Skocz do zawartości

Komputer często zawiesza się


Rekomendowane odpowiedzi

witam

teraz dla odmiany numery robi mi komputer stacjonarny, od wczoraj zawiesza się i nie reaguje na nic- za każdym razem muszę go restartować przyciskiem włączającym komputer

wiem, że najpierw trzeba wrzucić logi, ale ja mam pewne wątpliwości co zrobić i w związku z tym mam pytanie:

mam zainstalowany McAfee (Pan w dziale pomocy tej firmy powiedział, że tego programu nie da się wyłączyć) w związku z tym czy mogę zrobić logi przy włączonym McAfee czy też należałoby najpierw go odinstalować i dopiero wtedy zrobić logi?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

logi z OTL

extras http://wklej.org/id/522859/

http://wklej.org/id/522860/

nie udało się ukończyć gmera - długo skanował, przeskanował C, przeszedł do następnych partycji i w trakcie skanowania pojawił się ekran http://img638.imageshack.us/img638/3269/img7345l.jpg

zrobiłam root repeal, ale przy jego uruchamianiu pojawił się komunikat Error - inwalid PE image found, nie można było niczego ustawić i raport wyszedł jak wyszedł - http://wklej.org/id/522862/

to wszystko robione w trybie awaryjnym

po południu zanim mi całkiem padł zrobiłam scan Malwarebytes Anti-Malware http://wklej.org/id/522870/ - może to nie był zbyt dobry pomysł, ale w swojej desperacji liczyłam, że to pomoże - niestety nic nie zmieniło

przyznaję, że był potraktowany Combofixsem jakiś czas temu przez informatyka - nie wiem czy to może mieć wpływ na obecny problem, ale wolę podać, żeby nie było na mnie :)

Odnośnik do komentarza

Nie widzę tu żadnych śladów infekcji w stanie czynnym, choć odczytu z GMER nie mam. Są tylko różne ślady po sponsorach, ale tym zajmiemy się dopiero potem, bo nie jest to kluczowe i nie może mieć nic wspólnego z usterką główną. Na temat niemożności normalnego startu Windows, to ja bym zaczęła od podstaw, czyli wyrzucania przeterminowanego software:

 

  • McAfee jest sfatygowany i jest on również tu głównym podejrzanym dla problemów. Spróbuj go odinstalować z poziomu Trybu awaryjnego, a jeśli będzie to niemożliwe, posłuż się czyścicielem McAfee Consumer Product Removal Tool.
  • DAEMON Tools w okropnie starej wersji ze sterownikami z roku 2003. Również do deinstalacji.
  • Spybot - Search & Destroy przy okazji też, to przestarzały program.

Po wykonaniu deinstalacji spróbuj się zalogować w Trybie normalnym do Windows. Jeśli się powiedzie, wygeneruj nowe logi z OTL.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To znaczy? Jaki jest efekt lub błąd?

po wybraniu opcji trybu awaryjnego i potwierdzeniu systemu pojawia się czarny ekran i tyle

przepreszam nie napisałam przez chilę pojawił się ekran - napis windows xp, potem ten czarny

 

jednak przy ponownym uruchomieniu już nie pojawia się ekran z napisem tylko cały czarny z migającym u góry kursorem

Odnośnik do komentarza

nagrałam płytkęi i uruchomiłam, w ogóle nie było ekranu niebieskiego, żeby wybrać przejście do konsoli, za to pojawił się ekran trybu wyboru otwierania systemu, pewnie nie powinnam tego robić, ale zatwierdziłam wybór trybu awaryjnego, po zatwierdzeniu - jest napis na niebieskim ekranie trwa uruchamianie systemu i na tym się zawiesił komputer

Odnośnik do komentarza
nagrałam płytkęi i uruchomiłam, w ogóle nie było ekranu niebieskiego, żeby wybrać przejście do konsoli, za to pojawił się ekran trybu wyboru otwierania systemu

 

To by świadczyło o tym, że płyta wcale nie zastartowała i od razu przeszło do ładowania dysku twardego. Czy w BIOS masz ustawioną prawidłową kolejność urządzeń, tzn. napęd CD-ROM jest przed dyskiem twardym?

Odnośnik do komentarza

nagrałam płytę inaczej i poszło

fixboot nowy sektor rozruchowy został zapisany pomyślnie

fixmbr nowy główny rekord rozruchowy został zapisany pomyślnie

mam problem z chkdsk

wpisuję chkdskC/p/r - komunikat to polecenie nie jest rozpoznawane

wpisuję chkdsk C/p/r - parametr nie jest prawidłowy

wpisuję chkdsk /p/r - to polecenie nie jest rozpoznawane

no i w końcu nie wiem jak mam to wpisać?

 

już wiem powinien być dwukropek po symbolu dysku

no teraz ruszyło, czy w ten sposób sprawdzić wszystkie dyski i partycje?

