Skocz do zawartości

Pętla restartu po aktualizacji Windows


Pedrozo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, tj 16.06.2011 pojawiły się nowe aktualizacje na WindowsUpdate. Zostały częściowo zainstalowane podczas wyłączania automatycznie, reszta miała się doinstalować przy uruchomieniu.

 

Problem pojawił się przy uruchomieniu: na czarnym tle pokazał się postęp aktualizacji (chyba przebiegło do 100% bez problemów), pojawiła się tapetka win7 z napisem "Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłączaj komputera", i po 10s następuje restart. Po restarcie sytuacja powtarza się w nieskończoność (tyle że, już bez czarnego tła z postępem aktualizacji).

 

Próbowałem już naprawiania z CD (bez powodzenia). Punktu przywracania systemu niestety nie miałem.

Proszę o pomoc.

 

System: Win7 64bit PL (MSDAA)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuje za odzew. Prawa wygląda następująco:

Przy botowaniu awaryjnym efekt identyczny

C:\Windows\WinSxS\pending.xml usunąłem (bez efektu)

zrobiłem tak jak tam radziłeś do 8 postu (nadal bez efektu)

 

klucza: HKLM\REM_COMPONENTS\Installers\RegKeySDTable najwidoczniej nie posiadam

 

O jakie heksagonalne nazwy folderów chodzi?

I o co chodzi z komendami:

attrib -r -s -h *

del *

 

Nie za bardzo to ogarniam...

Odnośnik do komentarza

O jakie heksagonalne nazwy folderów chodzi?

O foldery które nie wiesz skąd się wzięły i nazwy składają się z cyfr oraz liter A-F - czyli cyfr systemu szesnastkowego

 

I o co chodzi z komendami:

attrib -r -s -h *

del *

 

Komenda attrib usuwa atrybuty ukryte,systemowe do tamtych logów żeby komenda del (usuwanie) moglą zadziałać na te pliki - musisz zrobic więc kroki opisane w postach 9 i 10.

Odnośnik do komentarza

W folderze WinSxS jest masa katalogów i 2 pliki poqexec i reboot.xml

 

Brak bezpośrednio na dyskach folderów o nazwach heksagonalnych.

folderu C:\Windows\SoftwareDistribution nie ma (chyba że jest jakoś ukryty)

del *.blf i del *.regtrans-ms ("Nie można odnaleźć..")

 

Efekt dalej ten sam :(

 

Czy powinienem robić wszystko za jednym razem? tzn czy po restarcie to co zrobię w rejestrze jest kasowane i muszę to powtórzyć?

Odnośnik do komentarza

Brak bezpośrednio na dyskach folderów o nazwach heksagonalnych.

folderu C:\Windows\SoftwareDistribution nie ma (chyba że jest jakoś ukryty)

 

To co piszesz jest bez sensu folder SoftwareDistribution musi być chyba że już został ręcznie usunięty (system go odtwarza po każdym użyciu Windows Update)

 

Pytanie:

 

Czy widzisz wogóle folder Windows z poziomu płyty ratunkowej? Ja podejrzewam że fizycznie masz postawiony system nie na pierwszej partycji tylko na jakiejś innej a wtedy trzeba zmienić literę partycji w komendach.W tamtym temacie np system był postawiony na drugiej partycji (stąd litera D: w komendach).To że na żywym systemie folder Windows jest widziany na partycji C: to nie oznacza że jest ona fizycznie pierwsza i narzędzia bootowalne mogą ją widzieć w innej kolejności...

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej ten folder musiał być usunięty wcześniej

 

No dobra - wykonaj wszystkie kroki i porady jednocześnie jakie były omawiane w tamtym temacie (wszystko trzeba powtórzyć niezależne co było robione przedtem)

 

Także to oczym była mowawa w poście 10 w tamtym temacie oprócz usuwania pending.xml z C:\Windows\WinSxS usuń także pliki postaci pending.xml.{coś tam}

 

gdzie coś tam może być cokolwiek np długi numer

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej ten folder musiał być usunięty wcześniej

 

No dobra - wykonaj wszystkie kroki i porady jednocześnie jakie były omawiane w tamtym temacie (wszystko trzeba powtórzyć niezależne co było robione przedtem)

 

Także to oczym była mowawa w poście 10 w tamtym temacie oprócz usuwania pending.xml z C:\Windows\WinSxS usuń także pliki postaci pending.xml.{coś tam}

 

gdzie coś tam może być cokolwiek np długi numer

Opisze po kolei:

- Uruchamiam PC z płytą Win7 w napędzie

- Wybieram Napraw i wiersz polecenia

- pod X:\Sources> wpisuje del C:\Windows\WinSxS\pending.xml i enter (komunikat "Nie można odnaleźć C:\win...")

- wywołuję regedit ładuję gałąź rejestru COMPONENTS (z C:\Windows\System32\config) i nazywam klucz REM_COMPONENTS

rejestr wyglądał tak:

dsc0001zqm.jpg

nie wiem czy mam tu utworzyć jakieś wpisy, czy coś usunąć...

-wracam do cmd i wbijam rd /s C:\Windows\SoftwareDistribution (komunikat "Nie można odnaleźć określonego pliku.")

