Skocz do zawartości

Wybór laptopa


matix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem znajomym Dawida , polecił mi owe forum , zapewniając ze pomożecie mi w podjęciu decyzji.

 

 

 

Nie tracąc czasu , poszukuje laptopa, potrzebuję go przede wszystkim do :

 

-internetu

-filmów

-pracy z pakietem office (często ze względu na to, że jestem uczniem)

-weekendowego grania

-matryca od 15,6 w górę i naturalnie najlepsza z możliwych

 

Przedział cenowy do 2800, to nienaruszalna granica

 

Laptop będzie eksploatowany przez dłuższy czas, z pewnością ponad 3 lub więcej lat dlatego zależy mi aby jego obecne możliwości starczyły na taki okres użytkowania i zapewniły komfort w przeprowadzanych na nim czynnościach. Cenię sobie jakość wykonania, bezawaryjność i płynność działania.

 

 

 

Posiadam swoje typy:

 

-Dell XPS L501

-Samsung QX511

 

Mam wrodzony szacunek do firmy dell, i ten laptop jest moim faworytem , jednak spotkałem się z sporą ilością negatywnych opinii nt chłodzenia , portów usb , wifi i innych cudów. Jednym słowem laptop który posiada wady, to mnie odstrasza.

 

Samsung wygląda obiecująco i nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami na jego temat , jednak posiada on słabsze parametry.

 

 

 

Jaki jest wasz stosunek do w/w modeli oraz jakie możecie mi polecić , drążę temat wyboru laptopa już dłuższy czasz i chcę podjąć decyzję.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja bym celowal w cos takiego. http://www.arest.pl/produkt/24686/ASUS-K73SV-TY058V/

Tutaj miesci sie w cenie http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-k73sv-ty058v-w7hp.bhtml#opis

 

W twoich wymaganiach zagadka jest

weekendowego grania

 

Reszta oczekiwan zostanie spelniona przez prawie wszystkie laptopy nawet duzo tansze.

 

Mam wrodzony szacunek do firmy dell, i ten laptop jest moim faworytem
to brzmi ciekawie, ale z calym szacunkiem firma taka sama jak inne. Mam monitor DELL-a i bardzo sobie chwale, ale laptopa nie kupilbym nigdy. Zadna firma nie produkuje komputerow. Wszyscy je skladaja z podzespolow. Maja lepsze i gorsze modele. Przeszukalem teraz wiele stron, tabel i porownan - glowa boli. Nie dostaniesz 100% zadowalajacej opini.

Jesli potrzebujesz:

- dlugiej pracy na bateri to szukaj przede wszystkim energooszczednych procesorow - to te 17 watowe z dwoma rdzeniami http://www.intel.com/en_UK/products/processor/corei5/mobile/index.htm#specifications

http://www.intel.com/en_UK/products/processor/corei3/mobile/index.htm#specifications oraz 25 watowe http://www.intel.com/en_UK/products/processor/corei7/mobile/index.htm#specifications

-

-matryca od 15,6 w górę i naturalnie najlepsza z możliwych
no to bedzie bardzo drogo. Teraz prawie kazda matryca z LED jest przyjazna dla oczu, ale rozdzielczosc kosztuje w dalszym ciagu

-

Cenię sobie jakość wykonania, bezawaryjność i płynność działania.

to cenimy sobie wszyscy - troche zalezy od warunkow uzytkowania

- no i to weekendowe granie - masz tu zestawienie procesorow grafiki http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

sprawdz pozycje karty z twoich typow

Sprawa jest jak widzisz prosta, a zarazem pracochlonna jak chol....a zeby dobrac wszystkie parametry w piec minut.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź

 

Rozwiązując zagadkę weekendowego grania. Jetem fanem serii NFS, obecny komputer nie pozwala mi cieszyć się nawet NFS U2. Chciałbym pograć we wszystkie tytuły.

 

Karta graficzna pokroju GeForce GT540M, która występuje w proponowanym asusie, spełnia moje oczekiwania, podobnie GeForce GT 420M, nVidia GT525M z modeli proponowanych przez mnie.

 

 

Z porównania które zaproponowałeś są to karty średniej klasy , sądzę ze lepsze/średnie karty z tej półki są mi pisane.

