Skocz do zawartości

Problem przy formatowaniu/instalowaniu nowego systemu


Fre4ky

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio się zgłaszałem z moim kompkiem ponieważ był zainfekowany - zrobiłem formata, jednak okazało się, że wszystkie pliki .exe były zainfekowane na innych partycjach - czyli sterowniki itp. Avasta nie dało się zainstalować - po paru sekundach instalator był wyłączany. To samo z COMODO i ręcznymi próbami odblokowania menedżera zadań i regedita. Dopiero darmowa wersja AVG poradziła sobie z wirusem ;] Skanów itd. nie załączam bo nie o to mi chodzi. Otóż ten zarażony pendrive dostałem od taty ;] On też chciał pozbyć się tak samo wirusa jak ja, tylko, że u niego wystąpiły komplikacje. On próbował różnych antywirusów - wszystkie mu wyłączało, dopiero gdy zaczął instalować noda32 to system mu się zresetował i nie chciał uruchomić się ponownie - resetował się gdzieś w momencie wczytywania ikon z pulpitu. Nie działało włączanie trybu awaryjnego itp. Więc pozostało jedno - format. W domu dysponujemy dwoma płytkami z systemami - XP SP3 i 7. Ja u siebie mam właśnie tego XPeka, ojciec też go chciał zainstalować bo ma za słabego kompa na 7. Jednak wywala mu bluescreena w momencie załadowania się wszystkich plików, czyli przed pytaniem czy chce zainstalować czy naprawić system. Treść bluescreena jest standardowa. Oprócz tego pisze, że przyczyną jest prawdopodobnie plik acpi.sys i pisze, aby temu zaradzić trzeba wyłączyć opcje pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesłanianie(chyba przesłanianie bo zamiast "ł" jest jakiś krzak). Opcji takich w BIOSie nie znaleźliśmy. W końcu jakoś ojciec sformatował tamten dysk systemowy i to nic nie pomogło. Teraz parę informacji:

-Już wcześniej tata instalował ten system z tej płytki, ja też i nigdy nie było problemów.

-Mamy płytę z której można odpalić XPeka bez instalacji, wszystkie dyski działają poprawnie, aczkolwiek nie da się zainstalować na tym anty-wirusa.

-Z Windsows 7 jest ten sam błąd

-Resetowaliśmy BIOSa poprzez wyjęcie bateryjki na jakieś 15 minut.

-Jest to komp trochę starszej generacji - 1GB RAMu itd.

-Już nie mamy pomysłów co zrobić xD

-Logów nie załączam z oczywistych powodów.

-Jeśli potrzeba więcej informacji - pisz czego potrzeba.

-Dysku ojca u siebie nie podłącze ponieważ on ma wejście ATA, a ja SATA.

 

Edit. Właśnie wypalam Kaspersky Rescue Disk

Edit2. Przy wyborze którejkolwiek opcji (po wybraniu języka) ekran robi się czarny i komp się ścina (nie włącza się kontrolka caps lock itp. Wydaje mi się, że to jakaś wada fizyczna się wdała.

Edit3. Gdy zostawiliśmy kompa włączonego z tym rescue diskiem (wiadomo, świąteczne porządki) komp się wyłączył, i nie chce włączyć się ponownie hahhaha. Zamiast jakiś postępów to coraz gorzej jest.

Edit4. Okazało się, że padł zasilacz, na szczęście mamy zamienny.

Edytowane przez picasso
Ostatnia edycja z zasilaczem, temat przenoszę do Hardware. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Potrzebuję pomocy. Na drugim kompie nie odpala się system, jak próbuję zainstalować nowy to wyskakuje BSOD. Doszedłem do wniosku, że to wina BIOSu. Tylko, że nie wiem jak znaleźć odpowiedni, oraz jak go potem zainstalować bez systemu. Komputer nie posiada FDD. Płyta główna to MATSONIC MS8137C. Do dyspozycji mam CD-R i pendrive.

Odnośnik do komentarza
Po szerszy opis daleko nie trzeba było szukać...

no i dlaczego nie kontynuujesz tamtego tematu tylko tworzysz drugi? Wyczyść komputer dokładnie z kurzu, przede wszystkim radiator procka, połóż nową pastę termo przewodzącą na nim, opisz co za to zasilacz ten zamiennik (nazwa dokładna z naklejki). Przy resecie biosu zasilacz był całkiem odłączony od zasilania poprzez wyjęcie wtyczki prądowej?

Odnośnik do komentarza
Wyczyść komputer dokładnie z kurzu, przede wszystkim radiator procka, połóż nową pastę termo przewodzącą na nim

Od razu jak komputer zaczął szwankować to został wyczyszczony i została zmieniona pasta z procka.

 

Przy resecie biosu zasilacz był całkiem odłączony od zasilania poprzez wyjęcie wtyczki prądowej?

Nie jesteśmy laikami... Tak, zasilanie było odłączone, zapewniam Cię, że BIOS został zresetowany.

 

opisz co za to zasilacz ten zamiennik (nazwa dokładna z naklejki).

