Skocz do zawartości

Co generuje w OE6 tekst: "Wiadomość jest gotowa do wysłania..."?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może ktoś wie i mógłby mnie łaskawie w tej sprawie oświecić, który z plików systemowych odpowiada za wygenerowanie w polskiej wersji językowej Outlook Express 6 dla Windows XP tematu nowej wiadomości: Wysyłanie wiadomości e-mail: (...) i treści wiadomości e-mail:

 

Wiadomość jest gotowa do wysłania wraz z następującymi załącznikami pliku lub łącza:

(...)

Uwaga: W celu ochrony przed wirusami komputerowymi programy poczty e-mail mogą zapobiegać wysyłaniu i odbieraniu pewnych typów załączników plików. Sprawdź ustawienia zabezpieczeń poczty e-mail, aby określić obsługę załączników.

 

- które pojawiają się, gdy z menu kontekstowego wybierze się (dla pliku lub grupy plików) opcję: Wyślij do - Adresat poczty.

 

Rzecz w tym, że powyższy tekst jest równie rozwlekły co... :) a jako "jawny" tekst nigdzie w systemie Windows ani w programie Outlook Express nie występuje (no, bo gdyby występował, to by "się" go zmieniło :) :) :) ).

 

Z góry dziękuję za wszelkie, nawet niepełne wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No, po prostu miodzio :D

Naprawdę WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI !!!

 

Pięknie podmienia się plik oryginalny na zmodyfikowany - byle nie pod Windows XP, bo to "Wańka wstańka": kasujesz, a on sam powraca! Ale poza Windows XP już nie powraca ;)

Czyż nie sensowniej od oryginalnego:

Wiadomość jest gotowa do wysłania wraz z następującymi załącznikami pliku lub łącza:

brzmi obecny wpis:

Wiadomość zawiera następujące załączniki pliku lub łącza:

 

 

1. Popatrz wybiórczo w artykuł MS KB327010 na edycję rejestru WarningMsgInBody.

Że też ja przez tyle lat na ten artykuł MS nie natrafiłem!

 

 

2. Natomiast cały tekst od A do Z znajduje się w pliku C:\Windows\system32\xpsp2res.dll (String Table > 26):

Hmmm... "Do Z" na pewno, ale czy rzeczywiście "od A" ? Gdzie tu jest ów początek tematu: Wysyłanie wiadomości e-mail: ?

No, chyba że kryje się w zapisie (którego odniesienia nie rozgryzałem):

405, "%1!s! (%2!s!)"

406, "%2!s! (%1!s!)"

 

Przeszukałem samodzielnie tablice łańcuchów we wszystkich plikach xp*res.dll; w jednym z nich (xpob2res.dll - String Table > 2591) nawet taki zapis znalazłem - ale jego modyfikacja nic w przedmiocie sprawy nie zmienila (tak mi się zdaje, że ten akurat zapis jest dla Messengera).

 

Dostanę jeszcze jakiś cynk? :)

 

Pozdrawiam!

 

egrabrych

Odnośnik do komentarza
Pięknie podmienia się plik oryginalny na zmodyfikowany - byle nie pod Windows XP, bo to "Wańka wstańka": kasujesz, a on sam powraca! Ale poza Windows XP już nie powraca

 

Zapominasz o tym, że by podmienić pliki należy obejść Ochronę plików (katalog dllcache), która właśnie odpowiada za natychmiastową rekonstrukcję pliku po jego skasowaniu / podmianie. Plik należy wstawiać w dwa miejsca równolegle (dllcache + lokalizacja oryginalna). Czasem jest wymagane ogłuszenie dodatkowych miejsc (mechanizm Ochrony może korzystać także z innych kopii zapasowych ...\Driver Cache\i386).

Do obchodzenia problemu Ochrony służy np. Replacer czy dowolny program wykorzystujący wartość PendingFileRenameOperations do podmiany plików przy starcie systemu.

 

 

Gdzie tu jest ów początek tematu: Wysyłanie wiadomości e-mail: ? (...) Przeszukałem samodzielnie tablice łańcuchów we wszystkich plikach xp*res.dll; w jednym z nich (xpob2res.dll - String Table > 2591) nawet taki zapis znalazłem - ale jego modyfikacja nic w przedmiocie sprawy nie zmienila (tak mi się zdaje, że ten akurat zapis jest dla Messengera).

 

Silnie zasugerowana tytułem tematu nie zwróciłam uwagi, że początek także chcesz zmienić. Ten tekst jest z kolei w pliku C:\Windows\system32\sendmail.dll (String Table > 1):

 

oeres2.th.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zapominasz o tym, że by podmienić pliki należy obejść Ochronę plików (katalog dllcache), która właśnie odpowiada za natychmiastową rekonstrukcję pliku po jego skasowaniu / podmianie. Plik należy wstawiać w dwa miejsca równolegle (dllcache + lokalizacja oryginalna).

Nie, ja ani nie zapomniałem, ani nie byłem tym zdziwiony. Napisałem te słowa po to, by ktoś "trzeci", po wypróbowaniu opisywanych sposobów zmian nie uznał pochopnie, że są one nieskuteczne (w końcu Windows broni się przed tymi zmianami w kompletnej "ciszy", bez generowania jakichkolwiek komunikatów ekranowych).

 

Czasem jest wymagane ogłuszenie dodatkowych miejsc (mechanizm Ochrony może korzystać także z innych kopii zapasowych ...\Driver Cache\i386).

Do obchodzenia problemu Ochrony służy np. Replacer czy dowolny program wykorzystujący wartość PendingFileRenameOperations do podmiany plików przy starcie systemu.

Akurat ja nie musiałem uciekać się do żadnej z powyższych sztuczek - gdyż jako "stary DOS-owiec" (od 3.20), rozmiłowany w "grzebaniu w systemowych wnętrznościach", przezornie mam partycję systemową sformatowaną jako FAT32 - więc wystarczył DOS 7.10 :)

 

Silnie zasugerowana tytułem tematu nie zwróciłam uwagi, że początek także chcesz zmienić. Ten tekst jest z kolei w pliku C:\Windows\system32\sendmail.dll (String Table > 1):

Już nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność - bowiem wiele razy dziennie w pracy zawodowej wysylam e-maile z różnymi załącznikami, te oryginalne wpisy po prostu mnie irytowały, a ładne kilka lat "zabawy" z ręczną ich korektą - totalnie nudzilo.

 

No cóż, w kwestii będącej tematem tego wątku jestem więc już w pełni usatysfakcjonowany :D

 

Raz jeszcze DZIĘKUJĘ!

 

egrabrych

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...