 

Z laptopa będę korzystał głownie w domowym zaciszu choć przewiduję wycieczki. Aluminiowa obudowa budzi we mnie zaufanie, stąd moja przychylność do wspomnianych modeli, jednak nie jest to priorytet, raczej mile widziany bonus. Sztywna obudowa lepiej chroni matrycę.

 

Bateria , przewiduję minimalny czas działania ~2,5 godziny.

 

Wracając do matrycy, standardowa rozdzielczość nie odstrasza mnie, jednak zależy mi na jasności oraz kątach widzenia w pionie (obcowałem z laptopem brata i bardzo irytowały mnie odkształcenia wywołane małym przechyleniem, to w górę to w dół) poziom nie jest dramatycznie istotny, lecz zawsze jest brany pod uwagę.

 

 

Mając na uwadze Twoje rady wracam do poszukiwań, jeśli ma ktoś jakieś propozycje lub kolejne uwagi proszę o ich wygłoszenie :)

Odnośnik do komentarza

Tak też zrobię lecz sądzę, że nie będzie łatwo znaleźć te modele w wielkich marketach, ale będę szukał.

 

Do moich wyborów trafił również ACER Aspire 5750G mieści się w przedziale cenowym i nie odbiega od wcześniejszych modeli, zapoznam się dokładniej z tym modelem i kontynuuję poszukiwania. Mam zamiar podjąć jak najlepszą decyzję.

 

Jeśli uda mi się zobaczyć te modele w swoich rękach podzielę się opiniami.

 

Mam nadzieję , ze temat się nie urwie i inne osoby też się wypowiedzą :)

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem to , choć i tak to są pomylone ceny :) komputer na początku raczej nie kosztuje mniej.

 

Dobra, czepiam się niepotrzebnie, strona pomogła i pomaga nadal.

 

 

Mam pytanie do całej społeczności forum , czy ktoś korzysta z laptopa Samsung QX511? ciągle znajduje się w czołówce moich wyborów, jednak nie mogę znaleźć sumiennej recenzji która zwraca większą uwagę matrycy , producent podaje jej jasność na 300nitów , lecz w to nie wierzę.

 

Nie ukrywam , że chciałbym dostać jakąś propozycje konkretną , czyli model, jest to dla mnie cenne.

 

W czwartek wybieram się na łowy chcąc znaleźć wybrane modele , dlatego chcę mieś wybór z pośród kilku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobrze. Przyszedł czas na podsumowanie moich rozmyślań i poszukiwań.

 

Jestem mocno zdecydowany co do wspomnianego samsunga na początku , zapoznałem się z wieloma opiniami które znalazłem na różnego rodzaju forach, zawitałem w wielu sklepach i zapoznałem się z całą serią samsungów qx

 

 

 

Sądzę ze mogel QX511 z konfiguracją oferującą 8gb ramu będzie odpowiedni. Jest zamówiony, zostaje mi tylko pojechać oglądnąć go i zadecydować, brać czy szukać dalej.

Cena jest przystępna i zyskuje gratisy warte ponad 100zł

 

Z obecnych przeglądów, matryca prezentuje się bardzo ładnie, refleksy są obecne przy mocnym świetle , jednak ekran jest wyjątkowo jasny , co powoduje że są mało zauważalne, aluminium świetnie chroni , nie wygina się , można go otworzyć łapiąc za kant, nie budzi to wielkich obaw. Klawiatura wyśmienita, czy się ugina , przy normalnym pisaniu nie zauważa się takiego zjawiska , przy celowym nacisku czuć ugięcie w okolicach napędu optycznego, nie jest to przyjemne i budzi we mnie największe obawy z całości. Środek klawiatury ugnie się o dziesiątą część milimetra ciężko nawet zdecydować, czy to jest ugięcie. Miejsca oparcia nadgarstków, nie zauważyłem żadnych ugięć.

Wykonanie stoi na wysokim poziomie, choć można się przyczepić.

 

co do laptopa dell xps501l jest lepiej wykonany , jednak jest to istny toster, przez to odrzucam go.

 

 

jeśli macie jakieś opinie , to proszę o wypowiedzenie się, decyzja nadal nie jest podjęta w 100% , więc wszystkie propozycje chętnie rozpatrzę.

