała. Temat do zamknięcia, płyta idzie na reklamację. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

 

Na koniec bardzo proszę moje wypowiedzi:

 

"ruszył też przy włożonej kości (obu również) w sloty DDR_1 i DDR_3. Przy włożonych kościach w DDR_2 i DDR_4 nie rusza."

"Oczywiście, że mają kolory, niebieski i biały i oznaczenia slotów takie jak opisałem wyżej,"

"Pojedynczo działają tylko te od strony procka czyli 1 i 3. 2 i 4 pojedynczo nie"

 

Więc gdzie tu jest niezgodność z manualem? Opisane dokładnie z manualem nie z DualChannel po to żeby wiadomo było które działają a które nie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
"Dla mnie wiążąca jest numeracja slotów na płycie, nie ta jaką ty sobie ustaliłeś" - nic sobie sam nie ustalałem, napisałem dokładnie tak jak jest w instrukcji. Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem to sorry.
to co w takim razie znaczy to:
Pojedynczo działają tylko te od strony procka czyli 1 i 3. 2 i 4 pojedynczo nie.
ja sobie liczę od du..y strony? Czy może Ty, ale nie moja brocha, straciłem tylko czas na ciebie jak widzę, jest jeszcze parę możliwości skontrolowania rozwiązania problemu i są w biosie ale działaj sam miszczu.

Masz zaznaczyłem ci pokazane jest wyraźnie który slot oznaczony jest jak numer 1 i dwa dla poprawnego działania trybu dual.

 

Odnośnik do komentarza

Widzę miszczuniu, że czytać nie potrafisz opisanego jak najdokładniej problemu i jeszcze się irytujesz. Ale to już nie mój problem.

 

Powtórzę raz jeszcze MOJE WYPOWIEDZI OPISYWAŁY DOKŁADNIE PROBLEM CO DZIAŁA A CO NIE! Nic sobie sam nie ustalałem. A Ty się uczepiłeś Duala i włakujesz to w kółko. Mało tego doczepiłeś się do maggrega, który próbuje pomóc.

 

Co do Duala, o którym tak mówisz proszę bardzo moja wypowiedź miszczuniu:

 

"Piszesz, że problemem jest praca w DualChannel, jednak się z tym nie zgodzę, bo pojedynczo i tak nie działają sloty 2 i 4 (biały 2, niebieski 4)." - czy nie widać tutaj, że wiem doskonale, jak działa Dual??? Nie rób ze mnie idioty proszę, bo daltonistą też nie jestem.

 

Jak ktoś nie potrafi czytać (czyt. słuchać co się do niego mówi) opisanego bardzo dokładnie problemu tylko trzyma się uparcie swojego to niestety dogadać się nie można.

Odnośnik do komentarza

Tracę tylko czas, wskazałem ci jeno problem błędu w interpretacji oznaczeń na płycie a twoim oznaczaniem, a ty się miotasz co najmniej jakbym ci kazał cokolwiek zrobić. Czytać to ja potrafię, ale tekst który ma odniesienie do rzeczywistości, a nie do tego co tobie się widzi. Piszesz wyraźnie cytuję: "sloty 1 i 3 od strony procka", podczas gdy slot oznaczony numerem "1" jest dokładnie po przeciwnej stronie.

Wskazałem co strzałkami numerację slotów w edytowanym poście i teraz zestaw sobie to z tym co sam piszesz.

EOT

Odnośnik do komentarza

Powiedziałem, jak ktoś nie potrafi czytać co się pisze to ma problem i się mota dokładnie tak samo jak Ty miszczuniu. Widzę, że nie dociera więc raz jeszcze: O P I S A Ł E M D O K Ł A D N I E P R O B L E M i jakoś inni nie mieli problemu z jego odczytaniem. Ty jednak masz bo tylko w kółko Dual i Dual i Dual itd itd. WIEM DOSKONALE CO TO JEST ALE PROBLEM NIE DOTYCZYŁ DUALA! Może tak to zrozumiesz.

 

"Piszesz wyraźnie cytuję: "sloty 1 i 3 od strony procka", podczas gdy slot oznaczony numerem "1" jest dokładnie po przeciwnej stronie." - tak też to zauważyłem, mój błąd, ale to tylko literówka, jednak same sloty 1 i 3 są koło siebie tak jak napisałem. Przepraszam mój błąd literówka.

 

Proszę Cię skończ już, bo chyba wstałeś lewą nogą i czepiasz się wszystkich i wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

bpm - ja mam w d... twój tryb single czy dual, naucz sie czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim pokory, to ja tracę czas na ciebie nie na odwrót.

WIEM DOSKONALE CO TO JEST ALE PROBLEM NIE DOTYCZYŁ DUALA! Może tak to zrozumiesz.
wiem czego problem dotyczył stąd zasugerowałem ci ( po czym meggreg to samo powtórzył) wyjęcie pamięci całkowicie, co jak widzisz problem ruszenia kompa częściowo rozwiązało, czyż nie? Nie sugeruj mi więc czegoś co nie było głównym motywem tematu. Samo podjęcie tematu dual'a napisałem tylko dlatego żeby uściślić błąd numeracji slotów. Teraz jarzysz?

