Skocz do zawartości

Nie można uruchomić Dziennika Zdarzeń


iurabos

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaję taki komunikat, kiedy chcę sprawdzić zdarzenia:

 

System Windows nie może uruchomić usługi Dziennik zdarzeń systemu Windows na komputerze Komputer lokalny.

Błąd 4201: Przekazana nazwa wystąpienia nie została uznana przez dostawcę danych WMI za prawidłową.

 

Pojawiają mi się od pewnego czasu drobne problemy z uprawnieniami i coś tam odmawia posłuszeństwa; z reguły trochę różańca i gotowe. Ale

dziennik się nie chce włączyć

 

Bardzo często też zmienia mi się (samodzielnie) układ klawiatury, muszę mieć skrót ctrl+shift żeby przełączać klawiaturę na PL. Sprawdzałem

ustawienia skrótów klawiaturowych chyba we wszystkim (wyłączyłem co się da), a i tak zmienia mi się układ klawiatury - nie wiem też na jaki :).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

OK, foldery mam (były)

setACL dał błąd dostępu do folderu AIT (właścicielem jest TrustedInstaler)

 

polecenie "secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose" dało w wyniku scesrv.log (musiałem zmienić rozszerzenie na txt) - w linii poleceń "wystąpił błąd rozszerzony"

 

Rizone Security Restore - nie pomaga

 

zaraz sprawdzę rozwiązania z WMI w trybie awaryjnym i z płytą

scesrv.txt

Odnośnik do komentarza

EDIT

 

Zmieniam treść posta - nie widziałem że dopisałeś

 

W komendach których ci dałem nie ma komendy usuwania folderu winevt lecz jedynie opróżnianie zawartości jego folderów dziennika bo brak tego folderu również skutkuje błędem

 

dlatego w moim poradniku jest tylko opróznianie

 

RD /S C:\Windows\System32\LogFiles\WMI\RtBackup

del C:\Windows\System32\winevt\Logs\*.*

del C:\Windows\System32\winevt\TraceFormat\*.*

 

RtBackup można usuwać

Odnośnik do komentarza

ok, dodałem z powrotem katalog C:\Windows\System32\winevt\TraceFormat\ i mam tam teraz TraceFormat i Logs - zrestartować kompa?

To za mało bo jeszcze te foldery muszą mieć odpowiednie uprawnienia - wykonaj jeszcze raz tą formułkę z komendą setacl - igmoruj błąd dostępu do folderu AIT - chodzi o to bo komenda przeszła przeszła prawidłowo przez ten winevt i jego podfoldery.

Odnośnik do komentarza

To za mało bo jeszcze te foldery muszą mieć odpowiednie uprawnienia - wykonaj jeszcze raz tą formułkę z komendą setacl - igmoruj błąd dostępu do folderu AIT - chodzi o to bo komenda przeszła przeszła prawidłowo przez ten winevt i jego podfoldery.

 

hmm, coś podziałało - albo secedit itd albo setacl - po odpaleniu setacl sprawdziłem czy mogę uruchomić DZ (listę usług miałem otworzoną) i już działała - uruchomiła się automatycznie po którymś poleceniu

 

Dzięki za prowadzenie za rączkę - najważniejsze że działa tak jak ma działać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...