Skocz do zawartości

Problem zeee wszystkim?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóz dzisiaj bawiłem się troche w ustawieniach internetowych, ponieważ mój system nie otwierał plików .exe. Wszystko cacy,restartuje komputer,bo musiałem odinstalować antywira, a po zalogowaniu czeka mnie miły ekranik; skórka podstawowa (windows 7) taka jak przy windows 1998 -.-' ,nie ma połączenia z internetem,nie można dosłownie niczego zmieniać... do tego nie można przywrócić systemu ! W każdym trybie,gdy włączam przywracanie wyskakuje mi błąd, że przywracanie jest wyłączone,no to idę tak jak pomoc mi każe i przy wejściu w "Ochronę systemu" dostaję błąd: Wystąpił neioczekiwany błąd na stronie właściwości: Usługa kopiowanie woluminów w tle używana przez funkcję przywracania systemu nie działa. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz dziennik zdarzeń. (0x81000202)

 

A,teraz w menedżerze zadań zmieniłem na "uruchamiaj normalnie",teraz internet działa,skórka jest taka jak powinna,usunęły mi się jednak punkty przywracania,mam w cholere wirusów ,a do tego gdy chcę jakieś usunąć to dostaję bluescreena...

Na sam koniec co chwile otwiera mi się (sam!) IE z jakimiś reklamami...

 

 

Przejechałem kompa CCleanerem,dwa restarty temu działał ... teraz znowu wyskakuje błąd,że opcje internetowe nie pozwalają na włączanie tego programu itepe... ehh znowu to samo ;/ ogólnie komp zaczął ładnie mulić od ostatniego tygodnia. A i zauważyłem jeszcze,siedze teraz w słuchawkach i nagle słysze ludzi gadających ze sobą jakieś pół minuty ;O potem dźwięk ustaje. Sceny rodem z horroru ; O

Do tego gdy piszę to nagle tracę możliwość pisania,jakbym kliknął w inne miejsce.

Logi dodałem

A i kolejny problem ;/ wiem masakra z tym kompem : mam 2 powiadomienia ; nie włączone centrum ochronne windowsa,gdy próbuję włączyć wyskakuje błąd "nie można uruchomić usługi centrum zabezpieczeń ..."

Z kolei gdy próbuję wejść w usługi to wyskakuje błąd odnośnie ActiveX

Jakby co to drugim systemem (windows.old) jest XP

 

Log z Gmera dodam później,bo to kupa czasu,na razie tylko z OTLa

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zakładanie podwójnych tematów jest bezsensowne i niemile widziane. Usuwam duplikat. Moderatorowi chodziło jedynie o klasyfikację problematyki, to nie była "instrukcja", by powielać temat. Problemy infekcji są rozwiązywane w jednym określonym dziale.

 

Wyskakujące reklamy, błąd ActiveX przy otwieraniu przystawki (oraz również z tej samej przyczyny problem uruchamiania EXE), wyłączone Centrum, przestawianie się Ochrony systemu plików = skutki infekcji. Wszystkie błędy związane z ActiveX / strefami zabezpieczeń to pochodna klucza "L" wstawionego przez infekcję do układu stref zabezpieczeń Windows: KLIK. Link podany tylko poglądowo dla nakreślenia tła, gdyż ten klucz zaraz będę usuwać w grupie innych plików infekcji, nie jest to jedyny składnik u Ciebie "zaimplementowany".

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
[2011-07-07 00:20:08 | 000,000,286 | -H-- | M] () -- C:\Windows\tasks\{BBAEAEAF-1275-40e2-BD6C-BC8F88BD114A}.job
[2011-07-07 00:10:27 | 000,000,286 | -H-- | M] () -- C:\Windows\tasks\{22116563-108C-42c0-A7CE-60161B75E508}.job
[2011-07-07 00:10:23 | 000,000,246 | -H-- | M] () -- C:\Windows\tasks\{810401E2-DDE0-454e-B0E2-AA89C9E5967C}.job
[2011-07-07 00:10:15 | 000,000,300 | -HS- | M] () -- C:\Windows\tasks\EXACTTWUT.job
[2011-07-06 21:03:59 | 000,195,072 | RHS- | M] () -- C:\Windows\System32\msshau.dll
[2011-07-06 20:55:00 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\ProgramData\MPK
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\]
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przez Wykonaj skrypt. System będzie restartował. Po restarcie powinien się otworzyć automatycznie log z wynikami usuwania (jeśli nie, szukaj go w katalogu C:\_OTL)

 

2. Błędy relatywne do stref ustąpią i bez przeszkód będziesz mógł przestawić status usługi wyłączonej przez malware. Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator, dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia ustaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie) plus usługę zastartuj przyciskiem.

