Skocz do zawartości

Problem z Kartą Graficzną


SamOn

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak mam taki problem. Najpierw było tak że po około 40 minutach oglądania Filmu na kompie ekran robił się czarny i było słychać tylko dźwięk z filmu. Nie przeszkadzało mi to zbytnio robiłem reset i jakoś dotrwałem do końca filmu, lecz teraz zaczęły mi się pojawiać paski jak by zakłócenia i po 5-10 minutach ekran robi się czarny. Tak samo mam z oglądaniem na internecie, lecz po wyłączeniu opcji przyspieszenia sprzętowego w flashu da się normalnie oglądać. A formatowałem już parę razy nic nie daje. Robiłem testy w 3Dmark i na obciążenie karty i nie było niczego niepokojącego wszystko było ok temperatura się wahała na 53-54 stopni. Myślę że jest to spowodowane Kartą graficzna, coś z nią jest nie tak ale nie wiem co. I się zastanawiam czy może jakieś złe ustawienia w biosie albo może aktualizacja Biosa pomorze.

 

 

Mój Sprzęt:

 

Karta Graficzna: nVidia geforce GT240

Procek: Intel Q8300 CL2 4mb 2.5ghz 4 rdzeniowy (nie chce mi się pisać całej nazwy, na pewno wiecie który to, a procek jest nowy a problem też był przed jego wymianą)

Ram 2 GB

Mam jeszcze kartę muzyczna ale to chyba nic wspólnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzieje się to już dość długo, tylko ostatnio się nasiliło po zmianie CPU. Komputer to składak nie nowy wymieniam w nim po trochu.

Nie pamiętam od kiedy to już ale to chyba było coś kilka tygodni po zmianie Karty Graficznej.

A mam pytanie czy testy na OCCT muszą trwać godzinę?

Odnośnik do komentarza
Zasilacz ma 400W nie wiem jakiej firmy bo tam za dużo na nim nie pisze.
to zrób zdjęcie (nawet telefonem) i wklej chociaż przepisanie z naklejki wg mnie jest dużo prostsze. np. zasilacz to "logic" u ciebie chyba też coś jest, prawda? Temperatury jeśli w spoczynku też nie są "wesołe": stąd konieczny test OCCT.
Odnośnik do komentarza

Problem płyty polega na tym bo: nie wspiera tego procesora (proc cały czas pracuje na obniżonej szynie FSB) podobnie jak ram. Możesz próbować w biosie opcji "CPU Configuration" -> "CPU Frequency (MHz)" ustawić ręcznie 333MHz (o ile jest taka możliwość). Karta graficzna: slot jak pisłem wspiera tylko 4x (zapewne tak jest prądowo) a karta potrzebuje slotu 2.0 16x. Ogólnie: płyta jest słaba z racji posiadanego chipsetu który zawsze stwarzał problemy z grafikami nVidii. Spróbuj jeszcze przeinstalować to: http://www.programyp...ogram,1589.html

 

Pliki jak chcesz uplodować to skorzystaj z serwisu speedyshare.

Odnośnik do komentarza

Jak wyłączasz kompa? Myszką czy dodatkowo odłączaniem zasilania?

Jeżeli nie odłączasz zasilania z sieci to nadal działa podtrzymanie z zasilacza. Bateria zasila CMOS tylko po kompletnym odcięciu zasilania,

Problem jest wtedy kiedy elektrownia wyłączy Ci prąd.

 

EDYTA

Zrób tak. Wyłącz kompa jak zwykle. Odłącz kabel sieciowy, poczekaj 15 minut, odpal kompa ponownie i sprawdź czas.

Ten czas może być zbyt krótki. Zrób to przed snem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...