Skocz do zawartości

Zawieszenia systemu


macius696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, wiesza mi sie komputer najczesciej w grach lub filmach, natomiast dzwiek chodzi i dopiero po jakims czasie wiesza sie całkowicie. Oddałem kompututer do serwisu nic nie wykryli przeskanowali wyczyscili z wirusów i chodził przez 2 dni po czym znowu zaczeło sie dziac to samo. Nie mam pojecia o co chodzi przeskanowałem komputers chyba z 4 antywirusami na zmiane nic nie wykrylo po zainstalowaniu programu malwarebytes co kilka minut wywala komunikat ze zostało zablokowane połaczenie wychodzące lub przychodzące sprawdziłem kilka ip bo to sie wyświetla i okazuje sie ze kilka bylo z Bośni :/ czy są jakies programy cokolwiek co mogłoby mi pomóc bez formatowania wszystkich dysków? Skanowane było programami avastem, kasperskim, i skanermai online + tym malwarebytes. Dostalem informacje na innym forum abym zrobil logi z otl-a niestety nie potrafie ich odczytac czy mozecie mi pomoc.

 

http://wklej.org/id/564805/ - otl log

http://wklej.org/id/564807/ - olt extras

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Póki co, ja tu nie widzę żadnych śladów infekcji. Do wykonania będą tylko drobnostki, które nie powinny mieć związku z problemem, tzn. usunięcie adware-wtrętów:

 

1. Przejdź do Dodaj / Usuń i odinstaluj śmieci Conduit Engine, DAEMON Tools Toolbar i BitTorrentBar Toolbar.

 

2. Skasuj z dysku ten folder i plik:

 

[2011-07-20 23:12:06 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\erer\Dane aplikacji\PriceGong

[2011-07-04 20:46:11 | 000,005,115 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\mtbjfghn.xbe

3. Dostarcz log z AD-Remover oraz:

 

 

Dostalem informacje na innym forum abym zrobil logi z otl-a niestety nie potrafie ich odczytac czy mozecie mi pomoc.

 

A tu zasady mówią o dwóch logach, obowiązkowy jest log pod kątem rootkitów GMER. Przed uruchomieniem GMER jest niezbędnym zdjęcie działalności sterownika emulacji napędów wirtualnych KLIK:

 

DRV - [2011-04-11 11:29:27 | 000,717,296 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

Jeśli w GMER nic nie będzie, to raczej koncepcja infekcji umiera:

 

 

Skanowane było programami avastem, kasperskim, i skanermai online + tym malwarebytes.

 

.... tym bardziej, że skany liczne i opinia ta sama.

 

 

Mam taki problem, wiesza mi sie komputer najczesciej w grach lub filmach, natomiast dzwiek chodzi i dopiero po jakims czasie wiesza sie całkowicie. Oddałem kompututer do serwisu nic nie wykryli przeskanowali wyczyscili z wirusów i chodził przez 2 dni po czym znowu zaczeło sie dziac to samo.

 

Opisywane objawy są bardzo ogólne (podpiąć można pod to całą gamę od software do hardware), a co za "wirusy" usuwali w serwisie niewiadome i ja w to wiary nie pokładam bez namacalnych dowodów. Czy sprawdzałeś czy to aby nie Avast powoduje wieszanie?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To nie jest log z GMER tylko z RootRepeal. Forma raportu sugeruje, że nie zostało wdrożone ogłoszenie o emulatorach napędów (czynności ofensywnego sterownika SPTD), co jest przyczyną także dla niemożności uruchomienia GMER. RootRepeal to jednak nie za bardzo aktualizowany program. Dostarcz na wszelki wypadek raport z Kaspersky TDSSKiller. Jeśli w nim nic nie zostanie wykryte, definitywnie odrzucam teorie infekcji.

