Skocz do zawartości

explorer nie odpowiada


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi z OTL powinny wyjść dwa. Brakuje loga extras.txt. Podczas skanowania opcja Rejestr - skan dodatkowy ma być ustawiona na "Użyj filtrowania" W tym logu nie widać śladów infekcji, natomiast jest dużo zbędnych toolbarów i innych drobnych śmieci.

 

1. Spróbuj sprawdzić rozszerzenia explorera. W tym celu skorzystaj z narzędzia ShellExView a następnie wyłącz wszystkie pozycje zaznaczone na kolor różowy. Restart komputera i sprawdź efekty.

 

2. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Users\Kasia\AppData\Local\Temp*.html
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:OTL
FF - HKLM\software\mozilla\Firefox\Extensions\\m3ffxtbr@mywebsearch.com: C:\Program Files\MyWebSearch\bar\3.bin [2011/02/12 11:06:25 | 000,000,000 | ---D | M]
IE - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://alawar.pl"
IE - HKLM\..\URLSearchHook: {57cc715d-37ca-44e4-9ec2-8c2cbddb25ec} - Reg Error: Key error. File not found
IE - HKU\Kasia_ON_C\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://lig.asksearch.com/?cfg=2-355-0-2AiV9"
IE - HKU\Kasia_ON_C\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page Restore = "http://alawar.pl"
IE - HKU\Kasia_ON_C\..\URLSearchHook: {57cc715d-37ca-44e4-9ec2-8c2cbddb25ec} - Reg Error: Key error. File not found
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Odinstaluj z apletu usuwania programów następujące pozycje - Conduit Engine / MyWebSearch / Alawar.com Toolbar / Google Toolbar / Softonic-Polska Toolbar / Recfree1.com Toolbar

 

4. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL. Daj też znać jakie efekty daje polecenie z punktu 1.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
w awaryjnym również nie staruje program, poza wierszem poleceń nic nie idzie zrobić

 

Spróbuj zrobić następującą operację: start w Trybie awaryjnym z wierszem poleceń (bez powłoki graficznej), w linii komend wpisz pełną ścieżkę do programu ShellExView co go uruchomi, wykonaj w nim instrukcję wyłączenia wszystkich niedomyślnych rozszerzeń (zakreślonych na różowo).

 

shellexview.th.png

 

(Tu w przykładzie uruchamiam ShellExView z mojego Pulpitu)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

tak robiłem ale nici z tego, gdzie okno programu sie uruchamia ale program się zawiesza bądz nic nie wyświetla, ale nachodzi mi jedna myśl czy nie należy wyłączyć Funkcja UAC, ale zapewnie nie da się to zrobić z poziomu panela sterownia a czy można prosic o fix do rejestru bądz jakaś komenda ?

 

edit:

 

teraz juz chyba pies pogrzebany, utworzyłem nowego użytkownika, przez tryb awaryjny z wierszem polecen, i podczas logowanai mam dwoch `uzytkowników i nie idzie sie zalogowac na zadne konto.

Odnośnik do komentarza
ale nachodzi mi jedna myśl czy nie należy wyłączyć Funkcja UAC, ale zapewnie nie da się to zrobić z poziomu panela sterownia a czy można prosic o fix do rejestru bądz jakaś komenda ?

 

Po co?

 

 

teraz juz chyba pies pogrzebany, utworzyłem nowego użytkownika, przez tryb awaryjny z wierszem polecen, i podczas logowanai mam dwoch `uzytkowników i nie idzie sie zalogowac na zadne konto.

 

Jaką komendą się posłużyłeś "tworząc konto"? Jaki błąd jest zgłaszany przy próbie zalogowania na konta? W sytuacji niemożności logowania widzę takie rozwiązania, przeprowadzone przy użyciu płyty WinRE:

 

- Użyć funkcję Przywracania systemu, by cofnąć stan systemu do punktu sprzed operacji na kontach, a jeśli się da to nawet jeszcze dalej do punktu, gdy w ogóle nie było problemu z systemem.

- Uaktywnić wbudowanego Administratora, spróbować się na niego zalogować w celu przeprowadzenia operacji na kontach: KLIK

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jaką komendą się posłużyłeś "tworząc konto"?

net user nazwa_uzytkownika /add

Jaki błąd jest zgłaszany przy próbie zalogowania na konta?

Błąd jest tego typu że system chce się wczytywać następnie, przechodzi do wyboru użytkowników (Logowania)

 

Przywracanie systemu było wyłączone i na konto Administratora również nie chce się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Błąd jest tego typu że system chce się wczytywać następnie, przechodzi do wyboru użytkowników (Logowania)

 

Przywracanie systemu było wyłączone i na konto Administratora również nie chce się zalogować.

 

Czyli w kółko wylogowuje natychmiast po próbie logowania? To może oznaczać uszkodzony plik rejestru SAM (gromadzący dane relatywne do kont). I kiepsko to widzę, jeśli Przywracanie systemu było wyłączone (nie powinno się tego robić na Vista i Windows 7 = to zbyt cenna funkcja ratunkowa), bo to oznacza brak kopii rejestru. Sprawdź z poziomu WinRE czy jest sesyjna kopia rejestru mająca starszą datę niż Twoje operacje (choć wątpię, bo boot jako taki był pomyślny...). Chodzi mi o pliki w katalogu RegBack jak wyłuszczone w tym temacie: KLIK.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
19.06.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...