Skocz do zawartości

Problem z instalacją Win 7 x64 SP1


Kant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem notebooka Asusa 1215n. Ściągnąłem z msdnaa Win 7 x64 SP1, przy instalacji z pendrive na samym początku wyskakuje komunikat "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz".

 

W biosie wyłączyłem Boot Booster, ustawiłem sata na compatible (ustawienie IDE również nie dało efektów), zgrałem z płyty dołączonej do notebooka sterownik do AHCI, skopiowałem na drugiego pendrive ale instalator Win 7 twierdzi, że nic nie ma. Nie mam pomysłu co mogę zrobić. w Internecie nic innego nie znalazłem (oprócz sprawdzenia sumy kontrolnej, co zrobiłem już).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tutaj jest dyskusja o instalacji Windows 7 na tym lapie http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=40221&st=20.W wielkim skrócie ten temat - system instaluje się normalnie a jesli pojawią się takie błedy o braku sterowników to sugeruje uszzkodzenie instalki. Przejrzyj ten temat i jesli nic nie znajdziesz nic w nim pomocnego to sugeruję pobrać obraz jeszcze raz za pomocą domyślnego menadżera pobierania - żadnych akceleratorów pobierania.

Odnośnik do komentarza

To nie absurd, USB3 wykorzystuje dodatkowe kontrolery firm trzecich których sterowniki nie są dostępne w samym systemie (także w systemie winPe) dlatego napęd taki nie jest widziany przez instalator. Przyszłościowo można spróbować integracji odpowiednich sterowników w winPE (zakładam, że używasz środowiska preinstalacyjnego zaszytego w pliku boot.wim), wtedy napęd powinien już być dostępny z tego poziomu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...