Skocz do zawartości

Aktualizacja sterownika nForce 550


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem chciałem zaktualizować sterownik do chipsetu wcześniej kasując stary i instalując dopiero wtedy nowy, ale gdy go zainstalowałem system mi wykrył kartę sieciową jako Kontroler sieci NVIDIA nForce #8 dlaczego się tak stało chodzi mi o te #8 na końcu czy system trzyma gdzieś kopie zapasową sterownika i to jest przyczyna problemu?? da się ten problem rozwiązać wszedłem do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0373&SUBSYS_E0001458&REV_A2\3&2411e6fe&1&40
i znalazłem tam tę nazwę sprzętu

 

Mam Windows 7 z SP1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Używałem Drive Sweeper'a i Drive Cleanera i nie pomogło

 

Uzyłeś najnowszej wersji 3.0 ? (poprawiłem link) - kopie sterowników są przechowywane w C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository i ile wiem te programy też ingerują w ten folder i to niekiedy za mocno...Ponadto wiele urządzeń (wirtualnych bądź fizycznych) może korzystać z tych samych sterowników więc trzeba naprawdę uważać co się kasuje

 

 

co zaś się tyczy urządzeń z numerami

 

Zaktualizuj sterewnik,następnie uruchom menadżer urządzeń >> Pokaż urkryte urządzenia i odinstaluj wszystko oznaczone bladym kolorem + duble urządzeń.

Odnośnik do komentarza

Tak mam Drive Sweeper'a w wersji 3 zawsze go używałem do posprzątania po deinstalatorze sterownika graficznego i było ok, a tutaj program pewnie coś namieszał ale już się nie dowiem co bo reinstalowałem system i tak miałem to zrobić najwyżej mam nauczkę na przyszłość. Ale chętnie dowiem się co zrobiłem źle i wyciagnąc wnioski na przyszłość

Odnośnik do komentarza

Na ogół wystarczy włączyć w menadżerze urządzeń opcję "pokaż ukryte urządzenia" i wywalać wszystko oznaczone bladym kolorem + duble z numerami.Jeśli nawet po włączeniu tej opcji nie pomaga to spróbować w rejestrze tj wejść do kluczza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum i odczytać frazę ClassGUID - to zawsze jest długi numer w nawiasie.

 

i trzeba skasować klucze typu HKLM\System\CurrentControlSet\Control\class\{ ClassGUID}\<numerek> które odnoszą się do tego urządzenia - jakie to numerki to trzeba ręcznie sprawdzić - trzrba też pamiętać że administratorzy domyślnie nie mają pełnej kontroli do tych kluczy - nasepnie odświezyć menadżer urządzeń i wybrać "zaktualizuj sterownik"

 

Jeśli to jakaś grubsza sprawa to niestety prostej odpowiedzi nie ma i trzeba to rozpatrywać indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Ale chętnie dowiem się co zrobiłem źle i wyciagnąc wnioski na przyszłość
wnioski na przyszłość: nigdy nie było potrzeby deinstalacji driverów chipsetu, powtarzam chipsetu przed aktualizacją, a od już jakiegoś czasu nie trzeba też de instalować driverów grafiki nVidii przed aktualizacją sterów, i tego się trzymaj.
Odnośnik do komentarza

@marekW

 

Kiedy włączyłem instalator sterowników do chipsetu to ten instalator sam mi kasował poprzedni sterownik, a wiec czy ja odinstaluje czy zrobi to instalator to to nic nie zmienia tutaj raczej winny był system który instalował swój sterownik bo gdy odinstalowałem go to system po ponownym uruchomieniu instalował swój wbudowany, a i nie należy tak słuchać producentów sprzętu że nie zalecają odinstalowywać poprzedniego sterownika tylko instalować jeden na drugi. Ja nie uważam że producent się nie zna, ale po coś powstały programy Drive Sweeper, Drive Cleaner żeby nie wyhodować sobie w systemie niezłego śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...