Skocz do zawartości

Problem z qooqlle i migotaniem niekontrolowanym ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

Od 09.07.2011 mam problem z qooqle, komp sie resetuje, ekran miga. Proszę o pomoc.

Posiadam 64 bitową wersje systemu Windows 7. wybaczcie jestem tutaj nowy i pierwszy raz wchodze na takie forum jak możecie nie denerwujcie się za to i prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

 

Oto moje logi;) wybaczcie że troszeczkę się motam, ale jestem 1 raz na takim forum...

 

Bardzo prosiłbym o pomoc.

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Oto moje logi;) wybaczcie że troszeczkę się motam, ale jestem 1 raz na takim forum...

 

To Cię nie zwalnia z obowiązku przeczytania zasad działu. Tam m.in. możesz przeczytać co ja sądzę o tzw. "podbijaniu tematów" i jakie to irytujące jest dla pomagających. Tworzenie nowego posta o treści "Bardzo prosiłbym o pomoc" i to jeszcze 9 minut po stworzeniu pierwszego posta (sic!) w niczym Ci nie pomoże. Jeśli nas nie ma lub jesteśmy zajęci czymś innym, jest oczywistym, że nie wymusisz odpowiedzi. Odpowiedź jest wtedy, gdy jesteśmy zdolni ją stworzyć. Tyle wstępu.

 

 


Przechodząc do meritum: będzie usuwana infekcja Qooqlle, śmieci GG10 (masowa liczba plików o schemacie nazwy C:\Users\Michał\AppData\Local\Temp*.html) i drobne szczątkowe wpisy oraz czyszczone lokalizacje tymczasowe. Niestety czyszczenie śmieci GG jest nietrwałe, wystarczy uruchomić Gadu i zacznie się na nowo ...

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Michał\AppData\Local\Codecs.exe
C:\Users\Michał\AppData\Local\jushed.exe
C:\Users\Michał\AppData\Local\nircmd.exe
C:\Users\Michał\AppData\Local\operaprefs.ini
C:\ProgramData\jushed.exe
C:\ProgramData\nircmd.exe
C:\ProgramData\timerxfile
C:\ProgramData\datesavefile
C:\ProgramData\varsavefile
C:\ProgramData\operaprefs.ini
C:\Users\Michał\AppData\Local\Temp*.html
 
:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [jushed] C:\ProgramData\jushed.exe (                                                                               )
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System będzie restartował. Po restarcie powinien się otworzyć log z wynikami usuwania, a jeśli to nie nastąpi automatycznie, raportu szukaj w katalogu C:\_OTL.

 

2. Wygeneruj do oceny nowy log OTL opcją Skanuj (ale Extras już nie potrzebuję). Dołącz też log z wynikami usuwania pozyskany w punkcie 1, przy czym w Zalącznikach forum dopuszczam tylko rozszerzenie *.TXT a ten raport to *.LOG i należy zmienić nazwę, by się dołączył.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

makumbaspo

 

nie zobaczyłem jak się kasuje post pod spodem

 

Kasowanie postów to rola dla moderatora, użytkownik nie może kasować własnych postów.

 

 

teraz czekam na werdykt

 

Infekcja została pomyślnie usunięta, skrypt przetworzył wszystko. Do wykonania kroki zamykające:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, co zlikwiduje kwarantannę z Qooqlle oraz program OTL z dysku. Funkcja wymaga restartu.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

3. Aktualizacje oprogramowania:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216017FF}" = Java™ 6 Update 17

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A93000000001}" = Adobe Reader 9.3 - Polish

"{D103C4BA-F905-437A-8049-DB24763BBE36}" = Skype™ 4.2

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 4.1.4 (Full)

"Mozilla Firefox (3.6.18)" = Mozilla Firefox (3.6.18)

- Zainstaluj SP1+IE9 dla Windows. Zaktualizuj Firefox, Java (wersja 32-bit), Adobe Flash Player (wersje dla IE i Firefox), Adobe Shockwave Player i Adobe Reader: INSTRUKCJE.

- Sugeruję także wymianę Gadu-Gadu 10 (nawiasem: już zaczęło śmiecić, co widzę w logach) lżejszym programem. Dla systemu 64-bit proponuję WTW (ma natywną wersję 64-bit w przeciwieństwie do oryginału), ma bardzo dobrą obsługę gadu. Program opisany w temacie Darmowe komunikatory.

 

 

 

widex

 

Jest zabronione dopisywanie się do cudzych tematów. Post wydzielony w osobny temat: KLIK. Dostarcz o co proszę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem zniknął, ale jesteś tu zbyt szybko jak na zadane instrukcje aktualizacyjne. Instrukcje aktualizacji oprogramowania są podawane nie bez powodu (łatanie luk) i należy je sumiennie wykonać. Liczę na to, że opowiesz mi w następnym poście, iż wszystkie zadania wykonane.

Edytowane przez picasso
12.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...