 

 

Z góry przepraszam za pisanie postów jeden po drugim , ale nikt się nie odezwał ;/

Odnośnik do komentarza

To spore utrudnienie , zdaję sobie z tego sprawę , ale (pozwolę sobie na ty, mam nadzieję ze to nie nadużycie, jeśli tak to przepraszam) czy masz jakąś propozycję, która będzie porównywalna z tym laptopem ?

 

 

Zakup laptopa nie jest dla mnie łatwą decyzją, najchętniej zdecydowałbym się na dell-a z serii xps , tej "2 generacji" czyli 502 lecz finansowo mnie to przerasta, a konfiguracja w znośnej cenie jest względnie kiepska.

 

Jeśli hipotetycznie wykluczymy tego qx , to co wybrać?

Odnośnik do komentarza

@ 3oo i marekW

Bateria zamontowana na stałe nie jest dla mnie czynnikiem przekreślającym laptopa z listy zważając, że bateria zamontowana we wspomnianym samsungu qx cechuje się większą żywotnością niż większości innych.

 

Porównywanie laptopów mija się troszkę z celem potrzebuję wybrać komputer z którego będę zadowolony i będzie mnie cieszył swoją wydajnością i wykonaniem. Nie w sposób ominąć konfrontacji z rożnymi priorytetami podczas jego zakupu.

Stoję przed ograniczonym wyborem ze względu na finanse, nie mam możliwości zakupienia sprzętu który będzie idealny pod każdym względem, zmusza mnie to do wyborów, jednak staram się podjąć decyzję najlepszą z możliwych dlatego szanuję sobie wasze opinie jako doświadczonych użytkowników i proszę o ich ciągły napływ.

 

Wracając do serii RC miałem w rękach wersje 17 calową, i cieszyła się u mnie powodzeniem podczas sprawdzania wykonania. Zapoznam się dokładniej z propozycją.

Odnośnik do komentarza

Bateria zamontowana na stałe nie jest dla mnie czynnikiem przekreślającym laptopa z listy zważając, że bateria zamontowana we wspomnianym samsungu qx cechuje się większą żywotnością niż większości innych.

Żywotność deklarowana wcale nie musi pokrywać się z rzeczywistą (poza tym nie jest stała), aczkolwiek - póki co - nie ma co gdybać. Jako ciekawostka temat z forum prawnego (także Samsung, także wbudowana bateria):

 

Producent twierdzi, że utrata 30% mocy w pol roku, to zużycie naturalne... Wg mnie to raczej zbyt dużo jak na naturalne [...]
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/230270-wymiana-integralnej-czesci-laptopa.html

 

Samsung zaleca wymianę baterii jeśli jej żywotność spadnie poniżej 50% początkowej wartości. Wymiana baterii jest usługą odpłatną jak zaznaczają w instrukcji obsługi. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile czasu nie będziesz miał lapka jeśli będziesz musiał odesłać go do autoryzowanego serwisu, i czy to Ci odpowiada. O kosztach i innych niedogodnościach nie wspomnę.

 

A co do porównań, to chodziło mi bardziej o zweryfikowanie oceny proponowanego lapka wg tych dwóch recenzji. To co jest super produktem na benchmark.pl, wcale takim nie musi być na notebookcheck.pl.

Odnośnik do komentarza

Laptopa mam , właśnie piszę na wspomnianym wcześniej samsung qx511

 

Czy to trafny wybór? Okaże się za pewien czas na tą chwilę moje spostrzeżenia co do tego modelu są bardzo pozytywne, przesiadka ze starego pc nie była niczym trudnym.

To mój pierwszy laptop jednak zdaje mi się , że będę zwolennikiem bezbramkowych ekranów :)

 

Temat do zamknięcia , dziękuję wszystkim za wskazówki w doborze sprzętu, jeśli ktoś chce jestem skłonny napisać szerokie sprawozdanie z użytkowania tego modelu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cóż, napisałem obszerną opinię nt tego laptopa, wrzucam ją i tu :)

 

Wykonanie

To zabawne, ale matryca wydaje się być bardziej sztywna od reszty. Aluminium zastosowane to pokrycia pokrywy świetnie chroni przed odkształceniami. Szkoda, że aluminium zostało zastosowane tylko w pokrywie i listwie pod nią, reszta to plastik.

Jest on miły w dotyku nie zostają na nim ślady jednak nie zapewnia wystarczającej sztywności.

