Skocz do zawartości

BRONTOK.A[10], resety kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na koniec:

 

1. Wykonaj pomniejsze aktualizacje oprogramowania:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86416015FF}" = Java™ 6 Update 15 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216021FF}" = Java™ 6 Update 26

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A91000000001}" = Adobe Reader 9.1 - Polish

"{AD72CFB4-C2BF-424E-9DF0-C7BAD1F30A11}" = Adobe Shockwave Player

"{D103C4BA-F905-437A-8049-DB24763BBE36}" = Skype™ 4.2

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

 

- Szczegóły aktualizacyjne rozpisane w tym wątku: INSTRUKCJE.

- Zastanów się nad wymianą potwora GG10 czymś mniej zasobożernym. W temacie Darmowe komunikatory masz opisane alternatywy z obsługą sieci Gadu: AQQ, Kadu, WTW i Miranda. Dla systemu 64-bit polecam WTW: natywna wersja x64, portable, zero reklam, obsługa wszystkich ważnych cech GG10, import archiwum GG10.

 

2. Nie masz żadnego antywirusa zainstalowanego. Brontok tu się wdzierał dwa razy, żadnej bariery rezydentnej. Może darmowy Avast?

 

 

I to by było na tyle. Jeśli wszystko rozwiązane, temat zamykamy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jestem świadom braku zabezpieczeń, nie mogę jednak instalować programów wymagających licencji płatnej (jedynie free, triale bez żadnych kombinacji), gdyż mimo faktu że na tym komputerze nie wykonuję żadnych projektów, to jest on przynajmniej teoretycznie "służbowy", itd. Wiem, że jest do tego specjalny dział, ale nie ma tam żadnego przyklejonego któryby doradzał dobór oprogramowania, są za to jakieś konkursy na licencję. Zainteresowałem się TrustPort Total Protection 2012, bo promocja nadal trwa. Taka ochrona jest wystarczająca, czy lepiej zainteresować się jakimś innym darmowym programem?

Odnośnik do komentarza
Jestem świadom braku zabezpieczeń, nie mogę jednak instalować programów wymagających licencji płatnej (jedynie free, triale bez żadnych kombinacji), gdyż mimo faktu że na tym komputerze nie wykonuję żadnych projektów, to jest on przynajmniej teoretycznie "służbowy", itd.

 

Nie dostałeś propozycji komercyjnej tylko darmową. Aczkolwiek hasło "służbowy" jest tu nieco niepokojące, na ile on jest "służbowy" - co Ty pod tym pojęciem rozumiesz, gdyż prawie wszystkie wiodące darmowe antywirusy mają podwójne zastrzeżenie "do użytku domowego i niekomercyjnego" ("niekomercyjny" w znaczeniu komputer w środowisku nieprodukcyjnym). Wyjątkiem są: COMODO Internet Security (Free to both business and home users) + Microsoft Security Essentials (can also be used by small businesses on up to 10 PCs). Możesz na próbę rozpocząć od darmowego pakietu COMODO internet Security.

 

 

Zainteresowałem się TrustPort Total Protection 2012, bo promocja nadal trwa. Taka ochrona jest wystarczająca, czy lepiej zainteresować się jakimś innym darmowym programem?

 

Nie widzę przeszkód, tylko nie wiem o jakiej promocji mówisz.

 

 

Wiem, że jest do tego specjalny dział, ale nie ma tam żadnego przyklejonego któryby doradzał dobór oprogramowania

 

To że coś nie jest przyklejone nie znaczy, że tego nie ma. Jest w tym dziale wiele tematów tego rodzaju. A ja szczerze mówiąc nie widzę żadnego sensu w robieniu tego typu przyklejonego tematu. Każdy Ci będzie opowiadał co innego, podług własnych upodobań i doświadczeń, które mogą być bardzo rozbieżne. Wszystkie tematy z doborem zabezpieczeń jadą na to samo kopyto, dołóżmy do tego jeszcze zdanie typu chorągiewka, bo jakiś bliżej nieudowodniony test X osoby Y spowodował, że się zniechęciła do produktu Z i próbuje forsować "nowe zdanie". Piastuję przekonanie, że nie ma co wydziwiać, poszukiwać nie wiadomo czego, wystarczy pobór z wiodącej marki. I tak głupoty zabezpieczenia nie zatrzymają.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za zwłokę, ale nie było mnie w sieci. Laptop, pomimo iż nie używam go do wykonywania projektów służbowych (komercyjnych) z kilku względów, jest laptopem otrzymanym od firmy do takich właśnie celów, dlatego też nie chcę instalować niczego, co wymagałoby licencji. Kilka lat temu mieliśmy rabaty na oprogramowanie antywirusowe, ale z nieznanych mi przyczyn już żadnych pakietów nie dostajemy. Zainstalowałem Windows Essentials, chciałem zainteresować się promocją na Trusport podaną w dziale poniżej (temat "Darmowe licencje..."), no ale wyszło że za namową twoją wybrałem pakiet ochronny Microsoftu.

 

To że coś nie jest przyklejone nie znaczy, że tego nie ma. Jest w tym dziale wiele tematów tego rodzaju. A ja szczerze mówiąc nie widzę żadnego sensu w robieniu tego typu przyklejonego tematu. Każdy Ci będzie opowiadał co innego, podług własnych upodobań i doświadczeń, które mogą być bardzo rozbieżne. Wszystkie tematy z doborem zabezpieczeń jadą na to samo kopyto, dołóżmy do tego jeszcze zdanie typu chorągiewka, bo jakiś bliżej nieudowodniony test X osoby Y spowodował, że się zniechęciła do produktu Z i próbuje forsować "nowe zdanie". Piastuję przekonanie, że nie ma co wydziwiać, poszukiwać nie wiadomo czego, wystarczy pobór z wiodącej marki. I tak głupoty zabezpieczenia nie zatrzymają.

 

Oczywiście nie neguję braku przyklejonego, tak tylko usprawiedliwiałem pytanie odnośnie jakiegoś programu, któryby spełniał moje oczekiwania. MS Essentials może być uruchamiany wnioskując z licencji i od tego momentu pracuje sobie w tle. Chyba więcej pytań nie mam, jakby coś się działo to założę nowy temat. Dziękuję za fachową pomoc i mimo wszystko mam nadzieję, że więcej pomocy potrzebować nie będę:)

Edytowane przez picasso
Temat wygląda na rozwiązany. Zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...