Skocz do zawartości

Zaginione konto - Brak wyświetlania przy logowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój problem polega na tym,że moje konto gdzieś wyparowało i tylko Bóg wie gdzie....oraz ja.Otóż jako że z reguły nie potrzebne są mi uprawnienia administratora,to miałem konto z ograniczeniami.A do operacji typu instalowanie gier lub programów wymagających wyższych uprawnień służy mi ukryte (przez tweak w rejestrze) konto Admin (nie Administrator).Konto zniknęło po następującej operacji:Start-->Uruchom-->control userpasswords2-->prosi o login i hasło admina więc podaje-->Włącza się i nie wiem co mnie skusiło,żeby zmienić grupę/typ mojego konta z Ograniczonego dostępu na Użytkownik standardowy,klikam Zastosuj,a tu błąd(to co pamiętam):Nie można odnaleźć określonej grupy użytkowników.Upewnij się....bla bla bla.No to zamykam wylogowuje się a tu:

 

logon.png

 

Nazw kont nie widać - Niektórzy tego nie chcieli ;)

 

Na początku się nie przejąłem bo - jak pewnie wiele z was - miałem większe kłopoty z komputerem niż takie coś.Ale jak się okazało później,mogę sie logować tylko przez CTRL+ALT+DEL.A nie jest to wygodne.Nazwa konta - peter2012.


Zrzuty ekranu:

 

Panel sterowania:

 

users.png

 

Po wpisaniu komendy control userpasswords2:

 

users2.png

 

W aplikacji ReProfiler:

 

users3.png

 

System: Windows XP SP3

Sorry za długi wstęp,ale ja tak mam ;)

Proszę o pomoc w "ujawnieniu" konta.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nie wiem co mnie skusiło,żeby zmienić grupę/typ mojego konta z Ograniczonego dostępu na Użytkownik standardowy,klikam Zastosuj,a tu błąd(to co pamiętam):Nie można odnaleźć określonej grupy użytkowników.Upewnij się....bla bla bla.No to zamykam wylogowuje się a tu:

 

Skoro zmieniałeś przynależność grupową i był błąd, ponownie przesuń konto do odpowiedniej grupy. Brak przynależności grupowej to podstawowa przyczyna dla zaniku konta z wyświetlania.

 

Start > Uruchom > cmd

 

Wylistuj dostępne grupy:

 

net localgroup

 

Przesuń konto do wybranej:

 

net localgroup NazwaGrupy peter2012 /add

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...