Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza, nie zawsze startuje


tchorz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do innego działu. GMER tworzony w złym środowisku, przy czynnym sterowniku SPTD (KLIK). Podane raporty nie pokazują składników infekcji. Drobne rzeczy: odinstaluj adware/sponsora czyli DAEMON Tools Toolbar, a z Firefox wymontuj Zynga Toolbar. I zaktualizuj sobie software (przeglądarki, Java, Adobe Reader).

 

 

Zdarza się od czasu do czasu, że komputer nie chcę się włączyć (wiesza się na ekranie ładowania windows) lub zawiesi się po jakimś czasie pracy.

 

Ekran ładowania Windows = który (z flagą Windows czy późniejszy logowania)?

 

1. O ile to nie jest problem natury sprzętowej, pewne podejrzenia mogą budzić: Avast oraz sterownik SPTD od Daemon Tools (jakie problemy tworzy, przykładowo w tym temacie: KLIK).

 

2. W Dzienniku zdarzeń są nagrane błędy tego rodzaju:

 

Error - 2011-04-06 13:50:25 | Computer Name = USER-Komputer | Source = Microsoft-Windows-WHEA-Logger | ID = 18

Description = Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy. Zgłoszone przez składnik: rdzeń

procesora Źródło błędu: 3 Typ błędu: 5 Identyfikator procesora: 0 Widok szczegółów tego

wpisu zawiera dodatkowe informacje.

 

Error - 2011-04-07 13:16:11 | Computer Name = USER-Komputer | Source = Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power | ID = 6

Description = Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności

zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj

się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

Wstępnie: zorientuj się czy są aktualizacje sterowników urządzeń (chipset / grafika etc.) oraz BIOS na stronach producentów.

 

Error - 2011-04-23 06:02:11 | Computer Name = USER-Komputer | Source = Microsoft-Windows-CAPI2 | ID = 4107

Description = Nie można wyodrębnić listy głównej innych firm z pliku cab automatycznej

aktualizacji z: ,

wystąpił błąd: Wymagany certyfikat jest poza okresem ważności, co wynika z weryfikacji

bieżącego zegara systemowego lub sygnatury czasowej. .

A ten błąd błahy, napraw sobie narzędziem Fix-it z artykułu: KB2328240.

 

3. System nie został zaktualizowany:

 

 Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

Windows 7 Service Pack 1 + Internet Explorer 9

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wywaliłem całkowicie SPTD i Zynga Toolbar. Avasta zaktualizowałem do najnowszej wersji.

 

Jeśli chodzi o ładowanie to ten ekran z flagą.

 

Do chipsetu nie ma nowych sterowników. Napisane jest w FAQ VIA, że Windows 7 posiada możliwe najnowsze.

Do grafiki sciągnąłem nowe i zainstalowałem bo były Microsoftowe WDDM.

 

BIOS miałem dość stary więc aktualizacja zrobiona.

 

Service Pack i IE9 zainstalowane.

 

Na razie wygląda, że jest ok. Zobaczymy po paru dniach używania.

 

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez picasso
24.05.2011 - Upłynął miesiąc. Nie zgłaszasz problemów. Temat uznaję za zakończony. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...