Skocz do zawartości

Wolny system, od dłuższego czasu wyłączone aktualizacje antywirusa


atasuke

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od koleżanki lapka o takich parametrach:

Laptop Asus ALTEC LANSING HDD:320 GB, 2GB RAM,Windows7 Premium

Pisze akurat w tym dziale ponieważ na tym laptopie zauważyłem nie działający pewnie od dłuszego czasu antywirus (brak aktywacji )

W dodatku laptop oraz internet działa bardzo wolno.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

System 64 bitowy

otl:

http://www.wklej.org/id/566953/

EXTRAS:

http://www.wklej.org/id/566954/

Loga z gmer nie dałem ponieważ system jest 64 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu nie widać żadnych śladów infekcji. Jeszcze sprawdź co powie Kaspersky TDSSKiller, a jeśli nic, to koncepcja raczej upada.

 

 

Pisze akurat w tym dziale ponieważ na tym laptopie zauważyłem nie działający pewnie od dłuszego czasu antywirus (brak aktywacji )

 

Co to za wersja Trend Micro Internet Security, czy to aby nie była jakaś integracja OEM? "Brak aktywacji" = czy to coś w tym rodzaju: KLIK? Jeśli w tym systemie gości licencjonowana pełna wersja a nie jakiś trial integrowany z systemem przez producenta, którego po prostu nie aktywowano: kierunek na support TrendMicro.

 

 

W dodatku laptop oraz internet działa bardzo wolno.

 

Równie dobrze to Trend Micro Internet Security może być przyczyną.

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

System w ogóle nie aktualizowany, brak SP1 i IE9. Czy z aktualizacjami są tu jakieś problemy (i ponownie: Trend Micro może być blokadą)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Koncepcja infekcji upadła TDSS KILLER nic nie znalazł

dlatego prosze by przenieść temat do działu Windows.

Biorę sie za aktualizacje ,oraz Antyvira.

Wrazie problemów z aktualizacjami napisze co jest nie tak.

 

Antvirus to jakaś wersja OEM TRIAL pewnie od nowości tego lapka nie zmieniana.

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego się tak długo uruchmia pewnie przez jakieś aplikacje które się uruchamiają podczas startu systemu.

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie jeszcze dlaczego się tak długo uruchmia pewnie przez jakieś aplikacje które się uruchamiają podczas startu systemu.

 

Jak mówiłam: dla mnie najbardziej podejrzany jest Trend Micro jako taki.

 

 

Antvirus to jakaś wersja OEM TRIAL pewnie od nowości tego lapka nie zmieniana.

 

Skoro to wygląda na integrację wymuszoną przez producenta, to bym się go na próbę całkowicie pozbyła dla stwierdzenia czy jest przyczyną ślimaczenia systemu. A także po to, by przygotować grunt do aktualizacji systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Skoro to wygląda na integrację wymuszoną przez producenta, to bym się go na próbę całkowicie pozbyła dla stwierdzenia czy jest przyczyną ślimaczenia systemu. A także po to, by przygotować grunt do aktualizacji systemu.

Zdecydowanie poprawa nawet bym powiedział bardzo.

 

Ale pojawił się błąd przy instalowaniu aktualizacji nr błędu : Kod 80280008 , chodzi o jakąś usługę live ,pisze żeby ją odinstalować ale nie wiem jak .

Mam jeszcze problem nie wiem jakiego dobrego antywirusa użyć na wersje 64 bitową.

Odnośnik do komentarza
Ale pojawił się błąd przy instalowaniu aktualizacji nr błędu : Kod 80280008 , chodzi o jakąś usługę live ,pisze żeby ją odinstalować ale nie wiem jak .

 

Kod 80280008 wygląda na niezgodność wersji. A co to jest "Live" = chodzi o Podstawowe programy Windows Live / Windows Live Essentials widoczne na liście zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{95F7B3C3-3D4C-471B-982A-76DB26E0EA2B}" = Bezpieczeństwo rodzinne usługi Windows Live

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{0B63BF75-9F0A-4E93-A69D-BDCC6A26C4B1}" = Podstawowe programy Windows Live

"{205C6BDD-7B73-42DE-8505-9A093F35A238}" = Narzędzie do przekazywania usługi Windows Live

"{2A5FBE73-76DA-4A31-BD86-1B0E01DC33F8}" = Windows Live Messenger

"{40CC0CC6-C1BA-476D-98CF-5430DA439B4F}" = Galeria fotografii usługi Windows Live

"{4A5943DD-F562-48C0-BC11-7F0442B0CBF7}" = Windows Live Toolbar

"{C3335EFB-008F-44DB-A87A-9EC8EE53D045}" = Windows Live Sync

"{DB4690C5-9015-401D-A96C-A49909B7C372}" = Poczta usługi Windows Live

"{DD49053A-0140-44EF-AE75-C4BC1FDB8286}" = Windows Live Writer

"{F69E83CF-B440-43F8-89E6-6EA80712109B}" = Windows Live Communications Platform

"WinLiveSuite_Wave3" = Podstawowe programy Windows Live

Rozpocznij od banału: odinstaluj wszystko co związane z tym pakietem KLIK, a następnie pakiet nadpisz z najnowszego instalatora KLIK.

 

 

Mam jeszcze problem nie wiem jakiego dobrego antywirusa użyć na wersje 64 bitową.

 

W sumie chyba wszystkie wiodące marki mają już kompatybilność z x64. Darmowe / komercyjne?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ściągnąłem avasta no ale jest problem ładnie się instalował ale gdy przyszedł czas by się samoczynnie uruchomił nastąpił nieoczekiwany Blue Screen.

Nie wiem czy jest to spowodowane przez avasta ale gdy wszedłem do dodaj usuń programy avasta tam nie było.

 

Na wszelki wypadek zastosuj Avast Uninstall Utility.

Edytowane przez picasso
13.08.2011 - brak dodatkowych komentarzy, temat uznaję za zamknięty. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...