Skocz do zawartości

Błąd Invalid floating point operation


michalsol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z używaniem części programów na komputerze. Wyskakuje błąd Invalid floating point operation.

 

Problem występuje np. z BESTplayerem podczas zmiany FPS napisów:

bestplayere.jpg

 

Problem jest także z uruchomieniem aplikacji do symulacji zjawisko optycznych:

optyka.jpg

 

Nie jest to raczej wina aplikacji, ponieważ działają one na innych komputerach z tym samym systemem operacyjnym (Windows 7 64-bit).

 

Nie jest to też raczej wina jakieś infekcji, bo niedawno miałem sprawdzane logi (na tym forum), a także pełne skanowanie NISem nic nie wykazuje.

Problem ten występuje już długo, jednak dopiero teraz się za niego wziąłem, bo mnie denerwuje :)

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
mam problem z używaniem części programów na komputerze. Wyskakuje błąd Invalid floating point operation.

 

+

 

Nie jest to raczej wina aplikacji, ponieważ działają one na innych komputerach z tym samym systemem operacyjnym (Windows 7 64-bit).

 

Może to problem z kodekami. Czy logi z poprzedniego tematu nadal są aktualne jeśli chodzi o zestaw zainstalowanych kodeków (?):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"KLiteCodecPack64_is1" = K-Lite Codec Pack (64-bit) v4.5.0

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Mega Codec Pack 6.7.0

"RealAlt_is1" = Real Alternative 2.0.2

Są dostępne nowsze wersje K-Lite. Spróbuj zaktualizować wersję 32-bit.

 

 

Nie jest to też raczej wina jakieś infekcji, bo niedawno miałem sprawdzane logi (na tym forum), a także pełne skanowanie NISem nic nie wykazuje.

 

Rzeczywiście było to sprawdzane. Ponadto w oknie błędu BESTPlayer widać dokładną sumę kontrolną MD5 i jest ona identyczna jak świeżo pobrana instalka, co wyklucza naruszenie pliku.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej poprzednie logi są aktualne.

Wątpię, żeby było to wina kodeków, bo program Optyka nie korzysta z kodeków a błąd ten występuje.

 

Co do tego że kodeki nie są winne nie byłbym taki pewien, ponieważ kodeki mogą powodować mnóstwo dziwnych i pozornie nie związanych z nimi błędów.

Edytowane przez picasso
13.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...