Skocz do zawartości

Problemy przy instalacji Kasperskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dostałem komputer od znajomego. PC zaraz po uruchomieniu dostawał "freeza". Przy uruchomieniu w trybie awaryjnym wszystko było ok. Wywaliłem większość rzeczy z autostartu, wyłączyłem zbędne usługi, zainstalowałem najnowsze sterowniki, oraz wykasowałem wszystkie niepotrzebne programy. Przeskanowałem komputer online'owym skanerem mks'u oraz programem MalwareBytes Anti-malware. Znalazło trochę śmieci, oraz m.in. "My Web Search" Toolbar. Wszystko oczywiście ładnie usunęło. Na samym końcu odinstalowałem antywirusa (Kaspersky) ponieważ nie uruchamiał się (wyświetlał komunikat "Odmowa dostępu"). Po tej operacji komputer uruchamia się już poprawnie, ale niestety nie mogę na powrót zainstalować Kaspersky'ego. Zaraz po uruchomieniu instalatora, komputer zawiesza się. Nie mogę również przeskanować komputera programem Gmer, ponieważ w trakcie skanowania wyskakuje bluescreen. Obawiam się że jeszcze coś zostało.

TDSSKiller.2.4.20.0_20.04.2011_18.11.20_log.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

post-2-0-76539900-1304467759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Na samym końcu odinstalowałem antywirusa (Kaspersky) ponieważ nie uruchamiał się (wyświetlał komunikat "Odmowa dostępu"). Po tej operacji komputer uruchamia się już poprawnie, ale niestety nie mogę na powrót zainstalować Kaspersky'ego. Zaraz po uruchomieniu instalatora, komputer zawiesza się

 

Przed ponowną instalacją zastosuj czyszczące narzędzie firmowe: Kaspersky Remover.

 


W raportach brak znaków, by miała coś do rzeczy infekcja.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160000}" = Java™ SE Runtime Environment 6

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A81300000003}" = Adobe Reader 8.1.4

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"Mozilla Firefox (3.6.3)" = Mozilla Firefox (3.6.3)

  • Firefox, Java, Adobe do aktualizacji: INSTRUKCJE.
  • Sugerowana wymiana kulawego Gadu-Gadu 7.7 na program alternatywny z obsługą GG10. Opisy: Darmowe komunikatory. Patrz na: AQQ, Kadu, WTW, Miranda. Reszta niezdatna.

 

Przeskanowałem komputer online'owym skanerem mks'u oraz programem MalwareBytes Anti-malware.

 

MKS ma czasy świetności za sobą.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście po deinstalacji wszystko zostało wyczyszczone.

 

Ale jaką metodą?

 

 

Z czym ewentualnie można powiązać skanowanie Gmer'em z wyskakujący w trakcie bluescreenem?

 

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Spróbuj jeszcze:

- Ponowić skan redukowany: odznaczyć sekcję IAT/EAT, a jeśli i to zawiedzie, próbuj odznaczać kolejne sekcje, aż trafisz w tę, która generuje problem.

- Ponowić skan w Trybie awaryjnym Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale jaką metodą?

 

Kaspersky Remover.

 

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Spróbuj jeszcze:

- Ponowić skan redukowany: odznaczyć sekcję IAT/EAT, a jeśli i to zawiedzie, próbuj odznaczać kolejne sekcje, aż trafisz w tę, która generuje problem.

- Ponowić skan w Trybie awaryjnym Windows.

 

Skanowanie zawiesza się na kluczu:

\Device\Harddisk\VolumeShadowCopy1

 

Odznaczyłem więc sekcję Urządzenia oraz IAT/EAT i Gmer wystartował bez zawieszania się. Plik z logiem załączę gdy skanowanie zostanie zakończone.

 

W dzienniku zdarzeń pojawiają się również wpisy z następującymi błędami:

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemu:

etcij

 

Nie można uruchomić usługi Parallel port driver z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Odnośnik do komentarza

Na temat zawieszeń instalatora KIS, cóż na forum Kasperskiego są takie przypadki: KLIK. Nihil novi, Kaspersky Remover przetrenowałeś.

 

1. Jeszcze spróbuj usunąć cały folder C:\ProgramData\Kaspersky Lab Setup Files, wyczyścić lokalizacje tymczasowe (TFC - Temp Cleaner) oraz foldery Przywracania systemu (KLIK) i ponowić instalację w stanie czystego rozruchu (KB929135).

 

2. Przyczyny w raportach nie widzę, objawia mi się bezpośredni kontakt z pomocą techniczną Kaspersky Lab.

 

 

W dzienniku zdarzeń pojawiają się również wpisy z następującymi błędami

 

Pierwszy błąd: taki sterownik nie jest pokazany w dostarczonych logach i trudno mi ocenić od czego pochodzi (wygląda "tymczasowo"). Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych > ujawni się lista Sterowników niezgodnych z Plug and Play. Szukaj tam tego sterownika i go odinstaluj.

 

Drugi błąd: bez znaczenia. Tak się dzieje, gdy w BIOS są wyłączone porty równoległe lub w ogóle brak takowych. Wystarczy przekonfigurować start sterownika, by przestało to dręczyć: KB935497.

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...