Skocz do zawartości

Poszukiwanie AV dla "gracza"


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie zgadzam się z kolegami, że takie AV jak Avira, Panda Cloud, czy Vipre są zbyt lekkie. Avira była lekka do wersji 9. Łatwo to zauważyć na słabszych komputerach.

Zdecydowanie najlżejszy jest Immunet Free Antivirus (bez ClamAV) posiadający tryb Gaming Mode.

 

Najbezpieczniej uruchomić grę (po wcześniejszym jej skonfigurowaniu) w piaskownicy Sandboxie lub wirtualizerze dysków Shadow Defender, ewentualnie jeżeli to będzie możliwe jako "niezaufane" w HIPS-ie z piaskownicą: DefenseWall, GeSWall.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu nikt nie swpomnial o Avaście :) Jest równie lekki, a może nawet lżejszy niż inne...ale Panda CA jest też fajnym i skutecznym softem. Mam tylko jedno pytanie...mówisz o antywirusie, a co z resztą, bo sam AV nie jest skutecznym zabezpieczeniem zwłaszcza, jak ktoś gra w sieci.

Omkar wspomniał o Shadow Defender...to świetny program, ale płatny...może inny darmowy? Myślę o darmowym Returnilu (RSS 2011), który ma podstawowy moduł AV no i przede wszystkim możliwść wirtualizacji dysku systemowego. Parametry Kompa są OK żeby go obsłużyć, bo słabszą maszyne potrafi nieco przymulić.

Odnośnik do komentarza

Vipre u mnie sprawuje się naprawdę bez zarzutu. Parametry Pc-ta mam gorsze od kolegi Wojtka i nie zauważyłem spowolnień komputera. Nie szarpie prockiem nawet w czasie wykonywania wielu rzeczy na raz. W spoczynku bierze lekko ponad 20 mb ramu czyli bardzo mało. Spowolnień przy starcie systemu czy zamykania nie występują . Przy skanie da się wykonywać inne czynności dodatkowo, nie "zamraża" komputera. Jeśli ma się porządek w systemie, nic nie namieszane , brak pozostałości w systemie innych zainstalowanych antywirusów , konfliktów z oprogramowaniem, przymulenia nie powinien doświadczyć przy używaniu Vipre Wojtas.

 

BTW. Vipre ogólnie wśród userów postrzegane jest za lekki produkt .

 

@omkar

 

Nie tak dawno temu antywirusy zmieniałeś co parę dni i się nie dziwię jak czasami dany program obsmarujesz,że zamula, gdy się ma gnój w systemie to się nie dziwię . Kilkanaście oprogramowań antywirusowych zainstalowanych w krótkim odstępie czasu w celu znalezieniu optymalnego cfg. I Cclenearem, którego używasz od zalania dziejów zapewniam Cię nie usuniesz wszystkim śmieci i następnego AV instalowałeś będąc w przekonaniu ,że jest czysto a tak nie było. Później zwalasz na program ,że przymula jak masz śmietnik w systemie . Ja używam parę programów do czyszczenia kompa, nawet deinstalatorów programów od producenta i nawet one w 100% nie usunęły pozostałości po starym oprogramowaniu . W logach dla picassso wyszło w trakcie gdy miałem problem z Kasperskym ;)

Odnośnik do komentarza

 

@omkar

 

Nie tak dawno temu antywirusy zmieniałeś co parę dni i się nie dziwię jak czasami dany program obsmarujesz,że zamula, gdy się ma gnój w systemie to się nie dziwię . Kilkanaście oprogramowań antywirusowych zainstalowanych w krótkim odstępie czasu w celu znalezieniu optymalnego cfg. I Cclenearem, którego używasz od zalania dziejów zapewniam Cię nie usuniesz wszystkim śmieci i następnego AV instalowałeś będąc w przekonaniu ,że jest czysto a tak nie było. Później zwalasz na program ,że przymula jak masz śmietnik w systemie . Ja używam parę programów do czyszczenia kompa, nawet deinstalatorów programów od producenta i nawet one w 100% nie usunęły pozostałości po starym oprogramowaniu . W logach dla picassso wyszło w trakcie gdy miałem problem z Kasperskym ;)

 

Antywirusów nie używam w ogóle od bardzo dawna, a system mam w idealnym stanie. Sporadycznie coś testuję i bazuję od prawie roku na DefenseWall Personal Firewall + na żądanie: Shadow Defender, CCleaner, Emsisoft Emergency Kit i Malwarebytes Anti-Malware.

Vipre testowałem z ciekawości jakiś czas temu i niestety ale na starym blaszaku Athlon 2.2+ (1.8GHz) + 1 GB RAM wcale nie jest lekki.

Odnośnik do komentarza

Jura nie bzdurkaj,że : "nie używasz antyvirusów od dawna" bo ostatnio widziałem w Twojej sygnaturce Immuneta :blink: ale mądrze prawisz : Immunet jest leciutki,podobnie jak Avast....ze swojej strony polecam ulubiony :lol: AV z konkurencyjnego forum czyli Nortona...nic nie obciąża kompa + ma Tryb cichy który automatycznie włącza się przy korzystaniu z aplikacji pełnoekranowych np.gier

Odnośnik do komentarza

Jura nie bzdurkaj,że : "nie używasz antyvirusów od dawna" bo ostatnio widziałem w Twojej sygnaturce Immuneta :blink: ale mądrze prawisz : Immunet jest leciutki,podobnie jak Avast....ze swojej strony polecam ulubiony :lol: AV z konkurencyjnego forum czyli Nortona...nic nie obciąża kompa + ma Tryb cichy który automatycznie włącza się przy korzystaniu z aplikacji pełnoekranowych np.gier

 

Testowałem Meir przez chwile kilka AV pod względem lekkości ale ich nie używam. Zdecydowanie najlżejszym antywirusem w codziennym użytkowaniu jest Immunet FREE bez ClamAV, ale Avast od wersji 6 już nie. Norton jest lekki, lecz na słabszych komputerach odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...