Odnośnik do komentarza
już wiem powinien być dwukropek po symbolu dysku

 

Podałam komendę CHKDSK/P/R, która to komenda bez wpisania litery skanuje dysk wybrany jako bieżący w Konsoli (czyli systemowy). Skoro jednak posługujesz się precyzyjnie literami, to owszem litera musi być z dwukropkiem.

 

 

no teraz ruszyło, czy w ten sposób sprawdzić wszystkie dyski i partycje?

 

Tylko dysk systemowy na którym siedzi niestartujący Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znalazł ale czy naprawił? Spróbuj zastartować teraz do Windows, by ocenić czy działania miały jakieś pożądane skutki.

nie ma żadnej informacji o naprawie, tylko o znalezieniu

przeszedł w tryb awaryjny i przy oknie pulpit system działa w trybie awaryjnym, .., aby kontynuować kliknij tak i zanim kliknęłam to się zawiesił

Odnośnik do komentarza

jeszcze raz zrobiłam chkdsk r i p osobno, a potem razem i o dziwo pomogło - komunikat znalazł i naprawił przynajmniej 1 błąd na tym voluminie,

uruchomiłam w trybie awaryjnym i nie będę zamykać komputera na noc, bo jutro znowu będzie problem z uruchomieniem

McAfee nie mogę usunąć ani z panelu sterowania, ani polecanym czyścicielem - jest przy jego uruchamianiu komunikat McAfee enterprise sftware detected, cannot continoue

daemon tools nie ma w dodaj usuń programy, usunęłam go przed zrobieniem logów, pewnie coś po nim zostało, ale nie wiem jak to usunąć

spybot usunięty - komunikat część składników trzeba usunąć ręcznie, też nie wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
McAfee nie mogę usunąć ani z panelu sterowania, ani polecanym czyścicielem - jest przy jego uruchamianiu komunikat McAfee enterprise sftware detected, cannot continoue

 

Jaki błąd zwraca próba usunięcia w Dodaj / Usuń? Czy tam nie ma aby sformułowania o niemożności wykonania tego ze względu na Tryb awaryjny? Przejdź w Tryb normalny Windows i wtedy spróbuj.

 

 

daemon tools nie ma w dodaj usuń programy, usunęłam go przed zrobieniem logów, pewnie coś po nim zostało, ale nie wiem jak to usunąć

 

Ta wersja DAEMON Tools nie ma deinstalotora w Dodaj / Usuń. Należy go szukać w Menu Start. Zaś podane uprzednio logi nie wskazywały, by DAEMON był usuwany (prócz sterowników, widzialne wejście w Run bez żadnego "file not found").

 

 

spybot usunięty - komunikat część składników trzeba usunąć ręcznie, też nie wiem jak to zrobić

 

Chodzi pewnie o pozostawiony po deinstalacji folder na dysku. Popatrz w Program Files czy coś pozostało.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jaki błąd zwraca próba usunięcia w Dodaj / Usuń? Czy tam nie ma aby sformułowania o niemożności wykonania tego ze względu na Tryb awaryjny? Przejdź w Tryb normalny Windows i wtedy spróbuj.

 

właśnie taki błąd, ale niestety nie mogę uruchomić w trybie normalnym - w trakcie zawiesza się, spróbowałam jeszcze raz i udało się otworzyć, zaraz po tym pojawił się komunikat: windows daemon.dll error, po czym tradycyjnie zawiesił się

 

 

Ta wersja DAEMON Tools nie ma deinstalotora w Dodaj / Usuń. Należy go szukać w Menu Start. Zaś podane uprzednio logi nie wskazywały, by DAEMON był usuwany (prócz sterowników, widzialne wejście w Run bez żadnego "file not found").

 

w programach w menu start nie ma DAEMON Tools

 

 

Chodzi pewnie o pozostawiony po deinstalacji folder na dysku. Popatrz w Program Files czy coś pozostało.

 

usunęłam folder

Odnośnik do komentarza
właśnie taki błąd, ale niestety nie mogę uruchomić w trybie normalnym - w trakcie zawiesza się, spróbowałam jeszcze raz i udało się otworzyć, zaraz po tym pojawił się komunikat: windows daemon.dll error, po czym tradycyjnie zawiesił się

 

Ten "daemon.dll error" wskazuje na niepoprawną / niekompletną deinstalację tego oprogramowania. Spróbujmy wyłączyć z ładowania usługi McAfee + DAEMON oraz usunąć ich powiązane wpisy z Autostartu. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\d343bus]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\d343port]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mfehidk]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mfeavfk]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mfeapfk]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mfetdik]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mfebopk]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mferkdk]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\McShield]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\McTaskManager]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\McAfeeFramework]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"DAEMON Tools-1033"=-
"ShStatEXE"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

I podejmij próbę wejścia w Tryb normalny. Jeśli się uda, ponów deinstalację McAfee.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...