Podczas korzystania nie zauważa się ugięć. Celowy nacisk powoduje delikatne odkształcenia w okolicy napędu optycznego. Upierając się można to samo stwierdzić w przypadku klawiatury, lecz sądzę ze jest to przesadne stwierdzenie. Plastik nie daje wystarczającej sztywności stacji roboczej, podnoszenie jedną ręką za kant jest ryzykowne wtedy stacja wygina się bardziej jak matryca… bardzo dziwne i straszne.

Wykonanie przyzwoite, choć mogłoby być być lepiej.

 

Matryca

Jestem pozytywnie zaskoczony jej, jakością, kąty widzenia są przyzwoite, większe w poziomie gorsze w pionie, lecz nie utrudniają w jakikolwiek sposób pracy, nie odczuwa się dyskomfortu.

Jasność, samsung chwili się ze jest to 300 nitowy wyświetlacz, czy to prawda nie mam pojęcia, jednak odwzorowanie barw i kontrast jest bardzo dobre jak na tą cenę.

Refleksy obecne, mocne światło słoneczne może pokrzyżować plany zabawy w plenerze. W pomieszczeniach zero kłopotów nie potrzeba maksymalnie rozświetlać ekranu a mimo to pracuje się bardzo dobrze.

 

Klawiatura

Wyśmienita, zero zastrzeżeń przesiadka ze starego pc-ta nie była niczym trudnym, z pewnością ten model przypadnie do gustu tym, którzy dużo piszą.

 

Gładzik

Osobiście nie korzystam często z gładzika.

Jest duży, zapewnia odpowiedni poślizg dla palca, występują strefy przewijania, z łatwością można się posługiwać gestami. Połączenie gładzika z przyciskami wydaje mi się nietrafionym pomysłem, nie podoba mi się to. Klik jest nieprzyjemny, ciężko wcisnąć przyciski. To jedna z większych wad.

 

Głośniki

Dobre do oglądania filmów i filmików. Tyle zalet. Dźwięk jest płaski, nieprzyjemny, słuchanie muzyki to coś okropnego. Planuję zakup głośników nie wyobrażam sobie słuchania muzyki na laptopie, który oferuje taką, jakość dźwięku. Jestem zawiedziony pod tym względem.

 

||może mi ktoś na szybko jakieś polecić jak ma coś na oku :)

 

Praca na baterii

Z tego, co mi wiadomo mój model posiada słabszą baterię, jednak spisuje się na niej świetnie korzystając z internetu spokojnie można minąć granicę 4 godzin, minimum 3 wszystko dzięki technologii Optimus, którą sobie chwalę.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że bateria jest wmontowana na stałe, jest to wada skreślająca ten model z listy u niektórych użytkowników.

 

Temp / głośność pracy

Laptop pod tymi względami jest genialny, cichy i chłodny nie grzeje się. Przy dużym obciążeniu dźwięk staje się słyszalny podczas normalnego korzystania nie zauważa się go. Wracając do temperatur, ciepło jest odczuwalne lewej spodniej części laptopa na wysokości 2/3 rzędu klawiatury i pomiędzy przyciskami "a" a "b" (mam nadzieję ze w ten sposób ukażę położenie źródła ciepła)

 

Ułożenie portów

Dobre. Po prawej stronie jest jedyny port, pod który można podpiąć bezproblemowo mysz. Dwa następne porty usb są po lewej stronie ukryte pod zaślepką. Reszta znajduje się w dogodnych miejscach.

 

Ogólne wrażenie

Jeśli nie przeszkadza wam wmontowana bateria na stałe to jest to świetny laptop, jego specyfikacja zadowoli wymagających użytkowników, laptop jest bardzo poręczny i nie ma problemu z zabraniem go ze sobą. Nie uważam, że jest to delikatny model, z którym należy się obchodzić jak z jajkiem, wręcz przeciwnie, jeśli nie należycie do osób, które rzucają komputerem i nie męczę go piekielnie to będzie długo służył i się sprawował.

Sądzę, że jest to jeden z najlepszych laptopów w przedziale cenowym 2000-3000zł łączą się tu cechy bardzo mobilnego urządzenia oraz moc, która zadowoli wymagających użytkowników. Jak mawia Samsung promując ten model "performance to go".

 

Polecam, jeśli jesteście skłonni przymknąć oko na wady, z jakimi można się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...