Dla mnie to jest EOT.

Odnośnik do komentarza

Panowie @bpm i @marekW.

Uprzejmie donoszę, aczkolwiek z wstrętem, że miałem telefon interwencyjny z samej góry forum. Góra forum nie ma w tej chwili dostępu do kompa i netu. Otóż zostałem zobligowany, aby poprosić Was o zaprzestanie słownej utarczki w kwestii rozumienia tekstu pisanego. Nie godzi się Panowie. No kurcze nie uchodzi....... :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nie uchodzi, z tym się zgodzę, ale to nie ja mam z tym problem. Ja kłócić się nie lubię, ale tak samo nie znoszę niesprawiedliwości i będę się bronić kiedy wiem, że mam rację.

 

"bpm - ja mam w d... twój tryb single czy dual, naucz sie czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim pokory, to ja tracę czas na ciebie nie na odwrót" - i kto to mówi??? Czytać ze zrozumieniem, nie odwracaj kota ogonem, bo to Ty miszczuniu nie potrafisz tego, nie ja. Ty masz to w d..., to ja mam w d... to, że tu w ogóle wszedłeś, masz problem nie wiadomo skąd i do tego się czepiasz. Naucz się miszczuniu pokory właśnie i czytania ze zrozumieniem. Powtórzę, inni jakoś doczytali, mniemam że zrozumieli w czym jest problem i nie czepiali się w przeciwieństwie do Ciebie.

 

Pytanie ostatnie do Ciebie.

 

Wyobraź sobie taką sytuację: idziesz sobie do kogoś w gości, siedzicie sobie, rozmawiacie itd a tu nagle gaśnie żarówka, JEDNA z TRZECH które się paliły. Czy będziesz się upierał przy tym, że to na pewno, na bank, na 100% bezpiecznik i tak trzeba go wymienić mimo, że palą się dwie pozostałe żarówki, czy raczej zasugerujesz wymianę tylko tej jednej żarówki? Skoro tylko jednej żarówki, to proszę nie wmawiaj mi swoich teorii skoro problem nie dotyczy Duala (bezpiecznika) a dotyczy tylko pojedynczych slotów (żarówka).

 

Mówiłem temat jest do zamknięcia i proszę go zamknąć.

Odnośnik do komentarza

bpm -zestaw sobie te dwa zdania, twoje:

to proszę nie wmawiaj mi swoich teorii skoro problem nie dotyczy Duala
i moje:
ja mam w d... twój tryb single czy dual
plus to:
Samo podjęcie tematu dual'a napisałem tylko dlatego żeby uściślić błąd numeracji slotów. Teraz jarzysz?
potrafisz wysnuć poprawne wnioski kto i czego się czepił? Jeśli napiszesz mi, że ja się czepiam duala, a nie sugestii w rozbieżnościach w oznaczeniach slotów to znaczy, że dyskusja z tobą jest całkowicie pozbawiona sensu.

Tyle.

Odnośnik do komentarza

Twierdzisz, że są rozbieżności w oznaczeniu slotów. Więc udowodnij mi gdzie je źle oznaczyłem (oprócz tego jednego przypadku gdzie pomyliłem tylko i wyłącznie stronę), bo ja jakoś tego nie zauważam. Jeśli mi udowodnisz, że źle oznaczyłem NIE DZIAŁAJĄCE sloty, wtedy przyznam Ci rację. Chyba, że znowu mi napiszesz, że masz w d... te co działają czy te co nie działają, a to już inna sprawa. Napiszę jeszcze raz, proszę wskaż gdzie źle oznaczyłem "walnięte" sloty. TYLE

 

Aha no i nie odpowiedziałeś mi na zadane wcześniej pytanie, ale nie to żebym się czepiał...

Odnośnik do komentarza

Huh to może jeżeli jeszcze się da to zrobisz zdjęcia w jakich ustawieniach działa a w jakich nie (zresztą dlatego się pytałem czy oznaczenia z płyty się zgadzają z tymi z instrukcji bo już tak miałem że było inaczej) Powiedz też czy może testowałeś jak komputer chodzi kiedy pamięci były w slotach 1 i 3 (w kolorach niebieskim i białym tak?)

Odnośnik do komentarza

A mnie się wydaje, że jakby obsadzić 4 sloty pamięci, to by dobrze działało.

Miałem kiedyś taką sytuację z płytą gigabyte, gdzie były dwa sloty PCI-E 16x. I licząc od lewej do prawej [str z cpu], na 2 karta grafiki nie chodziła a na pierwszym działała. Facet w sklepie mi powiedział, że prawidłowo, bo 2 karty by działały... Ale jak wygięte mocowania, to może ktoś już coś kombinował przy tej płycie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję wszystkim za pomoc, płytę wymienili na nową, powód: powyginane piny w gnieździe procesora (od nowości zaznaczam). Komp śmiga tylko te obroty wentylatora karty (założyłem nowy temat). Niepotrzebne zatem były te nerwy i udowadnianie sobie racji, za co serdecznie przepraszam jeśli uraziłem. Ten temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...