 

3. Roboty deinstalacyjne, gdyż są tu adware-paski. Przejdź do Panelu sterowania do apletu deinstalacji i usuń: Babylon Toolbar, Conduit Engine, Softonic-Polska Toolbar. Powtórz ich usuwanie także w menedżerze rozszerze Firefox.

 

4. Wytwarzasz nowy log z OTL opcją Skanuj + log trybu skanu z AD-Remover. Dołącz też log uzyskany z usuwania w punkcie 1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To tak: teraz już programy otwierają się bez problemu,mimo,że w rejestrze nie miałem podfolderu L,jednak po tym wklejeniu i skanowaniu przez OTL wszystko zaczęło działać.

ee.. Tylko jest jeden problem,gdy chcę wgrać log z OTLa po naprawieniu problemu forum wyskakuje mi z problemem : Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku

co jest grane? nie ważne,wrzucam log z OTLa do posta. Nie wiem czemu OTl nie dał mi folderu Extras,więc wrzucam tylko OTL.txt

 

All processes killed

========== OTL ==========

C:\Windows\Tasks\{BBAEAEAF-1275-40e2-BD6C-BC8F88BD114A}.job moved successfully.

C:\Windows\Tasks\{22116563-108C-42c0-A7CE-60161B75E508}.job moved successfully.

C:\Windows\Tasks\{810401E2-DDE0-454e-B0E2-AA89C9E5967C}.job moved successfully.

C:\Windows\Tasks\EXACTTWUT.job moved successfully.

C:\Windows\System32\msshau.dll moved successfully.

C:\ProgramData\MPK\1 folder moved successfully.

C:\ProgramData\MPK folder moved successfully.

========== REGISTRY ==========

Registry key HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\\ deleted successfully.

========== COMMANDS ==========

 

[EMPTYFLASH]

 

User: Administrator

 

User: All Users

 

User: Dawid

->Flash cache emptied: 1785 bytes

 

User: Default

 

User: Default User

 

User: Public

 

Total Flash Files Cleaned = 0,00 mb

 

 

[EMPTYTEMP]

 

User: Administrator

 

User: All Users

 

User: Dawid

->Temp folder emptied: 1256359 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 43367201 bytes

->Java cache emptied: 114791179 bytes

->FireFox cache emptied: 121206934 bytes

->Google Chrome cache emptied: 0 bytes

->Flash cache emptied: 0 bytes

 

User: Default

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

 

User: Default User

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes

 

User: Public

 

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot% .tmp files removed: 401408 bytes

%systemroot%\System32 .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes

Windows Temp folder emptied: 583025 bytes

RecycleBin emptied: 293977 bytes

 

Total Files Cleaned = 269,00 mb

 

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.26.0 log created on 07072011_100315

 

Files\Folders moved on Reboot...

 

Registry entries deleted on Reboot...

Ad-Report-SCAN1.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Tylko jest jeden problem,gdy chcę wgrać log z OTLa po naprawieniu problemu forum wyskakuje mi z problemem : Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku

co jest grane?

 

W zasadach działu jest napisane, że dopuszczam tylko Załączniki o rozszerzeniu *.TXT a nie *.LOG. Zmiana nazwy pliku i by się załączył. Ponadto, to krótki log i mógł wejść wprost do posta.... Przeklejam, by ograniczyć korowody z pobieraniem.

 

 

Nie wiem czemu OTL nie dał mi folderu Extras,więc wrzucam tylko OTL.txt

 

Brak uwagi. W konfiguracji jest powiedziane, by wszystko ustawić na "Użyj filtrowania". OTL uruchomiony więcej niż raz przestawia "Rejestr - skan dodatkowy" na "Brak" i należy ręcznie przełączyć na "Użyj filtrowania". Extras po raz drugi i tak nie jest mi potrzebny.

 

 

To tak: teraz już programy otwierają się bez problemu,mimo,że w rejestrze nie miałem podfolderu L

 

Był. Mówiłam:

 

 

Link podany tylko poglądowo dla nakreślenia tła, gdyż ten klucz zaraz będę usuwać w grupie innych plików infekcji

 

I to zrobiłam skryptem OTL, w którym stoi:

 

========== REGISTRY ==========

Registry key HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\\ deleted successfully.

 

(ten klucz tylko w poście tak wygląda, kwestia przekodowania, w rejestrze wyświetlał się jako "L")

 

 


Skrypt wykonany pomyślnie, pliki infekcji usunięte. Pozostały jeszcze śmieci po paskach.