-wracam do regedit i usuwam HKLM\REM_COMPONENTS\Installers\RegKeySDTable (wybieram cały folder RegKeySDTable w drzewku ppm i usuń - nie wiem czy to dobrze robie)

-katalog C:\Windows\System32\Config\TxR sprwdzam DIR jest 0 plików

-katalog C:\Windows\System32\SMI\Store\Machine spradzam DIR jest tylko SCHEMA.DAT

-w folderze WinSxS jest masa katalogów i 2 pliki poqexec i reboot.xml nie widzę tam żadnego pendix.xml

-uruchamiam ponownie

-efekt: bez zmian

Odnośnik do komentarza

Dziwna jest ta fraza ExecutionState w gałęzi COMPONENTS ,usuń tę frazę + restart...i brak już dalszych pomysłów

Powtórzyłem wszystkie operacje + usunąłem ExecutionState ale dalej to samo... "Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłączaj komputera" i autorestart.

Co teraz pozostaje? Reinstalacja systemu?!

 

Zauważyłem jeszcze, że podczas wyświetlania tego komunikatu dysk cały czas ostro pracuje, aż do samego restartu. Może jakiś błąd sprawia, że restartuje się niepotrzebnie i bez restartu aktualizacja przebiegła by ok?

Edytowane przez Pedrozo
Odnośnik do komentarza

Jesli podejrzewasz że coś jest z dyskiem to oczywiście musisz go zdiagnozować - lektura https://www.fixitpc.pl/topic/881-podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-smart/

 

Co można by było jeszcze spróbować to spróbować wykasować mu z pamięci autoładowanie gałęzi COMPONENTS podczas startu i to by powstrzymało tą upierdliwą pętlę.Proponuję wziąść jakiegoś linuksa np Ubuntu bo płyta ratunkowa będzie bardzo niewygodna w użyciu poza tym linuks ma narzedzia diagnostyczne dysku bo mozna wszystko wykonać hurtowo

 

Operacja jest ryzykowna - nie wiem czy do końca można poniższe pliki usuwać bez powikłań ale w twoim przypadku i tak nie masz nic do stracenia

 

Wejdź do folderu C:\Windows\System32\config i usuń wszystkie pliki oprócz poniżej wymienionych:

 

BCD-Template

COMPONENTS

DEFAULT

SAM

SECURITY

SOFTWARE

SYSTEM

 

Nie wolno też ruszać podfolderów tam się znajdujące.

 

inne pliki nawet jeśli nazywają się podobnie jak np COMPONENTS.LOG czy COMPONENTS{długi numer}.regtrans i tym podobne należy bezwzględnie usunąć

 

Wspomniałeś też że w C:\Windows\WinSxS masz pliki poquec.xml i reboot.xml - więc też je usuń.

Odnośnik do komentarza

w folderze C:\Windows\System32\config nie ma innych plików poza tymi które wymieniłeś (+ jakieś 4 foldery) po restarcie dalej to samo.

To dziwne bo jeszcze nie widziałem systemu który by miał tylko same pliki rejestru w tym folderze bez logów :blink: ,jesteś pewien że widzisz wszytkie pliki łącznie z ukrytymi,systemowymi? Pliki o których mówiłem mają atrybut "hidden".

 

 

...i z jakiego narzedzia to widzisz?Płyty ratunkowej? To zawsze domyslnie jest niewidocznie -by trzeba było zdjąć atrybuty.Mówiłem żeby użyć linksa będzie wygodniej i będą widoczne bezwględnie wszystkie pliki.

Odnośnik do komentarza

brak folderu WindowsUpdate w drzewku

 

Masz ten klucz i to nawet rozbudowany :lol: ....Załączam fix który zmieni ustawienia dla tego klucza ale niczego nie obiecuję

 

Uruchom ponownie płytę instalacyjną wejdź do wiersza poleceń i uruchom edytor rejestru (w konsoli wpisz regedit)

 

Kiedy się otworzy edytor rejestru kliknij na gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE nastepnie w menu edytora Plik>>Załaduj gałąź rejestru i następnie udaj się gdzie masz folder z systemowymi plikami rejestru

 

tj do C:\Windows\System32\config ,wybierz plik SOFTWARE ,nastepnie edytor spyta się pod jaką nazwą załadować plik ty wpiszesz REM_SOFTWARE ,odczekaj chwilę aż się pojawi nowa gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\REM_SOFTWARE

 

gdy się ta gałąź pojawi w edytorze rejestru Plik >>Importuj wskaż mój fix do rejestru,zatwierdź

 

fix do pobraniu tu : LINK oczywiście najpierw go wypakuj go wcześniej zanim go uzyjesz

Odnośnik do komentarza

Co do WindowsUpdate, to ja to sprawdzam w regedit, bo inaczej nie umiem, i tu nie widzę żeby występował.

Co do fixa to zrobiłem tylko to co pisałeś w ostatnim poście, wyskoczył komunikat "zastosowano zmiany w rejestrze" (czy jakoś tak), dałem restart i dalej to samo...

Wcześniej pisałeś żebym zostawił tylko te podstawowe pliki w C:\Windows\System32\config, a jak je wywaliłem i zrobiłem restart (z wiadomym skutkiem) i wszedłem potem z ubuntu to znowu sie potworzyły jakieś kopie .LOG itp. .

Może ja coś robię błędnie w tych rejestrach, już nie mam pomysłu... może wyśle ci inne pliki z configa jak by to coś mogło zmienić, bo ze swojej strony to już tylko format mogę zrobić :(

 

Dziękuję Flavius za pomoc i poświęcony czasz. Niestety na mój przypadek widocznie jest tylko jedno lekarstwo - reinstal :D.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Edytowane przez Pedrozo
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...