 

By zamknąć podrzędną tu kwestię sprzątania po adware: uruchom AD-Remover w trybie usuwania, by wykończył co znalazł. Po jego użyciu zostanie malutki wpis rejestru do ręcznego usuniecia, Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser

 

Skasuj z prawokliku numerek {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17}

 

 

powiedz mi moga to byc błedy na dysku czy tez moglo czepic sie sprzetu?? Jesli sie nic nie znajdzie czy kupienie nowego dysku powinno wszystko unormalizowac?

 

Przypomnę Twoje słowa:

 

 

Oddałem kompututer do serwisu nic nie wykryli

 

Komputer był w serwisie. No to panowie w serwisie chyba umieją dostatecznie dużo, by wykluczyć dysk, w przeciwnym wypadku użycie słowa "serwis" byłoby mocnym nadużyciem z Twojej strony. Co za diagnostykę sprzętową prowadzono?

 

 

Zacznij od najprostszych rzeczy, jakie zawsze się przeprowadza diagnozując wolny system: redukcja procesów, zaczynając od kompletnej deinstalacji Avast oraz wyłączenia BitTorrent z Autostartu. Po przeprowadzeniu tych czynności zresetuj system i sprawdzaj jak się czuje system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kaspersky - mam nadzieję, że nie pomyliłeś narzędzi i zastosowałeś Kaspersky TDSSKiller a nie Kaspersky Virus Removal Tool. W logu z GMER nie widać śladów infekcji. Czyli na teraz wykonaj ten test, o którym mówiłam:

 

Zacznij od najprostszych rzeczy, jakie zawsze się przeprowadza diagnozując wolny system: redukcja procesów, zaczynając od kompletnej deinstalacji Avast oraz wyłączenia BitTorrent z Autostartu. Po przeprowadzeniu tych czynności zresetuj system i sprawdzaj jak się czuje system.
Odnośnik do komentarza

Nie odpowiadziałeś na pytanie:

 

 

Co za diagnostykę sprzętową prowadzono?

 

Ponawiam: co tak naprawdę sprawdzano w serwisie?

 

 

Mam taki problem, wiesza mi sie komputer najczesciej w grach lub filmach, natomiast dzwiek chodzi i dopiero po jakims czasie wiesza sie całkowicie.

 

+

 

Przypomnialo mi sie ze jak sie pokazywał niebieski ekranik to wyskakiwał bład pliku nv4_disp.dll. Probowalem odinstalowywac sterowniki itp to co radza w internecie ale tez nic nie dzialalo

 

O niebieskich ekranach śmierci nic tu nie było wspominane. Mętnie opisane, toteż pytam: czy te niebieskie ekrany nadal występują? Skoro tu się pojawiał BSOD sterownika graficznego, temat zmienia postać. Przenoszę do działu sprzętowego. Proszę podać dokładne dane wymagane przez dział: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak teraz to czytam i zacząłem w sumie od konca wszystko.

Po pojawieniu sie tego błedu kilkukrotnie formatowałem dysk ale niestety problem sie pojawiał, po wymianie karty graficznej ( pozyczonej ) problem ustał. Moje obawy przed kupnem nowej karty graficznej jest taki czy to napewno karta graficzna czy jakies inny podzespoł siada, na diagnozie powiedzieli ze karta i sprzet ogolnie jest sprawny. Wiec i to zburzylo moja koncepcje na zepsuta karte graficzna.

Odnośnik do komentarza

Ściągnij bok obudowy i organoleptycznie sprawdź jak wyglądają temperatury tych trzech na poniższym obrazku zaznaczonych miejsc. Najlepiej po jakimś czasie od włączenia kompa (powiedzmy po godzinie). Jeśli nie zdołasz długo utrzymać na którymś z nich palca (a szczególnie na tym na samej górze po prawej) to nie jest dobrze.

 

 

W biosie pamięciom ręcznie ustaw zasilanie na 1.65V (na razie gdyż generalnie powinno być 1.7V ) timingi takie jak ustawi automat.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...