Skocz do zawartości

IE8 - Przywróć ostatnią sesję po odpaleniu


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Od pewnego czasu mam ten problem przy pierwszym uruchomieniu IE8 po włączeniu kompa.

Na Vista x86 ten problem nie występuje.

Oba kompy na tym samym routerze z rezerwacją adresów lokalnych przez adres MAC.

Oba wyłączam stanadardowo + pstryk na listwach zasilających - oddzielnych.

Robiłem reset do ustawień domyślnych. Bez efektu.

 

A wygląda to tak:

 

IE8.JPG

 

Jest to trochę umęczliwe.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy masz zainstalowane jakieś dodatki do IE8? Wiem, że czasami IE7Pro - który sam kiedyś polecałem - robi takie problemy.

 

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/InternetExplorer/thread/45a7283b-f708-4d10-944d-ae6b520f2e5c

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/NIS-2010-and-IE8-quot-Your-last-browsing-session-closed/td-p/210549

 

Jest tego bardzo dużo na anglojęzycznych serwisach, potencjalnych możliwości też wiele - KLIK

 

Postawiłbym na dodatki do IE albo coś głęboko zintegrowanego z IE, np. Nortona.

Odnośnik do komentarza

Czy problem występuje po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym?

 

Norton może działać różnie na różnych komputerach. Czy pakiet jest w jakikolwiek sposób połączony z IE?

 

Wejdź w Narzędzia -> Opcje internetowe -> zaawansowane i odznacz "włącz automatyczne odtwarzanie po awarii". To powinno wyłączyć przywracanie sesji.

 

Ewentualnie możesz podać także log z OTL, tam są wyszczególnione wszystkie zmiany w domyślnym IE.

Odnośnik do komentarza
Ale na Vista x86 ta opcja jest zaznaczona i ten efekt nie występuje.

Wiem, to wyłączyło domyślnie włączoną opcję przywracania sesji po błędzie.

 

Nie wiem, co powoduje ten problem, bo nie znam Twojego systemu i nie mam do niego bezpośredniego dostępu. Jeśli problem w ten sposób nie zostanie wyeliminowany, to najlepiej dodaj logi z OTL - tam jest lista wszystkich zainstalowanych programów i ingerencji do IE, co mi się bardzo przyda.

Odnośnik do komentarza

Problem rozwiązany. Odptaszkowanie tej opcji pomogło. Widocznie to problem tego systemu skoro na Vista 32 zachowanie jest inne.

 

Temat do zamknięcia.

 

BTW

 

Jeżeli wolno mi coś zaproponować innym użytkownikom to układ (podobnie jak w Twoim problemie "Muli"):

1. Post z problemem

2. Porady i sugestie oraz alternatywne rozwiązania

3. Rozwiązanie problemu i post z opisem skutków + info co pomogło

powinien się stać dobrą tradycją tego forum. Taki układ będzie świadczył o skuteczności i jakości porad i pozwoli moderatorom podjąć decyzję o np. zamknięciu tematu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...