Skocz do zawartości

Problem ogólny (grafika + uruchamianie się systemu + zanikające napisy)


Maxelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od dłuższego czasu borykam się z problemami z moim komputerem. Napisałem dwa razy na forum forumpc.pl, niestety pomocy większej tam nie uzyskałem. Niedawno kolega powiedział mi o Combofixie, więc tak mam kilka problemów :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=213128&st=0&p=1284003entry1284003 <-- pierwszy związany głównie z kartą graficzną

oraz drugi który pojawił się niedawno :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=215038 <-- związany z błędnym uruchamianiem się komputera

 

Za pierwszym razem, gdy robiłem skan ComboFixem wyskoczyło parę errorów z utworzeniem kopii zapasowej systemu, na sam koniec po przeskanowaniu czekała mnie niemiła niespodzianka, z komunikatu na samym końcu zrozumiałem trzy słowa które były w jednej linijce : driver, malware, rootkit. Napisano żebym nie resetował komputera samodzielnie, że Combofix zrobi to sam. Niestety ComboFix się wyłączył, ja odczekałem parę minut i w końcu zresetowałem, uruchomiłem program jeszcze raz. Tym razem wszystko było z nim ok. Zamieszczam logi.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu malware mówią o innych logach (KLIK). Koledze urwać uszy. ComboFix nie powinieneś uruchamiać na własną rękę i to w sytuacji, gdy nie ma wcale podstaw do tego kroku (KLIK). W spoilerze są komentarze, ukryte by nie razić po przemieszczeniu tematu do innego działu.

 

 

 

1. Na temat "driver malware rootkit". Kandydaci są, ale nie od infekcji. Uruchomiłeś ComboFix z pominięciem zasad ostrożności, wcale nie wyłączyłeś emulacji wirtualnych napędów (KLIK), co może dawać fałszywe zgłoszenia o rootkicie.

 

R0 sptd;sptd;c:\windows\system32\drivers\sptd.sys [2011-04-22 691696]

R1 dtsoftbus01;DAEMON Tools Virtual Bus Driver;c:\windows\system32\drivers\dtsoftbus01.sys [2011-02-08 218688]

Ponadto, w raporcie w sekcji Catchme jako ukryte obiekty "rootkit" stoją rzeczy, które nie wymagają interwencji: sterownik zabezpieczenia GameGuard (anti-cheating rootkit) + piaskownica Avast (aswSnx private storage).

 

2. ComboFix usuwał:

 

  • Pliki Winbox i wygląda to na pomyłkę. By je odzyskać, należy wejść do C:\Qoobox\Quarantine, pousuwać końcówki *.vir z nazw i całość przywrócić do katalogu pierwotnego.
     
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\advtool.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\advtool.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\dhcp.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\dhcp.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\hotspot.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\hotspot.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\ppp.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\ppp.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\roteros.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\roteros.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\roting2.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\roting2.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\secure.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\secure.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\system.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\system.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\wlan2.crc
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\3.25-673526164\wlan2.dll
    c:\documents and settings\Olek 2\Dane aplikacji\Mikrotik\Winbox\winbox.cfg

  • Adware (bez znaczenia dla Twoich problemów), wątpię w usunięcie tego precyzyjnie (ComboFix jedzie po tym jak rzeźnik), dlatego też zastosujesz poprawkę. Są i inne śmieci adware w Twoim systemie. Przejdź do Dodaj / Usuń programy i odinstaluj Dogpile Bundle Toolbar + Ask Toolbar. Na koniec użyj kombinację AD-Remover (powinien wykończyć Conduit, Ask i pocięte ComboFixem MyWebSearch / ShopperReports) + MBAM.

3. ComboFix należy w prawidłowy sposób odinstalować. W Start > Uruchom > wklej polecenie: D:\ComboFix.exe /uninstall

 

 

 

 

 

od dłuższego czasu borykam się z problemami z moim komputerem

 

Składając do kupy oba linkowane wątki temat przemieszczam do działu Hardware. Jest wymagany zupełnie inny rodzaj danych: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

dwa razy na linkowanych forach miałeś wspomniane o wymianie zasilacza (może chociaż zrobiłbyś ostre zdjęcie tej naklejki, wystarczy doświetlić fotografowany obiekt mocniejszym światłem), a wtedy po odczytaniu tego co jest napisane na naklejce będziemy mieć mniej wątpliwości co do koncepcji jego wymiany.

 

Edyta:

Z tego co udało mi się znaleźć to cud, że ten komp jeszcze nie poszedł do krainy wiecznych elektronów, zasilacz to prawdopodobnie Powertec alias Akyga. 204W na linii 12V to stanowczo za mało ale najważniejszym jest brak kompletu zabezpieczeń w tym metalowym pudełku.

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę taki zasilacz jest kompletnie za słaby na twój komputer więc tak jak już marekW napisał najlepiej abyś wymienił zasilacz na coś z tych :

 

jest duża szansa że to wyeliminuje te problemy :)

 

http://allegro.pl/be-quiet-bequiet-pure-power-l7-430w-120mm-80-box-i1700391224.html

 

posiadam tej firmy zasilacz i tej serii tylko że 530 w To są naprawdę porządne zasilacze w całkiem dobrej cenie

 

 

ewentualnie tańszą lecz też całkiem dobrą konstrukcję

 

 

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-400w-atx-pfc-noise-killer-i1695173524.html - chodzi ogólnie aby był najlepiej minimum 400w tej firmy i nowy bo z używanymi różnie bywa a więc nie kieruj się tą aukcją

 

lub

 

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-400w-80-120mm-atx-i1701442735.html

 

 

Ogólnie wybierz który chcesz ale mimo wszystko ja najbardziej polecam BeQuiet!

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...