Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


Tivan

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, mam mega problem z moim Pc otóż wczoraj na wieczór wszystko śmigało, a dziś z rana po uruchomieniu Pc zaczęło się coś dziać z grafiką. Wyskoczył błąd, że sterowniki są złe i przez to grafika nie działa (nie wiem jak przez noc, wyłączony komputer zmienił sterowniki ale...) więc usunąłem stare sterowniki i zainstalowałem od nowa kiedy zakończyła się instalacja standardowo chciało zrobić restart. Po restarcie przed pojawieniem się Zapraszamy wyskoczył jakiś błąd, że problem z dyskiem ; / nie zdążyłem go dokładnie przeczytać ponieważ pokazywało się to przez sekundę i od razu restart i tak w kółko. Na dysku mam ważne programy i zapisy z programów.

 

Próbowałem z tym poradnikiem https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/ poleconym przez picasso

 

Lecz to nie pomogło, nie udało się nic odzyskać :( a przy próbie wgrania Windows'a XP jako świeżej kopii, nie udaje się :( gdy chcę usunąć obojętnie jaką partycję to wyskakuje, że operacja się nie powiodła przy czym cofa mnie do wyboru Partycji i wszystkie znikają. Pisze tylko <Instalator nie może uzyskać dostępu do tego dysku> A później już są jakieś informacje o problemie

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xF74139A8, 0xF6F7075C, 0x00000000)

*** setupdd.sys - Adres F74139A8 base at F73EC000, DateStamp 41107c8f

 

Ktoś wie co z tym zrobić? czy jedyna opcja to przez okno wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem z tym poradnikiem http://www.fixitpc.p...jacych-windows/ poleconym przez picasso

 

Lecz to nie pomogło, nie udało się nic odzyskać

 

Ale opisz co to znaczy "nie udało się nic odzyskać". Podana przeze mnie na PW płyta OTLPE jest bardzo prosta: boot z płyty > klik w My computer > wszystkie dane kopiujesz. Tak więc pytam: co się działo z poziomu płyty OTLPE? Nie było przypadkiem czegoś podobnego jak podczas prób wgrania XP (?):

 

 

a przy próbie wgrania Windows'a XP jako świeżej kopii, nie udaje się :( gdy chcę usunąć obojętnie jaką partycję to wyskakuje, że operacja się nie powiodła przy czym cofa mnie do wyboru Partycji i wszystkie znikają. Pisze tylko A później już są jakieś informacje o problemie

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xF74139A8, 0xF6F7075C, 0x00000000)

*** setupdd.sys - Adres F74139A8 base at F73EC000, DateStamp 41107c8f

A czy to przypadkiem nie dysk SATA? Jeśli SATA, instalator CD XP nie przejdzie, bo nie ma sterowników. Ten przypadek rozwiązuje się na jeden z tych sposobów:

- w BIOS przełączyć tryb pracy kontrolera dysku z SATA/AHCI na IDE.

- zrobić nową CD XP ze zintegrowanymi sterownikami SATA (automat do takich akcji to np. nLite)

- F6 podczas instalacji i podać sterowniki SATA na pendrive (o ile pendrive zostanie wykryty)

 

Ponadto: dopóki danych nie skopiujesz z tego dysku nie rób żadnej instalacji XP, bo możesz nieopatrznie wszystko nadpisać.

 

.

Odnośnik do komentarza

zaraz przetestuje ten programik, jak się okazało to Windows xp czy 7 instaluje się do końca po czym następuje normalnie uruchomienie ponowne i już lipa bo nie włącza się, pokazuje się czarny ekran ;/ Chyba dysk padł na stałe ;((

 

 

 

A tak odchodząc od tematu to skąd mogę wziąć Vista Home Premium na mojego drugiego lapka? ponieważ mam key do niego ;)

Odnośnik do komentarza

Jak wyżej poproszono przedstaw skan + S.M.A.R.T. z MHDD (jeśli zdołasz) - najlepiej fotki, tylko nie ucięte... Podaj też producenta i model zasilacza (może być fotka jego tabliczki znamionowej). Przydałoby się też info odnośnie płyty głównej.

 

A tak odchodząc od tematu to skąd mogę wziąć Vista Home Premium na mojego drugiego lapka? ponieważ mam key do niego ;)

IMHO Product Key do niczego Cię nie uprawnia. Jeśli masz dowód zakupu możesz spróbować negocjować ze sprzedawcą - może udostępnią Ci kopię nośnika. Albo zrób sobie kopię nośnika od znajomych (byle tylko wersja się zgadzała) i wykorzystaj swój PK. Odradzałbym pobieranie modowanych wersji systemu.

Odnośnik do komentarza

A dokładniej co robiłeś i jakie opcje miałeś włączone? Z tego co pamiętam to tego typu komunikaty wywalało przy próbach zerowania (rzadziej remapowania) dysku sprawnego inaczej. Tyle, że nikt nie prosił Cię o zerowanie/remapowanie. Odpuść sobie tymczasowo skan, pokaż S.M.A.R.T. o ile to możliwe. Alternatywnie wg opracowania Sevarda = https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__p__844#entry844

 

BTW

Wsparcie dla Everest Home zakończyło się w 2005 r. Są inne programy, którymi można zrobić log sprzętowy = https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

I jeszcze garść informacji odnośnie zasilaczy = https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Odnośnik do komentarza

MHDD robiłem według instrukcji ;/ komputera nie odpalę ponieważ dochodzi do pokazania się loga Windows XP po czym czarny ekran ;/ ogółem mogę wyzerować dysk całkowicie bo i tak już nic na nim nie ma ;/ pokombinuje z MHDD jeszcze może coś się uda zrobić.

Zdjęcie zrobione pod czas programu bo na koniec wyskakuje to co powyżej.

post-2-0-04757600-1316798759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

3oo tak mój dysk jest tym dyskiem z wadliwym firmware ;/ jest to Seagate ST3500320AS. Nie wiem czy udało by się teraz nagrać jakieś sterowniki do tego modelu i je od nowa zainstalować bo według poradnika wyżej jest to tylko aktualizacja, a mój dysk już padł :( Czy jest w ogóle coś takiego możliwe ?

Sorrka, że pisze po takim czasie lecz wyjechałem i dopiero teraz wróciłem.

Odnośnik do komentarza

Model dysku widać na screenie z MHDD, natomiast nie wiadomo jaką ma wersję firmware, więc nie wiadomo czy podpada pod omawiany przypadek. A problem ten jest znany od, zdaje się, 2009 r. Poza tym, nie jestem pewien czy takie objawy jakie ma/miał Twój dysk do tego się kwalifikują. S.M.A.R.T. nie wykazywał podobno żadnych nieprawidłowości. Jeden z punktów odniesienia:

Dyski miały tymczasowo przerywać pracę lub nie działać całkowicie. Do napotykanych przez użytkowników problemów należą m.in. wstrzymywanie pracy urządzenia na ok. 30 sekund w trakcie przesyłania strumienia wideo lub zapisu/odczytu danych z niską szybkością.

Zakładając, że dysk podpada pod "problem", to jeśli nie widać go aktualnie w BIOS-ie nic z tym nie zrobisz. Seagate swego czasu oferował ponoć w pakiecie darmowe wgranie firmware'u lub wymianę dysku oraz darmowe odzyskiwanie danych z dysków, które padły. Zaś gwarancja na dyski Seagate jest zazwyczaj 3-letnia...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...