A ma to jakieś znaczenie? Jego moc to 400W, o 100W więcej od poprzednika. Nie tutaj tkwi problem.

 

Stawiam na uszkodzoną kość pamięci RAM. Jeśli podana wartość jest w kilku kościach, sprawdź pojedynczo.

To źle stawiasz ;] Mamy 2x 512 MB sprawdzaliśmy osobno itd. poza tym nie odpalał by się Windows z płyty.

 

To proszę opisać dokładniej, o co chodzi. System nie startuje? Komputer nie startuje? Czarny ekran? Więcej, znacznie szerszy opis prosimy.

Postaram się opisać sytuację jasno i przejrzysto. Komputer został zainfekowany wirusem z pendrive'a. Wirus blokował instalacje skanerów, anty-wirusów itd. Przy instalacji Nod32 komputer się zresetował, od tamtej pory system nie chciał się włączyć, po prostu się resetował chwilę po "Zapraszamy". W trybie awaryjnym to samo. Następnie spróbowaliśmy zainstalować nowy system jednak po załadowaniu się plików instalacyjnych, przy ekranie wyboru czy chcemy zainstalować nowy system, czy naprawić stary, pojawił się BSOD. Wtedy komp został dokładnie wyczyszczony, jednak nic się nie zmieniło. Do jednej stacji CD wsadziliśmy płytkę z zainstalowanym Windowsem, a do drugiej płytę z instalatorem Windowsa i w ten sposób z poziomu systemu sformatowaliśmy partycję systemową. Nic to nie zmieniło. Zgrałem na płytkę Kaspersky Rescue Disk, jednak komputer zacinał się po wyborze języka. Gdy zostawiliśmy komputer na dłużej bo "może się odetnie" komputer się wyłączył i nie chciał włączyć z powrotem. Okazało się, że padł zasilacz, jednak mamy zamienny. Z tym zasilaczem wszystko zachowywało się tak samo, oprócz Kaspersky Rescue Diska, który odpalił się i zeskanował całego kompa po czym usunął całkowicie infekcje. Niestety to też nic nie zmieniło. Według BSODa problemem jest sterownik ACPI.sys, wyłączałem go w BIOSie jednak nic to nie zmieniało. Chyba jedyne co teraz możemy zrobić to zaktualizować BIOS. Zapewniam was, że dyski, RAM, karta graficzna, procek itd. działa poprawnie! Inaczej nie odpalał by się Windows z płytki, a na nim spokojnie możemy sobie na necie siedzieć, korzystać z dysków itd. Dodam, że już kilka razy był instalowany ten system na tamtym kompie, nigdy nie było problemów, płyta działa poprawnie bo sprawdzałem na moim kompie. Próbowaliśmy też z płytą instalatora Windows 7, jednak też pojawiał się BSOD.

 

Edit. Biorę się za aktualizację BIOSa. Płyta główna to Matsonic MS8137C, a wersja BIOSu to Award Modular BIOS v6.00PG

Edit2. Trochę kalecznie skleiłeś te topiki, a drugi założyłem dlatego, że wystraszyliście się tamtej masy tekstu i nikt nie chciał odpowiedzieć przez jakieś 6 godzin, więc poprosiłem o pomoc z BIOSem

Edit3. Haha ojciec zmienił procka i właśnie teraz instaluje się nowy system ;]

Odnośnik do komentarza
Nie jesteśmy laikami...
a co to ja, wróżka?
A ma to jakieś znaczenie? Jego moc to 400W, o 100W więcej od poprzednika. Nie tutaj tkwi problem.
a jednak okazuje się, że jesteście laikami, myślisz, że im więcej watt na byle jakim metalowym pudle to to samo co 400W na markowym zasilaczu? Jeśli prosimy o podanie jaki zasilacz, (podaj markę), to nie jest to dla naszego widzi mi się, ale widać, że Ty wiesz lepiej bo "laikami nie jesteście".
To źle stawiasz ;] Mamy 2x 512 MB sprawdzaliśmy osobno itd. poza tym nie odpalał by się Windows z płyty.
kolejna bzdura.
Edit3. Haha ojciec zmienił procka i właśnie teraz instaluje się nowy system ;]
a ten pusty śmiech to czym ma być? Przechwałką? Ale jeszcze piszesz taki tekst :
Od razu jak komputer zaczął szwankować to został wyczyszczony i została zmieniona pasta z procka.
to teraz mu się dokładnie przyglądnij (temu wymienionemu), a możliwe, że znajdziesz przyczynę, bo ja prawdopodobnej przyczyny jestem pewien na 99%. Tyle tylko, że najważniejsze info zostawiasz dla siebie jakbyś się wstydził ich podać, z dużym prawdopodobieństwem przypuszczam dlaczego.
a wersja BIOSu to Award Modular BIOS v6.00PG
wiesz chociaż co to znaczy? Myślisz, że to jest twoja wersja biosu? I na koniec:
Trochę kalecznie skleiłeś te topiki
przyglądnij się uważnie do KOGO piszesz.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...