Skocz do zawartości

RamDisk a Gmer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wydaje mi się że po zainstalowaniu RamDisku Gmer nie może skończyć skanowania. Przy głównym skanowaniu po kilku sek. ekran robi się czarny i tylko reset przywraca system, próbowałem w trybie awaryjnym lecz po kilku sek. wyskakuje BSOD z nr. błędu 0x00044. Podejrzewając sterownik sptd zainstalowany z ramdiskiem usunąłem go SPTDinst-v178 i usunąłem wpisy w rejestrze lecz nic nie pomogło. OTL również nie mogę uruchomić, MBAM nic nie wykrywa. Przedstawiam na razie logi ze skanowania Rsit.

info.txt

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę nic atypowego w logach.

 

 

Wydaje mi się że po zainstalowaniu RamDisku Gmer nie może skończyć skanowania.

 

Skoro to podejrzewasz, to po prostu testowo usuń RAMDisk i jego sterowniki via Menedżer urządzeń. W Twoim raporcie widać następujące składniki:

 

R0 rxvbus;Rxvbus; C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\rxvbus.sys [2010-06-01 22144]

R0 rxvstor;Rxvstor; C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\rxvstor.sys [2010-02-26 72448]

S3 RAMDiskXP;RAMDiskXP; C:\WINDOWS\System32\Drivers\RAMDiskXP.sys [2010-11-11 54528]

 

2011-05-09 18:44:10 ----A---- C:\WINDOWS\system32\drivers\rxvbus.sys

2011-05-09 18:44:09 ----A---- C:\WINDOWS\system32\drivers\rxvstor.sys

2011-05-09 18:44:08 ----D---- C:\Program Files\VSuite Ramdisk (Public Edition)

 

 

Przy głównym skanowaniu po kilku sek. ekran robi się czarny i tylko reset przywraca system, próbowałem w trybie awaryjnym lecz po kilku sek. wyskakuje BSOD z nr. błędu 0x00044.

 

Spróbuj odznaczyć sekcję IAT/EAT, a jeśli to nie pomoże, testuj odznaczanie kolejnych, aż dojdziesz do tej, która ewentualnie tworzy problem.

 

 

OTL również nie mogę uruchomić

 

Ale jaki objaw lub błąd się zgłasza?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podejrzenie co do Ramdysku może być mylne, tak skojarzyłem że przed instalacją jakiś czas temu było OK a że nie robię częstego skanowania Gmerem i zrobiłem po zainstalowaniu Ramdysku dlatego to mi się nasunęło w pierwszej kolejności.

Co do sekcji IAT/EAT nie bardzo wiem gdzie ona się znajduje.

Co do OTL wyskakuje następujący komunikat:

Wyjątek programowy (0x0eedfade) pod adresem 0x7c812abf a następnie: klasa niezarejestrowana.

Odnośnik do komentarza
Co do sekcji IAT/EAT nie bardzo wiem gdzie ona się znajduje.

 

W GMER po prawej stronie przecież to jest .... Pytaniem jest również: czy posługujesz się najnowszą wersją 1.0.15.15627?

 

 

Co do OTL wyskakuje następujący komunikat:

Wyjątek programowy (0x0eedfade) pod adresem 0x7c812abf a następnie: klasa niezarejestrowana.

 

Czy posługujesz się najnowszą wersją OTL a nie jakąś przetrzymywaną na dysku twardym od niewiadomo jak długiego czasu?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co do OTL i Gmer są to wersje aktualne

 

Kanciarz :P. W logu GMER 1.0.15.15530 > aktualna wersja 1.0.15.15627. Pobierasz i robisz nowy skan.

 

W związku z tym muszę i zapytać, czy na pewno OTL to wersja 3.2.22.3? Możesz to podejrzeć we Właściwościach pliku.

 

 

Manager urządzeń nie pokazuje żadnych braków lub nieprawidłowości to nie bardzo wiem o jakie chodzi urządzenie wprowadzające błędy.

 

Nie w tym rzecz. Tu nie chodzi o urządzenia w rozumieniu "widoku w menedżerze", tylko o funkcje przechwytywania. Nie musi być żadnego błędu, by przeszkodzić skanowaniu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za wersję Gmera ale OTL jest aktualny bo specjalnie szukałem innej wersji niż tą co mam na dysku w nadzieji że się któraś uruchomi. Oczywiście Gmera pobrałem już najnowszego i próbowałem uruchomić lecz lecz wyskakuje komunikat że pamięć nie może być "read" co poprzedniej wersji nie przeszkadzało. Całkiem możliwe też że starsza wersja OTL może by się uruchomiła bo przypominam sobie podobny przypadek gdy wersją OTL którą miałem na dysku wykonałem skan na potrzebę jakiegoś tematu wcześniej i po sprzątaniu ta moja wersja została usunięta z dysku a nowa pobrana już nie chciała się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...