Skocz do zawartości
dejko

Avira i ignorowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Po co w antywirusie Avira są opcje Ignoruj i Ignoruj zawsze na liście wyboru akcji związanych z wykrytym zagrożeniem, skoro nie działają? Po raz miliardowy, dostaję informację, ze aplikacja do podpisywania instalek na Symbiana jest zagrożeniem. Daję Ignoruj i klikam zastosuj. Po pól minucie, w czasie której widzę jakiś postęp skanowania, pojawia się znowu to samo okno i tam mam Ignoruj zawsze, co zaznaczam i daję Zaakceptuj. I co? I nic, bo jak tylko wejdę w dany folder jakimkolwiek programem, to pojawia mi się informacja o wykrytym, ignorowanym zagrożeniu.

Dodając do tego, że Avira widzi "wirusy" nawet w kolekcji zdjęć rodzinnych, używanie tego programu na co dzień jest z deka niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie masz katalog dodaj do zaufanych aplikacji, aby nie skanowała Ci po ponownym uruchomieniu kompa jak ma np. Kaspersky czy Norton.

Ja miałem problem z mircem. Program uważa go za potencjalne szkodliwe oprogramowanie dodałem do zaufanych i już mnie nigdy nie informuje . Zobacz czy AVira ma taką opcje w ustawieniach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasadniczo są tam jakieś wyjątki, ale to sie chyba powinno uzupełniać po kliknięciu w "zawsze ignoruj".

Dodawanie całych folderów jest dość lekkomyślne. Jeden z plików który malware nie jest, siedzi sobie w katalogu systemowym. Wyłączenie go w całości spod ochrony zachwieje bezpieczeństwo systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie masz rację więc zostaje Ci albo mimo tego dodać te foldery do wykluczeń, kolejna opcja jest taka,że zgłosisz FP do labu aviry i usuną fałszywe alarmy po przeanalizowaniu plików i aktualizacji baz wirusów jak się nie lenisz albo dalej będziesz się wkurzał dając co chwila ignoruj, albo wymienisz Av. Nie widzę już więcej opcji:) Przeinstalowanie nie pomoże bo dalej będzie miało ta sygnaturę w bazie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj w opcjach do wykluczeń. Gdy korzystałem z Aviry miałem parę plików w wykluczeniach (lab mówił że to malware, na VT tylko silnik Aviry wykrywał)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funkcja "ignoruj" działa tylko tymczasowo. Należy dodać plik (jeżeli jesteś na sto procent pewien) do wykluczeń (Exceptions) w Guardzie i Scannerze.

Jeżeli chodzi o rodzinne zdjęcia, to radzę wrzucić je na VT. Zdarzają się wirusy w plikach tego typu:

http://www.virustotal.com/pl/

U mnie Avira sporadycznie sypie FP. Może po prostu mam więcej szczęścia :)

Niepewne pliki lub fałszywki można wysyłać go Labu Aviry a na maila otrzymamy szybką odpowiedź oraz nastąpi zmiana update:

http://analysis.avira.com/samples/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Należy dodać plik (jeżeli jesteś na sto procent pewien) do wykluczeń (Exceptions) w Guardzie i Scannerze.

No to wszystko jasne.

Zdarzają się wirusy w plikach tego typu:

Napisałem w przenośni, w celu podkreślenia nadwrażliwości tego antywirusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...