Skocz do zawartości

Dziwne foldery kont


Tadzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy może mi ktoś odpowiedzieć, skąd tyle folderów w Documents and Setting ?

Czy to jest normalne, aby ich było aż tyle?

Na oko wydają się jednakowe.

 

System instalowałem 1,5 roku temu.

Żadnych problemów z użytkowaniem nie mam.

 

chyba napisałem nie w tym dziale, przepraszam.

System to Windows XP Home Edition.

 

Pozdrawiam.

 

post-1889-0-06648800-1303399613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@ Picasso, raczej nie miewam problemów z logowaniem.Są tylko dwa konta: administratora i drugie, z którego korzystam.

Nawet więcej, nigdy nie miałem, o ile pamiętam kłopotów..

Tekst w j.angielskim, niestety nie dla mnie.Spróbuję go tłumaczem guglowskim :)

 

@ Wiesław531,

UpdatusUser zawiera to co jest na screenie.

 

post-1889-0-77598000-1303412768_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
@ Picasso, raczej nie miewam problemów z logowaniem.Są tylko dwa konta: administratora i drugie, z którego korzystam.

Nawet więcej, nigdy nie miałem, o ile pamiętam kłopotów..

 

Na pewno był tu problem z logowaniem konta Administrator. W przeciwnym wypadku nie miałbyś tych folderów. Uruchom Reprofiler i połącz konto Administrator z folderem Administrator, a resztę odpadków z "Administrator.*" w nazwie usuń.

 

 

UpdatusUser zawiera to co jest na screenie.

 

To folder generowany przy instalacji sterowników nVidia: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Picasso, czy mogą one tworzyć się przy korzystaniu z konsoli odzyskiwania ?

Kiedy system prosi o podanie hasła administratora, ja wciskam kilka razy Enter i dalej już wpisuję komendę np. chkdsk /p /r .

Postaram się zrobić jak proponujesz :)

 

Tak, sterownik nVidii.

 

ps: link do tego narzędzia nie działa: https://www.fixitpc.pl/topic/3136-problem-z-profilem/page__view__findpost__p__23911

Albo czegoś nie rozumiem, chyba tak :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
ps: link do tego narzędzia nie działa

Działa, dostałeś wyżej przecież prawidłowy link. Nie patrz do innych tematów, które powstały w innym zakresie czasowym.

 

EDIT: Tym razem to ja pisałam wieslaw531 nie widząc Twojego posta.

 

 

@ Picasso, czy mogą one tworzyć się przy korzystaniu z konsoli odzyskiwania ?

 

Te foldery powstają tylko wtedy, gdy folder konta Administrator ma problem, a jest próba bezpośredniego logowania tego konta. I Konsola Odzyskiwania nie powinna mieć z tym związku. Sprawdziłam to na szybko logując się do Konsoli na systemie XP, który ma niezainicjowane konto Administrator (czyli jeszcze brak folderu konta) i nie jest nic dorabiane.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Wieslaw531,

dzięki za linka.

Mam nadzieję, ze dobrze zrobiłem.

Ciekawe co się stanie kiedy zrestartuję komputer.

Przypisałem tak jak w instrukcji ( chyba ? ),usunąłem foldery.

 

Tak, mam SP3.

Sterownik najnowszy 270.61-desktop-winxp-32bit-international-whql.exe

Karta GeForce 9800 GT.

 

Pozdrawiam.

 

post-1889-0-11386400-1303416109_thumb.jpg

 

edycja;

 

po restarcie wygląda na to, że zrobiłem dobrze.Nie ma już tych folderów :)

 

Dziękuję za pomoc, myślę, że można temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe co się stanie kiedy zrestartuję komputer.

 

Tego nie można ocenić samym restartem. Czy foldery się nie powielają, można sprawdzić tylko logując się na konto, które miało wadę. To znaczy: przejdź w Tryb awaryjny Windows, na ekranie logowania pojawią się dwa konta do wyboru (w awaryjnym ujawnia się Administrator) i zaloguj się na Administratora (a nie na swoje konto). Następnie zresetuj system już normalnie i dopiero wtedy sprawdź zawartość Documents and settings. Jeśli nie nastąpi powielenie = tak, problem jest rozwiązany.

 

 

Jest problem !

 

Tak się nie usuwa konta! Konto to nie tylko folder, to również SID w rejestrze. Konta się usuwa tylko via aplety zarządzania użytkownikami lub stosowne komendy.

Ponadto, nie jest wiadome do czego konto służy tak naprawdę. Zwrócony błąd pokazuje, że jest w użyciu (w przeciwnym wypadku rejestr konta nie stawiałby oporu).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Picasso,

wszedłem w awaryjny, sprawdziłem, nie ma folderów.Przy normalnym uruchomieniu także.Nie powieliły się.

 

post-1889-0-41425300-1303418218_thumb.jpg

 

@ Wiesiek531,

OK, wchodzę na konto Administratora.

 

Usunąłem trybie awaryjnym na koncie Admina, ale niestety, normalnie to jest obecny, Unlockerem też nie daje rady.

Z konta użytkownika w trybie aw. też usunąłem, a on i tak jest.

Odnośnik do komentarza
Usunąłem trybie awaryjnym na koncie Admina, ale niestety, normalnie to jest obecny, Unlockerem też nie daje rady.

 

 

Ale w jaki sposób? Chyba nie próbujesz usuwać folderu? Mówiłam:

 

 

Tak się nie usuwa konta! Konto to nie tylko folder, to również SID w rejestrze. Konta się usuwa tylko via aplety zarządzania użytkownikami lub stosowne komendy.

Ponadto, nie jest wiadome do czego konto służy tak naprawdę. Zwrócony błąd pokazuje, że jest w użyciu (w przeciwnym wypadku rejestr konta nie stawiałby oporu).

 

1. Jeśli masz na myśli, że folder jest zablokowany = konto jest w użyciu. I zapewne ono jest w użyciu cały czas, niezależnie od tego na które konto użytkownika przeskoczysz, bo utworzyła je usługa (nVidia), która się loguje wcześniej niż normalne konta (i loguje się niezależnie od tego na jakie własne konta wchodzisz).... Nie da rady temu żaden Unlocker. Konto musi być całkowicie odładowane, by móc go usunąć. I jak mówię: tak się nie usuwa konta. Jak sądzę, to konto nie jest także widoczne w aplecie usuwania kont, bo nie jest standardowe. A że mamy tu XP Home, to odpada użycie przystawki msc i zostaje tylko linia komend. Moim zdaniem nie trzeba było tego w ogóle ruszać, tylko spróbować konto jedynie wyłączyć i obserwować czy nie ma skutków ubocznych. Skoro już naruszyłeś folder tego konta, to jest wyłącz.

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz:

 

net user UpdatusUser /active:no

 

 

2. Jeśli masz na myśli zaś to, że folder usunięty całkowicie i się odtworzył: pewnie usługa nVidia się loguje i regeneruje konto. Czyli: zostawić w spokoju.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...