 

1. Uruchom AD-Remover w trybie usuwania, by wykończył to co wykrył po Conduit. Jako uzupełnienie ładuj mały skrypt do OTL usuwający wpisy, których Ad-Remover nie ruszy. W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co podane niżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-3408581020-2640828358-2560692130-1000\..\URLSearchHook: {c86eb8a9-ccc2-4b6c-b75d-73576ed591bf} - Reg Error: Key error. File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-3408581020-2640828358-2560692130-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {C86EB8A9-CCC2-4B6C-B75D-73576ED591BF} - No CLSID value found.
FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "Softonic-Polska Customized Web Search"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2530240&SearchSource=2&q="

 

2. W przeglądarce Google Chrome także jest Babylon Toolbar:

 

**** Google Chrome Version [12.0.742.112] ****

 

Extension\dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb (C:\Program Files\BabylonToolbar\BabylonToolbar\1.4.19.19\BabylonToolbar.crx) (x)

Otwórz Google Chrome, w pasku adresów wklep chrome://extensions i odinstaluj Babylon. Jeśli tam go nie będzie, dokasuj ręcznie, tzn. w pasku adresów eksploratora wklej %localappdata%\Google\Chrome\Application i ENTER. Zostanie otworzony katalog, w którym będzie folder o nazwie wersji przeglądarki zawierający kolejny folder Extensions. To tam powinien być ów dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb do kasacji.

 

3. Następnie sprawdzanie pod kątem ewentualnych pozostałości po infekcji. Przeskanuj system przez Malwarebytes' Anti-Malware i przedstaw raport wynikowy.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
2. W przeglądarce Google Chrome także jest Babylon Toolbar:

 

**** Google Chrome Version [12.0.742.112] ****

 

Extension\dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb (C:\Program Files\BabylonToolbar\BabylonToolbar\1.4.19.19\BabylonToolbar.crx) (x)

 

 

Otwórz Google Chrome, w pasku adresów wklep chrome://extensions i odinstaluj Babylon. Jeśli tam go nie będzie, dokasuj ręcznie, tzn. w pasku adresów eksploratora wklej %localappdata%\Google\Chrome\Application i ENTER. Zostanie otworzony katalog, w którym będzie folder o nazwie wersji przeglądarki zawierający kolejny folder Extensions. To tam powinien być ów dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb do kasacji.

 

 

Mam dwa foldery z wersjami i w tym i w tym w folderach extension pliku takowego nie ma,to samo w samej przeglądarce.

Ogólnie komp wyszedł na prostą, niczego więcej już chyba nie potrzeba :)

Daję jeszcze oczywiście log z malwarebytes'

Dziękuję Ci Picasso za uratowanie mojego grata :D

 

Malwarebytes' Anti-Malware 1.51.0.1200

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: 7042

 

Windows 6.1.7600

Internet Explorer 8.0.7600.16385

 

2011-07-07 18:52:38

mbam-log-2011-07-07 (18-52-26).txt

 

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Przeskanowano obiektów: 156256

Upłynęło: 7 minut(y), 35 sekund(y)

 

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 2

Zainfekowanych wartości rejestru: 0

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 0

 

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych kluczy rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\SQ4DY0FH7F (Trojan.FakeAlert.SA) -> No action taken.

 

Zainfekowanych wartości rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych plików:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Odnośnik do komentarza
Mam dwa foldery z wersjami i w tym i w tym w folderach extension pliku takowego nie ma,to samo w samej przeglądarce.

 

Na wszelki wypadek jeszcze zapuść szukanie na dysku na nazwę dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb

 

 

1. W MBAM są wykryte dwa dodatkowe klucze od tej infekcji. Widzę tu "No action taken", a to ma być usunięte za pomocą MBAM.

 

2. Posprzątaj po używanych narzędziach: w OTL uruchom Sprzątanie + odinstaluj AD-Remover.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE. Wprawdzie Ochrona systemu była tu zdeaktywowana początkowo, ale przynajmniej raz ją ożywiłeś i mogły się zrobić punkty przywracania z zapisami infekcji.

 

4. Aktualizacje:

 

 Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA0000000001}" = Adobe Reader X (10.0.1)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

- System nie jest zaktualizowany, należy zainstalować Service Pack 1 + Internet Explorer 9. Tak, IE także, niezależnie od tego że posługujesz się Firefox / Google Chrome. Z silnika IE korzystają funkcje systemu i musi być aktualizowany. Z ustawieniami IE miałeś tu zresztą do czynienia, strefy internetowe i kluczyk "L".... Do aktualizacji również wymienione produkty Adobe. Wszystkie szczegóły w tym temacie: INSTRUKCJE.

- Mam też propozycję wymiany potwora GG10 alternatywą z obsługą GG10. W temacie Darmowe komunikatory do wglądu opisy: AQQ, Kadu, WTW, Miranda (tylko te spełniają warunki dobrej obsługi GG10). Mój typ to WTW, najlepiej z nich obsługuje Gadu.

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...