Skocz do zawartości

Chińskie znaczki


MatiK

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien czas temu założyłem w tym dziale temat w którym między innymi pytałem o folder którego nazwa napisana jest chińskimi znakami. Wtedy nie byłem w stanie pokazać jak to wygląda a z racji braku czynnej infekcji nie przejmowałem się tym. Jednakże te "chińskie" foldery powróciły :) więc tym razem dostarczam screena

post-1006-0-96068300-1303236147_thumb.jpg

i prosiłbym o sprawdzenie czy w logach nie widać infekcji. Zastanawiam się też dlaczego USBFix uznał za zarażony folder Muzyka.

UsbFixListing.txt

UsbFixResearch.txt

Edytowane przez picasso
W związku z inną klasyfikacją tematu usuwam zbędne logi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Folderów nie da się otworzyć, zawsze mieszczą się na pulpicie i mają wielkość 0 b. Teraz cały czas patrzę na liste Najnowszych i kiedy tylko się pojawią to myślę że jakoś je powiąże z konretną aplikacją/działaniem o ile to nie jakaś infekcja.

EDIT

Dodałem 2 screeny i szybciej niż myślałem skojarzyłem pojawienie się tych folderów z programem Daemon Tools Lite (przed robieniem logów go usuwam). Czy to jego przypadłość normalna - bo wydaje mi się że nie :)

post-1006-0-41226600-1303241462_thumb.jpg

post-1006-0-70374600-1303241453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie ma podstaw do szukania infekcji.

 

Zastanawiam się też dlaczego USBFix uznał za zarażony folder Muzyka.

 

USBFix to podstawowe narzędzie a nie wyrafinowany skaner. Ostatnio się na ten temat wypowiadałam: KLIK. Widocznie jest infekcja, która tworzy folder o takiej nazwie... Również nie potrafi narzędzie ocenić, że znajdowalny plik autorun.inf pochodzi z procesu Panda USB Vaccine.

 

 

Jednakże te "chińskie" foldery powróciły

 

No cóż, mnie przychodzi na myśl na razie tylko: przekleić z Właściwości nazwę i zacząć szukać w Google (ew. przez translator przepuścić czy ta nazwa ma jakiś ludzki odpowiednik). W ten sposób zdefiniowałam kiedyś pochodzenie innych krzaczkowatych folderów: KLIK.

 

 

EDIT:

 

Dodałem 2 screeny i szybciej niż myślałem skojarzyłem pojawienie się tych folderów z programem Daemon Tools Lite

 

Dopisałeś ten wątek. Czy to znaczy, że samo uruchomienie tego programu wystarczy, by lista ostatnio odwiedzonych się rozszerzyła?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem na 3 filmach DVD (Wróg u Bram, Karmazynowy Przypływ i Pitbull wersje sklepowe) oraz 2 obrazach iso. Chiński folder się pojawia za każdym razem jeżeli wcześniej usunę go z listy. Jeżeli nie usunę to pojawi się drugi i więcej się ich nie pojawia. DVD ma literę E a wirtualny F i dzieje się to na obu. Plus VLC przeinstalowałem dzisiaj - update do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza

A jednak, ja też to mam. Zresetowałam komputer, bo się okazało że coś mi nie łapie w Mój komputer odświeżania zawartości napędu. Po restarcie pierwsze z brzegu DVD otworzone tą metodą w VLC i zgłasza się krzak:

 

vlce.png

 

Process Monitor prezentuje takie akcje VLC:

 

vlc2.th.png

 

Nie potrafię dojść do tego skąd chińszczyzna, ale można zapobiegać powstawaniu tego przez odznaczenie Preferencje > Zapisz ostatnio odtwarzane przedmioty.

 

 

PS. Temat przenoszę do działu Software.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...