Skocz do zawartości

Win 7 + XP na Virtual Mode


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nurtuje mnie pewien problem.

Otóż mam zainstalowany Windows 7 a w nim Windows XP jako Virtual Mode.

Na XP używam właściwie tylko jednego programu - Outlook Express :)

Przyzwyczaiłem się do niego i już :)

Wszystko działa dobrze ale po kliknięciu jakiegoś linka w Outlook'u uruchamia mi się Firefox też w Virtual Mode.

Działa prawidłowo ale straaaasznie wooolnooo :)

Rozumiem to, bo komputer nie należy do najszybszych...

 

I teraz:

1. Czy jest możliwe powiązać jakoś Outlook'a z Virtual Mode z przeglądarką na Windows 7?

 

2. Czy jest możliwe powiązanie linków uruchamiających program pocztowy na Win 7 z Outlookiem na XP w Virtual Mode?

Oczywiście zakładamy, ze VM startuje razem z Windows 7.

Bo teraz otwiera się Poczta Systemu Windows na macierzystym systemie której nie używam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wszystko działa dobrze ale po kliknięciu jakiegoś linka w Outlook'u uruchamia mi się Firefox też w Virtual Mode.

 

Czy próbowałeś innych przeglądarek? Ta, która zostanie ustawiona jako domyślna, będzie używana do otwierania linków.

 

 

1. Czy jest możliwe powiązać jakoś Outlook'a z Virtual Mode z przeglądarką na Windows 7?

2. Czy jest możliwe powiązanie linków uruchamiających program pocztowy na Win 7 z Outlookiem na XP w Virtual Mode?

 

Awykonalne w sposób bezpośredni. Inne odizolowane od siebie rejestry.

 

 

Natomiast jest mechanizm tzw. "publikowania aplikacji" wprowadzający pewien rodzaj integracji z hostem: KLIK. Domyślnie preinstalowane komponenty XP Mode (a takim jest Outlook Express) nie podlegają publikacji, choć można ręcznie nagiąć sprawę skrótów: KLIK. Tylko to nie zmienia faktu, że jest zaprzężona warstwa wirtualizowana, na której odpadają pewne sztuczki. W Pomocy Virtual PC masz ustęp:

 

Publikowanie i używanie aplikacji wirtualnych

 

W przypadku używania niektórych wersji systemu operacyjnego Windows w roli systemu operacyjnego gościa użytkownik może uruchomić aplikację zainstalowaną na maszynie wirtualnej bezpośrednio z menu Start systemu operacyjnego hosta. Dzięki temu można używać systemu operacyjnego Windows 7 jako systemu operacyjnego hosta i korzystać w nim z istniejących aplikacji, co pozwala uniknąć problemów, które mogłyby wystąpić w przypadku braku zgodności aplikacji z systemem Windows 7. Aplikacja uruchamiana w taki sposób to tzw. aplikacja wirtualna. Użytkownik może publikować aplikacje wirtualne i używać ich, jeśli system operacyjny gościa to Windows XP Professional z dodatkiem Service Pack 3, Windows Vista Enterprise z dodatkiem Service Pack 1, Windows Vista Ultimate z dodatkiem Service Pack 1, Windows 7 Enterprise lub Windows 7 Ultimate.

 

Kiedy aplikacja wirtualna zostanie opublikowana w systemie operacyjnym hosta Windows 7, pliki znajdujące się na hoście zostaną skojarzone z tą aplikacją wirtualną, o ile nie są już powiązane z inną aplikacją w systemie operacyjnym hosta. Jeśli dysk, na którym znajduje się plik, jest udostępniany maszynie wirtualnej, można kliknąć dwukrotnie plik w celu otwarcia go za pomocą aplikacji wirtualnej. Aby uzyskać informacje o udostępnianiu dysków, zobacz temat Udostępnianie dysków hosta maszynie wirtualnej.

 

Jeśli nie jest używane narzędzie Windows XP Mode, należy zapoznać się z następującymi wymaganiami, aby upewnić się, że maszyna wirtualna jest skonfigurowana do korzystania z tej funkcji. (Narzędzie Windows XP Mode jest automatycznie konfigurowane tak, aby uwzględnić te wymagania).

 

(...)

 

Do korzystania z tej funkcji są przeznaczone działające w systemie Windows XP aplikacje biznesowe. Jednak program Windows Virtual PC nie obsługuje aplikacji wymagających grafiki trójwymiarowej, co oznacza, że aplikacji dla klientów indywidualnych (np. gier) nie można używać jako aplikacji wirtualnych.

 

Aby uzyskać informacje o zarządzaniu aplikacjami wirtualnymi, na przykład o ograniczeniach dotyczących typów publikowanych aplikacji, zobacz artykuł Zawartość dotycząca programu Windows Virtual PC w Bibliotece technicznej systemu Windows 7 (http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee681737%28WS.10%29.aspx).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz - chociaż mój angielski jest bardzo kiepski, to zrozumiałem, że się nie uda.

 

Jak napisałem - wszystko działa sprawnie. To znaczy w menu Start mam wszystkie skróty do programów uruchamianych w VM i wystarczy kliknąć taki skrót a uruchamia się środowisko VM i wszystko jest ok.

Pytanie dotyczyło dokładnie możliwości kliknięcia w otwartym Outlook'u w VM linka zawartego w wiadomości i żeby otworzyła się jakakolwiek przeglądarka internetowa ale w macierzystym systemie Windows 7.

I vice versa - chodziło mi o jakiś sposób powiązania protokołu mailowego z macierzystego systemu Win7 - żeby np. "Wyślij do" - Adresat poczty nie otwierał mi się Live Mail 2011 tylko Outlook Express zainstalowany na VM.

 

Jeżeli się nie uda - trudno. Będę bogatszy o znajomość nowego zagadnienia :)

 

A przy okazji - niemożliwe jest przeciągnięcie adresu strony internetowej z otwartej przeglądarki w VM na Pulpit macierzystego Win 7.

Pewnie to też się nie uda :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...